13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

SK Benešov - Motorlet Praha 1:0 (1:0)

Držení míče, převaha v poli ano, ale porážka 1:0. Převzato z webu Motorletu Praha.

Úvod utkání patřil našim barvám, v 1. minutě po chybě domácí obrany se k míči dostal Majerčin a vylekal gólmana. O pět minut později Strnad vhazoval na úrovni pokutového území aut, následovala teč na brankovém území Benešova, míč prolétl kolem branky, ale nic z toho nebylo. Stejná situace se opakovala Bayer vyslal pěknou přihrávkou do úniku Karbulku, ale na jeho nastřelený centr přes brankové území nikdo z našich nestačil reagovat.

O minutu později nám domácí převedli na vlas stejnou situaci z pravé strany, Turek míč poslal před branku a Veinlich v běhu trefil hlavou. Instinkt Foferky v naší brance byl přece jen lepší a míč vyrazil. Ve 20 minutě předvedl Strnad sólo od šestnáctky k šestnáctce zakončené dobrou střelou do břevna. Ani další akce nám nepřinesla úspěch, když míč poskakoval v brankovém území benešovských, ale skončil vedle branky. Po půlhodině hry přihrál Pyšek hlavou míč Majerčinovi, ale střelu obránci zablokovali. Pak přišel trest, benešovští se dostali na dvacet metrů od naší branky, následoval faul a přímý kop. K exekuci se postavil Chomát, míč poslal přes zeď k bližší tyči a prohrávali jsme. To byl šok ze kterého jsme se jen pomalu vzpamatovávali. Míč jsme sice měli pod kontrolou díky trojici Bayer, Brodský a Čmejla. Na posledně jmenovaného si vyšlápl Šefrna a dostal žlutou kartu. Odvaha ke střelbě nám stále chyběla. Také naše poslední akce prvního poločasu vznikla po rohovém kopu, kdy míč proskákal podél celé branky soupeře, ale neuškodil.

Po obrátce jsme přidali na pohybu a zaznamenali jsme vlastně první pěknou přímou střelu z kopačky Bayera. Naši obránci dělali v rozehrávce chybu tím, že přihrávali míč na stojícího spoluhráče a ne dva, tři metry před něj, tím akce ztratila na rychlosti. V 50 minutě to byl znovu vysunutý benešovský útočník Turek, který unikl po pravé straně a jeho střela podél celé branky skončila v autu. Po chvíli si Šašek vysloužil žluté napomenutí. V 56 minutě trenér Hebousse stáhl ze hřiště Karbulku a Majerčina. Místo nich přišel Šrámek a Dejl. Oba hráči hru oživili a tak soupeř sáhl k dalšímu žlutému faulu Křivohlavého. Následoval přímý kop ten zahrál nebezpečně Brodský a míč minul Šrámka téměř na brankové lajně. V 63 minutě vymyslel Bayer kolmou přihrávku do pokutového území pro Strnada. Zastavil nás praporek asistenta rozhodčího. Stále jsme měli převahu, ale ke střelbě nám musel stačit jen přímý kop 25 metrů, který poslal Čmejla zase jen nad branku. V 70 minutě si za svůj zákrok vysloužil žlutou kartu Machurka. A opět jsme střídali Čmejlu nahradil Procházka. Poslední nebezpečnou akcí domácích byl únik v 75 minutě, kdy soupeř vnikl z pravé strany do velkého čtverce a bez rozpaků z velkého úhlu „bodlem“ vyzkoušel Foferku, ten ale situaci vyřešil. Náš tlak narůstal v poslední čtvrthodině, přesto domácí nepoužívali známé fígle pro zpomalovací taktiku. Míče byly podávány včas, soupeř netahal útoky k rohovým praporkům. My jsme kopali několik přímých kopů a při jednom z nich byl tvrdě zasažen Machurka, ale hrálo se dál. Hektický závěr, kdy zazvonila tyč domácí branky a v zápětí Pyšek přihrál Machurkovi, ale jeho střela mířila přímo do brankáře Capoucha. Z další akce jsme získali rohový kop, ze kterého Pyšek nastřelil zespodu břevno domácí branky. My jsme ale neopustili pokutové území Benešova a zazvonila druhá tyč, kdy se bezmocný brankář díval za střelou Brodského. Pak už se rozhodčí Pečenka nemohl dívat na dění na hřišti a utkání ukončil.