10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Votice zklamala v Kolovči koncovka

Fotbalisté Marily Votice zajížděli v neděli na hřiště ambiciózního nováčka divize z Koloveči a domácí jim předvedli lekci z produktivity.

Koloveč – Votice 2:0

Hosté měli od začátku více ze hry i příležitostí, hlavička Horvátha po centru Knoblocha, skluz Waltera po centru Viskupa, hlavička osamoceného Janů po trestném kopu Knoblocha, skončily mimo brankové tyče. V 38. minutě srazil centr Knoblocha obránce do vlastního gólmana na brankové čáře a dorážející Horváth napálil břevno. Domácí toho dopředu moc nevymysleli a jen hlavičku musel Novák krýt. Jenže ve 40. minutě udělali první pořádný útok a únik Moura zakončil „angličanem“ Pavlík – 1:0.
Po přestávce pokračovali hosté v aktivní hře, ale Lizák po přihrávce Horvátha střílel nad a ránu Waltera kryl gólman. A tak v 56. minutě udeřili zčista jasna domácí. Votičtí prohráli souboj ve středu hřiště, přišla kolmice na Šperla, který přesně zakončil sólo – 2:0. Hosté se snažili o snížení, ale zakončení vázlo, Lizákova rybička, stejně jako Walterova rána šly vedle a Horváth našel jen náruč brankáře. Nic na skóre nezměnil ani domácí rychlý brejk zakončený Šperlem, který vyrazil Novák na roh.

„Domácí nás předčili v produktivitě. Od začátku jsme se snažili bušit do soupeře, ale šance laxně zakončovali. Naopak domácí potrestali dvě naše hloupé chyby obrany, která v létě držela jako kámen. Z výsledku jsem strašně zklamán, protože jsme se o body připravili sami,“ zlobil se trenér Votic Ivan Pihávek a dodal k novému hráči: „Erik Kwame přišel ze Střížkova. Je to defenzivní hráč do středu zálohy a očekávám, že vyhraje hodně soubojů. Ještě se musí s kluky sehrát, protože s námi absolvoval jeden trénink. V zápase odvedl hodně defenzivní práce, ale méně jsme ho využívali v rozehrávce. Přesto věřím, že bude velkou posilou.“
Branky: 40. Pavlík, 56. Šperl. Rozhodčí: Chládek. ŽK: Herman, Došlý – Kwame, Horváth, Lukeš. Diváci: 590. Poločas: 1:0.
SK Marila Votice: Novák – Viskup, Faitl, Janů, Bareš – Knobloch, Lukeš, Kwame, Walter – Lizák, Horváth.

Ve středu 1. září předehrají hráči Votic 5. kolo divize, když od 17 hodin přivítají nováčka soutěže ze Zličína, který na první body stále čeká. „Jsme pod tlakem, ale hlavy dole nemáme a jakýmkoliv způsobem musíme zápas se Zličínem zlomit,“ je bojovně naladěn votický kouč Pihávek.