10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Domácí Tatran nezaváhal

Fotbalisté T. Přimda zvládli i druhý zápas v krajské 1. B třídě a T. Chodov porazili 3:1. Nováček z Přimdy začal na domácím trávníku aktivně a od úvodních minut měl míč častěji na svých kopačkách. S převahou přišly i brankové příležitosti, do kterých se dostal dvakrát Malý. Jednou střílel vedle branky, další jeho slibnou příležitost chytil gólman. V 17. minutě se blýskl dalekonosnou střelou P. Brouzda, ale také ta se mezi tyče nevešla. Nad brankou skončila i dělovka Opavy. V podhradí si domácí příznivci zakřičeli poprvé „gól“ ve 24. minutě, kdy Malý využil „minely“ gólmana Stavianského a pohodlně skóroval – 1:0. Domácí se z vedení dlouho neradovali. Při ojedinělém protiútoku chodovského Tatranu si přimdská obrana počínala nedovoleně a k trestnému kopu se postavil Jan Fajter. Vymetl pavučinku v brance Landrgotta a srovnal na 1:1. Převaha domácích byla i po inkasovaném gólu velká, ale většina útoků končila nepřesnou finální přihrávkou. Trestný kop Bečváře brankář hostů ve 35. minutě kryl. Minutu na to už ale kapituloval po střele Sopka, který tak poslal Tatran opět do vedení. Ještě do přestávky šel sám na branku Bečvář, ale nedal. Míč do sítě nedostal domácí Tatran ani po velikém závaru v pokutovém území Chodova.
Hned na začátku druhého poločasu měl vyrovnání na kopačce Jan Fajter, ovšem střílel vedle. To běžela 48. minuta a o dvě minuty později se podruhé v utkání prosadil domácí kapitán Malý – 3:1. Chvíli na to mohl vsítit kontaktní branku Svoboda, ale také on neměl přesnou mušku. V 62. minutě mířil nad branku aktivně hrající domácí Mucha a gólem neskončila ani akce Krýsla s Malým. Loženku doslova zahodil v 72. minutě Krýsl, když přestřelil branku. Zápas se pak v poklidu dohrával a několik nebezpečných akcích před oběma brankami už změnu skóre nepřinesly.

„S výsledkem jsem samozřejmě spokojený, dalo by se říct i s hrou,“ začal své hodnocení zápasu prezident Tatranu Přimda Ján Sopko, ale s jeho úst zazněla i kritická slova. „Mrzí mne ale přístup a nasazení některých hráčů. Myslím si, že v utkání nepodali stoprocentní výkon. Věřím ale, že už v Postřekově, kde nás čeká kvalitní soupeř a první zápas venku, to bude z jejich strany lepší,“ je optimistou Sopko, jenž dodal: „Vstup do soutěže nám vyšel na výbornou. Budu rád, když i venku navážeme výsledkově na domácí zápasy.“

T. Přimda – T. Chodov 3:1. Poločas: 2:1. Branky: Malý 2, Sopko – J. Fajter. Rozhodčí: Kříž. Bez karet. Diváci: 150.
Přimda: Landrgott – Sopko, Černý, Bečváč (79. J. Brouzda), Opava, Karásek (72. Jan Hečko), Krýsl, P. Brouzda, Růžička, Mucha, Malý.