Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALS. Blovice – Jiskra Domažlice B 1:2 (1:1)

Ve čtvrtém kole I. A třídy nastoupila v sobotu re­zerva Jiskry Domažlice v Blovicích proti týmu místní­ho Sokola. Trenéři Jiskry se museli obejít bez šesti hráčů z kádru. Proti Jiskře nastoupi­lo zkušené mužstvo, které se opíralo o výkony Davídka a Že­žuly. Ti nastupovali ještě pro­ti současnému kouči Jiskry Rybárovi, jehož svěřenci si ví­tězstvím udrželi tříbodový náskok na čele tabulky před Horaždovicemi.

Lídr tabulky vstoupil do zá­pasu aktivně a vytvořil si několik brankových příležitostí. Hoškova hlavička a Hart­lův pokus skončily vedle blo­vické svatyně. Soupeř hrozil se standardních situací, které dobře zahrával. Ve 20. minutě zahrávali domácí trestný kop, zadáci Domažlic prohráli hlavičkový souboj, balón se dostal na malé vápno a blo­vický Houdek efektně nůž­kami překonal domažlického brankáře Freie - 0:1. Jiskra byla nadále aktivní a předvá­děla 180 divákům pohlednou kombinační hru. Po jednom výpadu Kubica nacentroval na Hartla a ten "z voleje" pře­konal blovického gólmana - 1:1. Do poločasu si Jiskra ješ­tě vytvořila několik příleži­tostí a šanci měli i domácí, ale vše bez gólového efektu.
Ve druhé půli se obraz hry nezměnil. „Benfika“ soupeře přehrávala a v 75. minutě šla do vedení, když se po stan­dardní situaci dostal míč ke Strejcovi a ten bombou vyme­tl horní roh branky Blovic - 1:2. Poté soupeř přeskupil se­stavu a otevřel hru, když se zkušený Davídek přidal k tro­jici útočníků. Toho využívali hosté k brejkům. Nejprve Hartl po přihrávce od Kubici nestačil důrazně zakončit. Po­té domácí zahráli aut na vlastního gólmana, tomu vy­píchl míč Hartl, ale místo při­hrávky na Kubicu, který by zakončoval do prázdné bran­ky, volil kličku přes obránce a brankář jeho střelu chytil. Poslední šanci měl agilní Hartl. Dostal se přes obránce, ale jeho pokus brankář kryl.

„Musím pochválit trojici mladých rozhodčích, kteří zápas odřídili bez problémů. Domácí hráči i diváci ocenili naši hru. Uznali, že máme mladé a kvalitní mužstvo. Jsem rád, že se nám podařilo získat tři body," řekl po utká­ní trenér Ivan Rybár.

J. Domažlice B: Frei - Ma­šek, Waldmann, Pavlíček, Rojt - Hošek (70. Janeček), Vísner, Pa­luch, Strejc - Kubica (90. Krakeš), Hartl. Trenéři: Rybár, Červený.

(poj)