11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Tachov lehce přehrál lídra: Tachov-Chrást 3:0 (1:0)

Proti Chrástu, který vstřelil v úvodních dvou utkáních krajského přeboru patnáct branek, nastoupili tachovští fotbalisté v neděli na domácím hřišti bez respektu. Dosavadního lídra se jim podařilo eliminovat a porazit rozdílem tří branek.

Šance si domácí vytvářeli již od začátku. Ve čtvrté minutě zatáhl míč po pravé straně Machač, přihrál do vápna Janouškovi, ten ale ve vyložené šanci míč minul. O pět minut později vyrazil brankář hostí Bláha Janouškovu střelu z úhlu. Příležitosti si vytvářeli také hosté, ve 14. minutě nepřekonal ležícího brankáře domácích Ptáka Löwy. V 17. minutě rozehrál Chrást špatně rohový kop, k míči se dostali domácí. Hutta zatáhl míč po pravé straně, přihrál Habartovi a ten přesnou střelou otevřel skóre. Ve 23. minutě střelu Machače odkopával Tyr, o šest minut později střílel na Ptáka Löwy, jeho rána ale šla nad. Najvětší příležitost vyrovnat měli hosté dvě minuty před koncem poločasu, kdy Sadílek trefil tyč. Odražený míč získal Habart, dotáhl se až k brance Chrástu, ale střelil těsně nad.

Ve druhé půli se tachovským hráčům podařilo ovládnout střed hřiště a vlastní obranu tak, že Chrást téměř k ničemu nepustili. Naopak více šancí měl Tachov. V 52. minutě atakovali branku Chrástu Habart se Šáchou, šance ale skončila rohem. O několik minut později pronikal Janoušek, ve vápně si přiťukl s Habartem, bvrankář ale opět vyrazil na roh. Machačovu střelu po zemi z úhlu v 61. minutě Bláha chytil. V 67. minutě se Machač probil po pravé straně, vystřelil a brankář neměl šanci ránu chytit – 2:0. Necelé dvě minuty poté dobře zakročil domácí gólman Pták proti prodírajícímu se Zedníkovi. Tachované si pojistili výsledek v 77. minutě, kdy Viterna zahrával přímý kop přesně na Habarta, který stanovil na konečných 3:0. Do konce zápasu si oba týmy vytvořily ještě po jedné příležitosti, ale skóre se již neměnilo.

„Dostali jsme lekci z agresivity a důrazu,“ řekl bezprostředně po utkání chrástecký trenér Jaroslav Diepold. „Domácí rychle atakovali naše hráče, eliminovali nás, že jsme se ani nedostali ke hře, kterou jsme tady hrát chtěli.“

Trenér domácích Jaroslav Pták byl spokojen, že jeho svěřenci splnili, co si před utkáním řekli. „Byli jsme se ve středu na Chrástu podívat a věděli jsme tak, co hrají. Na tom jsme postavili taktiku, aby nemohli rozehrávat přes střed. Také naše obrana hrála blízko sebe. Chtěli jsme dopředu hrát dobře po stranách, což se také podařilo. Hráči splnili, co jsme si před utkáním řekli a výsledek tomu odpovídá,“ uvedl.