14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Jiskra přišla o vedení v tabulce: FK Motorlet - Jiskra Domažlice 3:0 (2:0)

Na čísle tři se zasta­vila domažlická neporazitel­nost. Jiskra měla na začátek divize doslova smrtící los. Ve čtyřech kolech se utkala s třemi kandidáty na postup do ČFL. Motorletu se vstup do soutěže nepovedl a měl na svém kontě pouhé tři body za domácí vítězství se slabou Li­tolí. Utkání se odehrálo na rozměrově malém, velmi ne­rovném a měkkém trávníku. Utkání hodně ovlivnila 38. minuta a diskutabilní branka Motorletu, kterou viděl jen postranní rozhodčí.

Do první šance se dostal hned v první minutě Tomáš Bahleda, ale s jeho střelou z pravé strany z 18 metrů si brankář Tomáš Foferka po­radil. Domácí zahrozili o čtyři minuty později, když se z hra­nice vápna prezentoval střelou vedle pravé tyče do­mažlické svatyně Michal Pro­cházka, po vysunutí Josefem Pinkasem. O několik minut později musel Martin Mleziva boxovat trestný kop domácí­ho kapitána Josefa Brodské­ho z pravé strany. V 17. minutě se do stopro­centní šance dostali domácí, kteří po pravé straně zatáhli balón a nacentrovali ho před branku hostů, kde Jan Kar­bulka vracel hlavou zpět do středu a zakončoval Jiří Str­nad. Domažlický brankář Martin Mleziva skvělým zá­krokem míč vyrazil. O osm minut později rychlý domácí hráč Jiří Strnad zatáhl míč po levé straně, nacentroval na hlavu Michala Procházky, ale ten mířil jen nad branku Jis­kry. Měkký nerovný terén ztě­žoval oběma mužstvům rozehrávku a lépe se s tím vyrovnávali domácí. Diskutabilní moment přišel v 38. minutě, když z levé strany zahrával trestný kop Josef Brodský na vzdálenější tyč, kde dorážel Jan Karbulka a střelu mu ješ­tě před čarou vykopl Jakub Strejc. K překvapení hráčů i diváků postranní asistent čís­lo dvě Pavel Haltuf signalizo­val hlavnímu sudímu Jiřímu Hlaváčovi, že míč překročil brankovou čáru Mlezivovy branky. Jiří Hlaváč ukázal do středu kruhu a branku nepo­chopitelně uznal - 1:0. O čtyři minuty později se domácí Jiří Strnad dostal přes Pavla Cihláře a přitom si balón posunul rukou. Hlavní rozhodčí nechal pokračovat a Jiří Strnad přehodil vybíhají­cího Mlezivu - 2:0.

Do druhého poločasu pro­vedli hostující trenéři dvě změny. Hřiště opustili Jiří Šámal a Jan Havlíček a na je­jich místa nastoupili Kamil Staněk a Jiří Bárta. Ten se hned v úvodu druhé půle do­stal do zakončení po rohu Luďka Leitla. Na dvakrát ne­prostřelil Foferku, ten jeho druhý pokus reflexivně vyrá­žel a zachránil Motorlet. V 58. minutě se do zakonče­ní dostal Luděk Leitl, ale na­střelil nohy brankáře Fofer­ky. O tři minuty později stří­lel domácí Matěj Čmejla nad Mlezivovu branku. V 66. mi­nutě Mleziva vyrazil na roh střelu agilního Strnada. Po rohu domácích opět Mleziva kryl střelu Čmejly. Pět minut před koncem utkání domácí využili špatné rozehrávky hostů. Matěj Čmejla poslal do brejku Jana Pyšeka, ten se po levé straně dostal před vybíhajicího Mar­tina Mlezivu a umístěnou střelou do levého dolního ro­hu pečetil vítězství Motorletu na konečných 3:0.

Domažlice: Mleziva - Strejc, Bauer Tesař, Cihlář, Braun - Leitl, Šámal (Staněk), Mužík, Havlíček (Bárta) - Bahleda (Donko). Trenér: Zdeněk Mi­chálek. Diváků: 150.                (poj)

Trenér Zdeněk Michálek: "Domácí byli důraznější, agresivnější a měli podstatně lepší start na míč. V osobních soubojích nás přehrávali a my jsme dělali chyby v defenzívě. Motorlet šel prostě za výhrou s daleko větším úsilím. V první půli jsme měli jednu šanci, ale střelu Bahledy brankář chytil. Po přestávce jsme se dostali do dvou šancí, útočili jsme až v devíti hráčích, mohli jsme snížit, ale místo toho jsme inkasovali třetí gól. Po stránce důrazu a agresivity to byl z naší strany jednoznačně nejhorší výkon."