12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Jiskru čeká divize !!! H.Bříza - Jiskra Domažlice 1:4 (0:1) !

Veledůležité utkání, ve kterém potřebovala Jiskra uhrát alespoň bod, aby mohla po případné domácí výhře nad Chodovem slavit postup do divize, se domažlickým hráčům podařilo zvládnout na jedničku a domácím nastříleli hned čtyři góly. Z vítězství se mohli radovat i přesto, že jim rozhodně sudí Homr na hřišti nefandil a procento pro domácí odváděl někdy až příliš okatě.

Hosté vlétli na hřiště jako uragán a to se jim vyplatilo. Ve 2. minutě se do šance dostal po Šámalově tr. kopu a Strejcově přiťuknutí Macha, ale volejem zamířil nad Mizerovu branku. Jen o minutu později našel Šámal nabíhajícího Mifka, ten se po levé straně dostal do pokutového území a z úhlu z 10 metrů prostřelil domácího gólmana – 0:1. O tři minuty později se po Šámalově tr. kopu míč odrazil Tesařovi, ale ten na něj 8 metrů před Mizerovou brankou, ve skluzu jen těsně nedosáhl. Vzápětí zatáhl míč po pravé straně domažlický Černý, centr našel Schötterla, který hlavou z 9 metrů zamířil vedle levé tyče domácí branky. Teprve potom se dostali ke hře i domácí, ale pokus Filipa Rozmary z pravé strany stačil srazit Rejthar.V 11. minutě po Mifkově autovém vhazování stačil nadvakrát Mizera míč, těsně před nabíhajícím Černým, zachytit. Domácí poté na chvíli převzali iniciativu a zazlobili v 16. minutě, kdy tr. kop Filipa Rozmary ze střední vzdálenosti vyboxoval Mleziva k Chocholatému, jehož volej ze 20 metrů však stačili obránci Jiskry zblokovat. O tři minuty později na druhé straně po Šotově centru zleva hlavičkoval Schötterl, ale jeho pokus z 10 metrů v pohodě kryl Mizera. Ve 21. minutě domácí gólman vyboxoval Šámalův tr. kop ze 25 metrů a na druhé straně musel rychlý průnik Jakuba Rozmary zastavit Tesař za cenu rohového kopu. Ten následně rozehrál zleva Filip Rozmara, ale u vzdálenější tyče hlavičkoval Šimice vedle levé Mlezivovy tyče. Ve 25. minutě nejprve hosté odvrátili tr. kop Filipa Rozmary, aby z protiútoku poslal Mifek dopředu Schötterla, jehož střelu zleva stačil jeden z domácích tečovat a brankář Mizera si s vysokým míčem nadvakrát poradil. O dvě minuty později našel Šámal nabíhajícího Schötterla, jehož střelu zleva z šestnáctky, stačil domácí brankář vyrazit na roh. Na druhé straně skončil tr. kop domácího Filipa Rozmary vedle levé domažlické tyče. Závěr poločasu opět kontrolovali hosté. Pět minut před obrátkou našel Šot nabíhajícího Schötterla, jehož střelu však stačil domácí zadák srazit.Ve 42. minutě měli hosté štěstí, když se ubránili po velmi nebezpečném závaru před svojí branku, ve kterém předtím zblokovali dva střelecké pokusy ze vzdálenosti 10 metrů.

Rovněž po obrátce byli domažličtí aktivnější a v ofenzívě nebezpečnější, z čehož se rodily šance. Nejprve ve 46. minutě po Šámalově rohovém kopu přiťukl Strejc míč Tesařovi, jehož volej z 8 metrů však Mizera vyrazil. O pět minut později míč po levé straně zatáhl Schötterl, uvolnil se, na jeho přízemní centr Mizera nedosáhl a zcela volný Šot míč doklepl do prázdné branky – 0:2. O chvíli později netrefil branku domácích Černý a po Šámalově rohovém kopu se míč odrazil k Machovi, který však volejem z hranice pok. území soupeřovu branku netrefil. Na druhé straně stačili domažličtí zadáci zblokovat Kohoutův pokus zprava z 18 metrů. V 63. minutě se blýskl hostující brankář Mleziva, když po Kohoutově centru střílel volejem v pádu zcela volný Chocholatý a domažlický gólman jeho střelu ze 12 metrů, mířící k pravé tyči, vyrazil. Domácí hru opticky vyrovnali, ale hosté byli blízko dalšímu gólu, když v 67. minutě se po Šámalově tr. kopu míč odrazil k Mifkovi, jehož dalekonosnou bombu volejem ze 25 metrů, mířící k pravé tyči stačil Mizera efektně vyrazit.. V 71. minutě tečoval míč po Šámalově tr. kopu jeden z domácích tak, že skončil od břevna vlastní branky v zámezí. Čtvrthodinu před koncem rozehrál domažlický Janeček rohový kop zprava a míč se odrazil od vzdálenější tyče Mizerovy branky do pole. V 77. minutě rozehrál na druhé straně tr. kop Filip Rozmara, ve skrumáži se po Mlezivově zaváhání nejlépe zorientoval Krůs a hlavou z 8 metrů snížil – 1:2. Domácí vycítili šanci, vrhli všechny síly do útoku a to se jim stalo osudné, protože jejich vysunutou obranou hosté procházeli jako nůž máslem. Nejprve v 78. minutě pronikl po levé straně domažlický Janeček, ale jeho střelu srazili domácí na roh.  O čtyři minuty později na druhé straně prodloužil centr hlavou Filip Rozmara na Fráze, ale jeho technická střela z 15 metrů skončila nad Mlezivovou brankou. V 84. minutě poslal Janeček do brejku Šota, ale ten tváří v tvář Mizerovi  vystřelil jen slabě a gólman jeho pokus kryl. Ještě v téže minutě si však dal tentýž hostující hráč, opět po Janečkově přihrávce, repete a tentokráte z 15 metrů domácího brankáře překonal – 1:3. Zcela rozpadlá domácí obrana pak dalšímu brejku Šota, po Kobicově přihrávce, přihlížela v 88. minutě, když tento hráč dovršil hattrick a z 15 metrů zvýšil na 1:4. Hosté měli ještě jednu tutovku, když v nastaveném čase se do brejku dostal Kubica, ale na vybíhajícího Mizeru nevyzrál a trefil jen jeho tělo.

Touto výhrou se Domažlice probojovaly do divize, protože v témže čase prohrálo Město Touškov v Chodově 2:1.

Sestava Domažlic: Mleziva – Strejc, Tesař, Rejthar – Mach, Váchal – Mifek (69. Janeček), Šot (90. Pejsar), Šámal, Černý – Schötterl (85. Kubica).

Trenér: Miroslav Moravec, asistent: Petr Kuželka.