16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

V derby se rýsovalo překvapení

Klatovsko – Ve 4. kole 1. A třídy vyhrály jen Horažďovice, lubský Start si odvezl bod z Klatov.
Očekávané fotbalové derby v 1. A třídě Klatovy – Luby přilákalo do ochozů klatovského stadionu na Rozvoji 420 diváků, kteří nakonec zatleskali za remízu oběma mužstvům.
Překvapení se rýsovalo v utkání v Horažďovicích, kde domácí během dvou minut prohospodařili dvoubrankový náskok nad Nepomukem a nakonec tři body zachraňoval vítěznou trefou tři minuty před koncem Stulík.
Po ztrátě třech bodů před týdnem doma s TJ Klatovy utrpěla další bodovou ztrátu po bezbrankové remíze s Nýřany na svém hřišti Sušice.
Na body nedosáhl tentokrát ani Strážov. Utkání v Chlumčanech, které bylo svým průběhem minimálně remízové, výrazným způsobem ovlivnila delegovaná trojice rozhodčích, která byla nejslabším článkem tohoto duelu. Strážov tak přišel nejen o tři body, ale také o vyloučené Bouberleho a Janku.

Výsledky třetího kola druhé nejvyšší krajské soutěže potvrdily, že tato soutěž bude nejen dlouhá, ale také se v žádném případě nebude vyplácet jakákoliv herní i osobní nedisciplinovanost každého hráče. V tomto kole se o tom dostatečně přesvědčili fotbalisté ze Strážova.

Chlumčany – Strážov 1:0 (1:0).
Trenér Strážova Petr Presl po zápase řekl: „ Odjeli jsme z Chlumčan bez bodového zisku a hlavně zklamáni z průběhu utkání. Teď je před námi nesnadný úkol poskládat tým na víkend, protože patrně budou chybět z různých důvodů čtyři hráči základní sestavy.“
Branka: 35. Kraina. ŽK: 5:2. ČK: 1:2 (Janka po 2 ŽK, Bouberle). Diváků: 100.

Horažďovice – Nepomuk 3:2 (1:0).
První poločas se hrál za výrazné převahy domácích, kteří si v jeho průběhu vytvořili několik brankových příležitostí, ale ujala se až gólovka v 33. minutě. Ve druhém poločase domácí zvýšili na 2:0, ale kolem 70. minuty v rozpětí dvou minut se podařilo hostům brankami bratrské dvojice Miroslava a Václava Ševcových vyrovnat. Úsilí domácích rozhodnout zápas ve svůj prospěch bylo korunováno až tři minuty před koncem.
Branky: 33. Šedivý, 57. Koc, 87. Stulík - 69. Švec V., 71. M. Švec. Diváků: 180. ŽK: 1:2. Rozhodčí: Günghübel.

Klatovy – Luby 2:2 (0:2).
Oba týmy místního derby odcházely do kabin s překvapivým stavem na ukazateli 0:2 pro hosty. Vedení hostů Lub bylo zasloužené, a kdyby byli v koncovce přesnější, mohlo být jejich vedení ještě vyšší. Domácím se podařilo po přestávce sice vyrovnat, ale přesto utrpěli na svém hřišti překvapivou ztrátu.
Branky: Veselka, Vítovec - Hradecký, Křížek; ŽK: 1:3. Rozhodčí: Liškutín. Diváků: 420. Sušice - Dios Nýřany 0:0 (ŽK: 2:4; ČK: 1:0; diváků: 200).