15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

J. Domažlice - Senco Doubravka 3:1 (0:0)

V prvním krajském derby přivítala Jiskra na svém trávníku ambiciózní celek z plzeňské Doubravky – Senco, vedené známým trenérem Karlem Krejčím. Prestižní zápas v první půli příliš fotbalové krásy nenabídl, hrálo se oboustranně opatrně, domácí měli v první půlhodině více ze hry, ale do vyložené šance se nedostali, naopak blízko ke skórování měli hosté, když Štrajtovu střelu ve 44. minutě vykopával z branky Bauer. Druhé dějství bylo fotbalovější, domácí se za svou aktivitu dočkali vedení a když pak neproměnili tutovku, přišel trest v podobě vyrovnání. Ve hře o tři body pak domácí dokázali svoji trvalou ofenzívní aktivitu zúročit.
Ve 4. minutě bylo nebezpečno před Mlezivou, ale na Duchkův centr zprava nedosáhl těsně před brankou Juda. Poté na druhé straně přestřelil Mužík a tentýž hráč v 10. minutě vyslal dopředu nabíhajícího Bhaledu, jehož střelu ze 14 metrů stačil Hroník vyrazit a těsně před Leitlem hosté zahráli do zámezí. Po Leitlově rohovém kopu zamířil hlavou z malého vápna Braun nad plzeňskou branku. Po dalším rohovém kopu ve 13. minutě vznikl před Hroníkem závar, ale hosté se nakonec odkopem ubránili. Vzápětí na druhé straně vyzkoušel Mlezivovu pozornost střelou ze 20 metrů Petrželka. Po čtvrthodině hry stačil hlavou nasměrovat Mužíkův centr zleva domácí Braun vedle soupeřovy branky. V 16. minutě si domácí otevřeli před Hroníkem malou střelnici, ale pokusy Leitla, Mužíka a opět Leitla zpoza šestnáctky skončily na tělech hostujících zadáků a poslední pak v rukou plzeňského brankáře. Ve 20. minutě si tr. kopem hostujícího Štrajta poradil Mleziva a na druhé straně stačili hosté zblokovat Leitlovu bombu volejem ze 20 metrů. Z protiútoku zamířil Juda vedle pravé tyče Mlezivovy svatyně. Ve 28. minutě rozehrál domažlický Mužík tr. kop zleva, ale vzniklý zmatek před svojí brankou ukončili hosté odkopem. O čtyři minuty později zneškodnil doubravecký gólman včasným vyběhnutím šanci Brauna, kterého vysunul Cihlář a vzápětí mířil Strejc z šestnáctky zprava nad soupeřovu branku. Pět minut před přestávkou se k odraženému míči dostal domácí Braun, ale jeho bombu z 18 metrů hosté zblokovali. Těm pak patřil závěr poločasu, kdy nejprve rohový kop Štrajta prolétl malým vápnem domácích aniž stačil míč kdokoli zasáhnout, ve 44. minutě prošel po levé straně Štrajt, dvěma kličkami se zbavil vyběhnuvšího Mlezivy, ale jeho střelu z úhlu stačil z branky odvrátit Bauer. Když pak domácí vytěžili z nepřehledné situace před Hroníkem pouze Strejcovu nepřesnou střelu, bylo to v první půli vše.
První šanci ve druhém dějství si připsali hosté, když Švec poslal dopředu Šimra, ale tomu stačil v poslední chvíli míč ukopnout před malým vápnem Cihlář. Pak přišla 52. minuta a první domácí radost, když Strejc zatáhl míč po pravé straně, zpětnou přihrávkou našel volného Šámala, na jehož volej z hranice šestnáctky byl Hroník krátký – 1:0. Domácí hýřili ofenzívní aktivitou, ale po závaru před plzeňskou brankou stačili hosté zblokovat Leitlovu střelu a s tr. kopem Mužíka si poradil Hroník. V 57. minutě vyslal trochu ukvapeně technickou střelu zleva z 18 metrů domácí Bahleda vedle vzdálenější tyče a o minutu později poslal Leitl do brejku našlápnutého Mužíka. Ten šel sám na branku, ale místo střely ze 12 metrů nebo kličky vybíhajícímu brankáři volil přihrávku na nabíhajícího Leitla, jehož střelu volejem z 8 metrů stačil srazit vracející se soupeřův obránce na roh a bylo po tutovce. Nedáš-dostaneš. Hned v následující, 59. minutě, našel hostující Štverák vpravo nabíhajícího Petrželku, proti jehož technické střele ke vzdálenější tyči byl Mleziva bezmocný – 1:1. Poté se opět začalo hrát o vítězství a domácí měli stále mírně navrch. Po Leitlově rohovém kopu hlavičkoval z malého vápna domácí Braun vedle levé Hroníkovy tyče a Mužíkův tr. kop skončil těsně vedle plzeňské branky. V 68. minutě vysunul domažlický Bahleda dopředu Bártu, ale jeho střela zleva skončila v boční síti doubraveckého gólmana. Úspěch domácím nepřinesl ani rohový kop Leitla zleva, který zakončil hlavou Braun těsně vedle pravé Hroníkovy tyče. V 76. minutě se však domácím útočná hra vyplatila, protože si na Mužíkův tr. kop zleva nejvýše naskočil Bauer a hlavou ze 7 metrů rozvlnil soupeřovu síť – 2:1. Uběhly pouze 4 minuty a domácí Šámal našel nabíhajícího Bahledu, který svoje sólo proti Hroníkovi zakončil střelou z 15 metrů k tyči – 3:1. Hosté v této fázi hry dokázali kontrovat pouze nepřesnou Meszárosovou střelou po centru Řezáče a jejich prořídlá obrana měla štěstí, že následný Leitlův brejk zastavil ofsajdový signál pomezního. Když pak Havlíček mířil nad plzeňskou branku, mohli se domácí radovat z další výhry.

Před 400 diváky řídil rozhodčí Šifalda. ŽK: 2:3. Branky: 52. Šámal, 76. Braun, 79. Bahleda – 59. Petrželka.

Doubravka: Hroník – Řezáč, Švec, Novák, Štrajt – Duchek (85. Maszáros), Petrželka, Juda, Krejčí, Štverák – Šimr. Trenér: Karel Krejčí.

Domažlice: Mleziva – Strejc, Bauer, Tesař, Cihlář (90. Waldmann) – Leitl, Braun, Šámal, Mužík, Bárta (74. Havlíček) – Bahleda (87. Mašek). Trenér: Zdeněk Michálek.