26 27 28 29 30

První bod fotbalisté Strakonic získali v Benešově

Trenér Přemysl Šroub: Určitě zase dojde ke změnám v sestavě, výkon opět nebyl podle představ.

Strakoničtí fotbalisté přivezli z Benešova bod za remízu 1:1.

První divizní bod vybojovali v nové sezoně strakoničtí fotbalisté. Ve středeční (18. srpna) dohrávce 1. kola remizovali na hřišti Benešova 1:1 (0:0). Trenéři udělali oproti minulému utkání dvě změny v sestavě – místo Šáchy nastoupil Říský, Holana v útoku nahradil Novák.

V prvním poločase byli častěji u míče Jihočeši, obrana Benešova v čele s brankářem Capouchem však pracovala spolehlivě, a tak střely Vozábala a hlavička Nováka mezi tyče nezamířily a s projektilem Mrkvičky si Capouch poradil. Domácí měli nejvážnější příležitost hned v 1. minutě, když ránu Turka vyrazil gólman Kučera konečky prstů na tyč a Štěpánův trestný kop skončil těsně vedle.
Nepříjemnou událostí první půle bylo zranění strakonického Bambuleho, kterého odvezla sanitka do nemocnice.
Po přestávce začal úřadovat rozhodčí Jelínek, když asi jako jediný v 51. minutě viděl po rohovém kopu Vozábala při hlavičkovém souboji faul loktem a nařídil penaltu, kterou Vozábal bezpečně proměnil.
Domácím křivda napumpovala novou krev do žil – rozčilovali se, ale bojovali, což jim nakonec přineslo úspěch. V 73. minutě si na trestný kop Štěpána naskočil Žák a hlavičkou poslal míč do sítě. Ihned po rozehrání hlavičkoval po centru Káníka na druhé straně osamocený Benedikt nad.
V 75. minutě se domácí opět zlobili na sudího, to když po trestném kopu Štěpána vypadl míč z rukou gólmanu Kučerovi, který následně podtrhnul Kučabu, píšťalka sudího ale zůstala němá.
Další přehmat se hlavnímu rozhodčímu povedl, když již „žlutý“ Šácha fauloval Štěpána, který mu vzal míč, ale kartu strakonický hráč neviděl. Benešov mohl strhnout výhru na svoji stranu, ale Štěpán z trestného kopu jen orazítkoval tyč.
Martin Bárta, asistent trenéra Benešova: „Bojovností a nasazením jsme si zasloužili vyhrát, ale rozhodčí byl jiného názoru. Měli jsme více gólových šancí než soupeř, ale dostali jsme gól z vymyšlené penalty. Kluci však stále bojovali, vyrovnali jsme a v závěru dokonce sahali po všech bodech, když Štěpán nastřelil tyč. Doma nám sice velí vyhrávat, ale podle toho, jak byl zápas vedený, tak je pro nás remíza výhrou. Rozhodčí byl totiž nejhorší na hřišti.“
Přemysl Šroub, kouč Strakonic: „S bodem nakonec musíme být spokojeni. Závěr byl totiž hektický, domácí nastřelili tyč. Vedli jsme 1:0, ale poté jsme přestali hrát aktivně dopředu a Benešovští vyrovnali. Náš výkon nebyl takový, abychom vyhráli. Penaltovou situaci jsem přesně neviděl, byl tam chumel hráčů. Co se týče zranění Bambuleho, ten po hlavičkovém souboji spadl na bok a nemohl se postavit na nohy. První rentgen neukázal nic vážného, ještě uvidíme po tom druhém. Budeme teď tedy řešit, kdo za něj. V neděli nás čeká zápas v Třeboni, odkud už musíme přivézt tři body. Určitě zase dojde ke změnám v sestavě, výkon totiž opět nebyl podle představ.“
Fakta
Benešov – Strakonice 1:1 (0:0). Branky: 73. Žák – 51. Vozábal (p.). Rozhodčí: Jelínek – Hock, Dujsík. Žluté karty: Kučaba, Turek, Hrubý – Šácha. Diváci: 250. Strakonice: Kučera – Bambule (37. Šácha), Legdan, Peroutka, Šimánek – Říský, Benedikt, Vozábal, Káník – Novák, Mrkvička (76. Holan).