14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Fotbalisté FK Holýšov v krajském přeboru stále bez bodu

V sobotu 28. srpna zajížděli holýšovští fotbalisté na půdu jednoho z hlavních favoritů soutěže, Chrástu. Domácí měli na svém kontě před zápasem šest bodů a Holýšov po třech porážkách zatím ani jediný. Na hřišti však nebyl tento bodový rozdíl téměř znát.

Spartak Chrást – FK Holýšov 2:0 (0:0)

Už od úvodních minut se domácí snažili plnit úlohu favorita, ale pozorná obrana hostů v čele s gólmanem Marcelem dokázala čelit jejich tlaku na výbornou.
V 7. minutě se kolem Hamerníka protáhl šikovný Roubal, který poslal míč před branku, ale jeho dorážející spoluhráč zahodil velkou šanci a skóre tak zůstalo nezměněno. Hosté měli plné ruce i nohy práce především s domácím záložníkem Vaiglem, který rozdával přesné balóny a jeho přihrávky vždy zaváněly nebezpečím pro obranu Holýšova. Ve 23. minutě se domácím podařilo rozvlnit síť, ale radost Chrástu zarazil praporek pomezního rozhodčího, který signalizoval ofsajd. O několik okamžiků později se po likvidačním faulu domácího obránce zranil aktivní Procházka a musel ho vystřídat Panuška. Do největší šance prvního poločasu se paradoxně dostali hosté. Agilní záložník Jeniš se prosmýkl mezi dvěma obránci a těm nezbývalo nic jiného, než ho zfaulovat. Jasný penaltový zákrok však rozhodčí Maroušek nepochopitelně vytáhl z velkého vápna a dovolil hostům pouze trestný kop. Ten Schamberger výborně zakroutil na zadní tyč, kde však domácí brankář perfektně zasáhl a vyrazil jeho přesný pokus na roh. Do poločasu se už výsledek nezměnil.
Ve druhém dějství pokračoval nápor domácích fotbalistů. Trenér Chrástu Diepold poslal do hry útočníka Kovaříka, který dělal holýšovské obraně velké problémy. Několik minut po začátku druhého poločasu došlo k první změně skóre. Domácí rozehráli pohlednou kombinační akci, na jejímž konci stál Roubal, který přesně mířenou střelou strhl vedení na stranu svého celku – 1:0. Hosté se však nevzdávali a trenér Multrus se rozhodl posílit ofenzivní stranu svého týmu. Do hry poslal kanonýra Manowetze a dalšího útočníka Beneše. Holýšov nabudil obdržený gól k lepšímu výkonu. Do velké příležitosti se dostal Panuška. Bankář neudržel lehký míč a záložník Holýšova dorážel z bezprostřední blízkosti těsně vedle branky. V 72. minutě přišel další zkrat rozhodčího. Osamocený Manowetz se řítil ze strany na branku domácích. Brankář Chrástu vyběhl mimo vápno a nešikovně zfauloval bez míče útočníka hostů. Jasný zákrok však rozhodčí komicky obrátil v neprospěch Holýšova a nedal mu tak možnost k vyrovnání.
V další fázi utkání získávali hosté čím dál větší převahu na hřišti. Ani jednou se však nemohli radovat z vyrovnávající branky. Po jedné akci z pravé strany se dostal do slibné příležitosti holýšovský Multrus. Jeho střelecký pokus zpoza vápna byl však domácí obranou úspěšně zblokován. V další šanci se objevil Jeniš, když po centru do velkého vápna nečekaně propadl balón za obranu domácích. Záložníkovi však chyběl důraz, a balón tak bez problému schoval domácí brankář do svých rukavic. S blížícím se koncem utkání hosté čím dál víc vrhali své síly do útoku. To se jim však minutu před koncem vymstilo. Po nevydařeném odkopu od holýšovské branky se do otevřené obrany hostů řítil rychlý útočník Kovařík, který technicky přelstil brankáře Marcela. Pohodlně uklidil míč do prázdné branky a uzavřel tak gólový účet utkání na 2:0 pro Chrást.
Holýšov tak i nadále zůstává v tabulce krajského přeboru bez jediného bodu a s pouhou jedinou vstřelenou brankou.

FK Holýšov: Marcel – Hamerník, Lucák, Trhlík, Lukáš – Vrba (Beneš), Jeniš, Procházka (Panuška), Multrus, Schamberger – Hrádek (Manowetz). Trenér: Jiří Multrus. Diváků: 180.

Autor: Martin Steinbach