19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Utkání Jiskry na Motorletu komentoval domácí web

Výkon na jedničku, krom úvodních 15 minut druhé části hry.

Utkání s vedoucím týmem tabulky, který ještě neztratil ani bod vzbuzovalo obavy. Po vzájemném oťukávání jsme první zahrozili my. Akce po levé straně zakončená tvrdou střelou Procházky, která jen těsně minula branku, byla povzbuzující.
Hned z protiútoku jsme nedokázali dostat míč z pokutového území a jen díky rychlému zákroku Foferky se skore neměnilo. Motorlet měl přece jen více ze hry a v 11 minutě střílel Pyšek z otočky, ale vedle tyče. Po čtvrthodině unikl Strnad po pravé straně, následoval přetažený centr a Karbulka poslal míč hlavou do protipohybu brankáře. Ten stačil míč vyrazit, ale jen před dobíhajícího Strnada. Jeho střela však šla přes branku. Domažličtí se v té době omezovali jen na dlouhé odkopy směrem na vysunutého vysokého Bahledu, ale ten byl dobře obsazován Pinkasem, stejně tak Šašek střežil důrazným atakem volný prostor. Ve 22 minutě ztratil Čmejla na polovině hřiště míč, jeho snahu získat jej zpět ocenil rozhodčí žlutou kartou. O tři minuty později po spolupráci Karbulka, Strnad letěl míč na hlavu Pyškovi, následně branku těsně minul. Po půlhodině hry prošla středem dvojice Bayer, Brodský a dobrou střelu druhého jmenovaného brankář Mleziva vytlačil jen na rohový kop. Na ten si vyrazil z obrany Jirec a byl to právě on z jehož hlavy šel míč těsně vedle horního rohu branky do autu. V této části hry jsme měli výraznou převahu a Brodský atakoval branku hostů střelou v pádu, aby v zápětí Pyšek přetlačil míč přes dva obránce, přihrál Brodskému,ale jeho střela se do branky nevešla. Následovala akce, kdy Strnad utekl obráncům, nacentroval před branku, ale nikdo ze spoluhráčů nestačil zareagovat. Ve 37 minutě další přímý kop v provedení Brodského a míč propadl v brankovém území, kde se nejlépe zorientoval Karbulka, dostal míč za brankovou lajnu a vedli jsme 1:0. Běžela 42 minuta a střed hostující obrany chyboval, hráči nechali padnout míč za svá záda, kde se ho rychle ujal Strnad zasprintoval a vybíhajícího brankáře Mlezivu přeloboval a bylo z toho vedení 2:0.
Úvod do druhé části utkání byl pro nás hodně nepříjemný. Přihrávky se nedařily, odkopy měly všechny možné falše a končily za postraní čarou. Soupeř v první čtvrthodině střídal přímé a rohové kopy. Z naší strany jsme uviděli jen žlutou kartu pro Pyška. V 60 minutě jsme zaznamenali nebezpečný průnik domažlických po své pravé straně. Foferka včasným vyběhnutím zmenšil úhel a míč vyrazil. Tento okamžik jako by ukončil ten drtivý tlak a my jsme začali útoky oplácet. Pyšek utekl, přihrál zpět Čmejlovi, ale jeho tvrdá střela letěla vysoko nad branku. Do útočení se zapojovali i oba krajní obránci, zvláště Procházka byl často zapojen do útoku. Naopak Jirec zodpovědně i za cenu žluté karty bránil. V 67 minutě opět tvrdě pálil po zemi k tyči Čmejla a v zápětí hostující gólman fauloval Strnada, avšak mimo zorné pole rozhodčího. Náš tlak znovu narůstal a po úniku Karbulky brankář vyrážel střelu Strnada. Také soupeř v té době obdržel žlutou kartu. Hodiny ukazovaly 84 minutu Bayer si vyměnil míč se Čmejlou, ten nezištně přihrál do strany Pyškovi, který poslal míč přes padajícího brankáře potřetí do sítě domažlických. V 87 minutě jsme střídali a na hřiště přišel Dejl místo Strnada, po chvilce Majerčin nahradil Pyška. Utkání se v poklidu dohrávalo.