28 29 30 31

Domažlice postupují do divize.

Čtvrtá nejvyšší soutěž se do okresního města vrací po více než třiceti letech.

V utkání se hattrickem blýskl domažlický Martin Šot.

Postup do čtvrté nejvyšší soutěže získali v předposledním kole krajského přeboru hráči Jiskry Domažlice, kteří před čtyřmi stovkami diváků zvítězili v Horní Bříze. Divize se bude v okresním městě hrát znovu po 35 letech. Samotná výhra v Horní Bříze by na jistotu postupu nestačila, Domažličanům pomohla senzační výhra Chodova nad druhým Městem Touškov.

H. Bříza - Domažlice  1:4 (0:1)
Branky Domažlic: 3. Mifek 58., 84. a 88. Martin Šot.
Diváků: 405
Vedoucí celek soutěže vstoupil do utkání aktivně. Již ve třetí minutě šel do vedení zásluhou Mifka, který po Šámalově přihrávce překonal poprvé domácího gólmana Mizeru - 0:1.
I nadále měla Jiskra převahu, v 7., minutě centroval Černý na Schötterleho, jehož hlavička skončila těsně nad. Chvíli nato se stejným způsobem zkoušel prosadit Černý ale ani on neuspěl. Po čtvrthodině hry poprvé zahrozili domácí, ale s jejich nebezpečnými centry si brankář Mleziva poradil. Ve 22. minutě na Šotův centr nejvýše naskočil Schötterl, ale ani tentokrát Mizeru nepřekonal. Po 30. minutách podnikli Domažličané rychlý protiú­tok, kdy Mifek vysunul agilní­ho Schötterleho, jehož tvrdou ránu brankář domácích s pro­blémy vyrazil na roh. O minutu později jen těsně minul Mlezivovu branku Rozmara.
Domácí po změně stran vy­střídali ve snaze o vyrovnání dva hráče, ale i přesto měla ví­ce ze hry Jiskra. První vážnou příležitost si vytvořila v 58. minutě, kdy po Šámalově rohu hlavičkoval Mifek, odražený míč se dostal k Machovi, ale ten vysoko přestřelil. Chvíli nato se ale hosté již radovali z druhého gólu. Mifek našel Schötterleho, který za­táhl míč po straně a podél brankové čáry přihrál na malé vápno, kde Martin Šot neměl problém zasunout míč do prázdné branky a načal tak svůj pozdější hattrick - 0:2. Hosté měli stále více ze hry. Ve 67. minutě tvrdě vypálil Mi­fek, jehož střelu gólman s ná­mahou vyrazil na roh. Blízko ke třetímu gólu byli Domažličtí v 71. minutě, kdy míč ze skrumáže po rohovém kopu Šámala orazítkoval břevno. V 72. minutě domácí snížili zásluhou Krůse, který doklepl míč za Mlezivova záda -1:2. O dvě minuty později měl na kopačkách vyrovnání do­mácí Fráz, který se po centru z pravé strany objevil sám před Mlezivou, ale přestřelil. Šest minut před koncem zá­pasu vysunul Janeček Marti­na Šota, který postupoval sám na gólmana a střelou k tyči přidal svůj druhý gól v zápase a zařídil tak Jiskře opět dvou­gólové vedení - 1:3. Gólový účet zápasu uzavřel stejný hráč v 88. minutě, kdy jej pro změnu vysunul Kubica, Martin Šot překonal gólma­na Mizeru a dokončil hattrick.
„Myslím, že jsme vyhráli za­slouženě, i když výsledek vy­padá jednoznačně, nebylo to jednoduché utkání, ale muž­stvo prokázalo sílu a sebevě­domí a šlo za vítězstvím a po­stupem," řekl po zápase před­seda oddílu Jaroslav Tichá­ček, jehož týmu pomohla k jis­totě postupu výhra Chodova nad Městem Touškov.
Právě s tímto okresním riva­lem se Domažlice utkají v po­sledním kole na domácím sta­dionu v sobotu 16. června od 17.00 hodin. „Rád bych pozval všechny fanoušky fotbalu, aby oba týmy podpořili v závěreč­ném kole a oslavili s námi his­torickou událost v podobě po­stupu do divize," dodal Tichá­ček.

Domažlice: Mleziva - Strejc, Tesař, Rejthar, Váchal - Čer­ný, Šámal, Mifek (70. Janeček), Mach-Schötterl (80. Kubica) a Martin Šot (89. Pejsar). Trené­ři: Miroslav Moravec a Petr Kuželka.