15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Domažlice B-Horažďovice 3:1, Čadek: První půli jsme pokazili

Ve třetím kole I. A třídy hostila domažlická rezerva jednoho z kandidátů na postup do krajského pře­boru - mužstvo FK Horažd'o­vice. Vydřené vítězství Jis­kru posunulo na první příčku soutěže s devíti body a velmi hezkým skóre 10:1.

Domažlice šly do vedení ve 12. minutě, kdy po rychlém proti­útoku Mašek vysunul Wald­mana a ten z hranice pokuto­vého kopu přesnou střelou k levé tyči nedal horažd'ovic­kému brankáři šanci - 1:0. Ve 36. minutě se dostal do brejku Mašek a přehodil vy­bíhavšího gólmana - 2:0. Ve 44. minutě se kopala pe­nalta po faulu na Maška a Ferra umístěnou střelou opět k levé tyči rozjásal diváky potřetí - 3:0.

Ve druhém poločase byl v 65. minutě vyloučen exdivizní hráč hostů Šedivý za faul na Maška a hra se trochu uklidnila. V 69. mi­nutě však potrestaly Horažd'ovice zaváhání obrany Jiskry. Ve vápně se nešťastně srazili Ferra s Vísnerem a toho vyu­žil hostující hráč Jirka, který si zpracoval míč a snížil na konečných 3:1.

Jiskra Domažlice B: Brata­nič - Pavlíček, Šmirkl (62. Strejc), Ferra, Rojt - Wald­mann, Paluch, Vísner, Hošek - Mašek (89. Ouřada), Hartl (80. Janeček) -

Trenér: Ivan Rybár. Diváků:100.           (poj)

Ivan Rybár, trenér Jiskry Domažlice B:

„Dnes asi vyhrálo šťastněj­ší mužstvo, protože náš dnešní soupeř byl velmi kvalitní. V držení míče měli určitě navrch. Naši hráči v prvním poločase vycházeli ze zabezpečené obrany a trestali jsme soupeře po rychlých pohledných kombinačních akcích, ale musím uznat, že převahu v poli měly Ho­raždovice. Ve druhém poločase jsme se bránili a měli jsme štěstí a získali tři cenné body. Měli jsme ale větší šance. Když se soupeř do­stal na dostřel branky, tak jejich střely končily hodně mimo naší sva­tyně. Neuměli svoji herní převahu brankově vyjádřit. Je to opravdu ,fyzicky technicky zdatné a zkušené mužstvo, za které hrají takoví hráči jako například Šedivý nebo Koc. "

­

Trenér FK Horažďovice Michal Čadek byl z výkonu jeho svěřenců velmi zklamán:
„Přestože jsme se na utkání připravovali s tím, že budeme mít proti sobě kvalitní tým složený z mladých hráčů, kteří spolu hráli divizi dorostu a mnozí jsou sehraní od žáků, na hřiště si kluci nevzali z této přípravy vůbec nic. Domácí nás v první půli přehrávali v rychlosti a v kombinaci a vyšla jim i koncovka. My jsme využívali celý prostor hřiště , zatímco soupeř hrál přímočaře, středem hřiště a tím se také dokázal prosadit Dru­há půle již byla z našeho provedení daleko fotbalovější, ale domácí hráli co potřebovali a to se jim také podařilo naplnit. Nemrzí mne výše prohry, ale totálně pokažený první poločas a z toho se musíme poučit."