14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Spartak Klenčí v domácím zápase přestřílel Zbůch

I v Klenčí se příznivci dočkali a po dvou měsících mohli přijít povzbudit domácí mančaft, na jehož půdu zavítal nováček I.B třídy ze Zbůchu, kterému se nepodařilo udržet se ve vyšší I.A třídě.

Spartak Klenčí – Baník Zbůch 5:4 (3:1)

Ještě než se stačili domácí diváci rozkoukat, už se mohlo jásat. Ve 3. minutě letěl vedle brány Zbůchu neškodný nakopnutý míč, brankář neodhadl situaci a odehrál míč na roh. Po jeho zahrání byl ve vápně nejdůraznější Mifek a hned při prvním doteku s míčem v klenečském dresu po několika letech dopravil míč do brány – 1:0. Hosty však takovýto začátek sezony nezlomil a už o tři minuty později útočník Schejbal prověřil připravenost brankáře Klenčí Sokola, ten byl ale na svém místě a střelu efektivně zneškodnil. Diváci se dál bavili pohledným fotbalem a v 11. minutě běžel Housar třicet metrů sám na brankáře, ale jeho zakončení po zemi gólman hostů včasným pádem vystihl a skóre zůstalo nezměněno. Od úplného začátku bylo vidět, že domácí chtějí více hrát a k vidění byla nejedna pěkná kombinace, zakončená prostrkávačkou mezi dezorientovanými obránci Baníku Zbůch. Po čtvrthodině hry přišel přesný centr na zadní tyč, kde byl aktivní Hromník. Ten z první levačkou nepropásl svoji šanci a o tyč křižně zvýšil vedení na 2:0. Co se týče pohledného fotbalu, bylo to prozatím vše. Odteď se hrálo jen o střed hracího pole a hráči hostů se dostávali po zaspaném začátku do hry. Kontrolu nad ofenzivou převzal hlavně jako správný kapitán Hrdlička, ale domácí obrana byla neprolomitelná. Ovšem Hrdličkovi se přeci jen skrz obranu podařilo dostat, ale jeho střela z úhlu byla zablokovaná Sokolem.
Následovala občerstvovací pauza, protože žádný z hráčů nemohl bez odpočinku vydržet horké počasí, ve kterém se hrálo. Přestávka jakoby vlila hráčům domácího celku znovu krev do žil a už po malé chvíli zatáhl míč po lajně Čech, poslal prudkou nahrávku do vápna, kde se vyskytoval Hromník a svým druhým gólem srazil rostoucí sebevědomí hráčů ze Zbůchu - 3:0. Tentýž hráč mohl o pět minut později mohl dokonat hattrick, ale to by se mu při zakončování z malého vápna nesměl zamotat míč mezi nohy. Ovšem konec první půle opět patřil hostům. Nejprve ve 41. minutě se marně dožadovali pokutového kopu, avšak v nastavení se dočkali, když Sokol zbytečně vyběhl do strany od brány a zfauloval útočícího fotbalistu. Penaltu prudkým kopem k levé tyči proměnil Paum a takto skončil divácky atraktivní první poločas.
Do druhého dějství naskočily oba celky jako vyměněné. Defenziva domácích nevěděla kde jim hlava stojí, což mohl napřed využít Hettler a vzápetí Fořt, kterému zakončení do prázdné brány v poslední vteřině zhatil včasným obětavým zásahem Osvald a stav se zatím neměnil. V 58.minutě se poblíž půlící čáry odehrál nenápadný faul na domácího hráče. Ke kopu se postavil Psutka a poslal dělovou ránu do vápna, kde se ke smůle hostů míče nikdo nedotkl. Šikovně před ním proběhli Hromník a Housar, brankář nejspíše nic neviděl a síť se opět vlnila – 4:1. Hosté se však ani při tomhle stavu skóre nechtěli vzdávat a domácí zřejmě spokojení se současným výsledkem polevili snad ve všech fázích hry. Především v obraně a pět minut po Psutkově gólu musel Sokol vytáhnout zákrok ze všech zákroků nejobtížnější. A to po krásném přímém kopu z kopačky Schejbala, kdy se musel natáhnout a robinzonádou vyrazil míč, letící přímo do levého horního rohu. V 61. minutě přetavili svoji urputnou snahu v gól fotbalisté Zbůchu. Dezorientovaná obrana pozapomněla na osamoceného a velice aktivně hrajícího Schejbala, který napodruhé v pádu překonal domácího gólmana – 4:2. Neuběhly ani tři minuty a obránci Spartaku museli zpytovat svědomí podruhé, když si hosté v nejhezčí akci zápasu dělali, co chtěli. Nejprve Paum zamotal hlavu obránci na vápně, přesně nahrál na opačnou stranu vápna Hettlerovi, který z první poslal ideální centr opět na opačnou stranu vápna, kde se nacházel Fořt a vstřelil do protipohybu kontaktní gól. Rázem byl gólový náskok Klenčí o jednu branku hubenější – 4:3. Není divu, že v tuto chvíli byl Baník Zbůch na koni a dirigoval hru, ale do větší šance se nedostal. Zato v 75. minutě Housar vybojoval uprostřed hracího pole míč, nahrál doprava Machtovi, který vběhl do vápna, dlouho váhal mezi střelou a nahrávkou, pak se však rozhodl pro nahrávku a vybídl ke skórování Čecha, který v souboji přeci jen dotlačil míč do sítě - 5:3. Kdo neodešel před koncem, nelitoval. Gólovou šanci měl na kopačce Houdek, ale při pokusu o lob nebyl dost důrazný. Ještě větší šanci měl Hromník, který se protáhl mezi obránci, avšak směr jeho zakončení brankář Grundl odhadl a zneškodnil. Po rohovém kopu ještě zahrozili hosté. Hlavičku Mrázka těsně „pod víko“ zlikvidoval Sokol a vysloužil si potlesk. Poslední změnu stavu přinesla třetí minuta nastavení. Skulinu ve zdi našel z přímého kopu Fořt a tak skončilo pro diváky vydařené utkání – 5:4.

Trenér Baníku zrovna nadšením nehýřil a ohodnotil utkání takto: „Zápas se vůbec nevyvíjel dobře. Hned na začátku jsme dostali gól, což nám rozhodilo taktiku. Dále nám chytal brankář ze třetí třídy. Momentálně řešíme nového gólmana ze Slovenska. Druhá půle byla z naší strany fantastická a kdyby rozhodčí odpískal penaltu, mohlo se vše vyvíjet jinak.“

Domácí trenér Moravec s klidným hlasem popsal svůj pohled na právě skončené utkání slovy: „Začátek utkání byl velice povedený, vlastně celý první poločas, jen byla škoda toho zbytečného gólu do šatny. Zato nějakých 20 minut z druhého poločasu bylo tragických a dovolili jsme soupeři snížit. Proti tak kvalitnímu soupeři bychom v defenzivě propadat neměli a hlavně proměňovat šance“.

Spartak Klenčí: Sokol J. – Osvald, Psutka, Holar, Vejmelka – Housar (Ledvina), Macht, Čech, Sokol P. (Toth), Mifek – Hromník.

Autor: Aleš Malár