Kalendář

<< srpen 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Novinky

 

 

 

futbol sanal bahis siteleri

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

 

ankara en iyi dershane tavsiyesi

 

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALJiskra získala druhý skalp - porazila Strakonice

Ve druhém kole zavítala Jiskra na stadion Na Křemelce do devadesát kilometrů vzdálených Strakonic. Ve šlágru se tam utkala s místním sportovním klubem. Pro Strakonice to bylo první mistrovské utkání. Jiskra,  má doslova smrticí los v prvním kole se doma vypořádala s rezervou Příbrami v neděli v podvečer je čekalo mužstvo známého stratéga Michala Káníka a ve čtvrtém kole zavítá na stadion Motorletu Praha. Domácí nastoupili oproti loňské sezóně s devíti novými hráči v základní sestavě v čele s Martinem Vozábalem. Před utkáním museli funkcionáři Jiskry reklamovat zápis, protože místní zapisovatel zápisu záhadně nedopsal do zápisu o utkání Tomáše Bahledu a hlasatel neohlásil Luďka Leitla.

 SK Strakonice 1908 – Jiskra Domažlice  0:2 (0:1)

Domácí v úvodu zatlačili Jiskru před šestnáctku, ale dobře organizovaná obrana a brankář Martin Mleziva úvodnímu tlaku čelili na výbornou. Ve 23. minutě prošel obranou domácích Petr Mužík, který před šestnáctkou vystřelil, nejistý gólman Kučera jeho střelu neudržel a dobíhající Jan Havlíček jej překonal. K údivu domažlických hráčů a fanoušků ho hlavní rozhodčí Daniel Tereba neuznal pro ofsajd. Hosté šli do vedení ve 32. minutě, kdy opět agilní Mužík vysunul Bahledu, ten udělal kličku domácímu brankáři Kučerovi a rozjásal početnou skupinku domažlických fanoušků 0:1. Do druhého poločasu nastoupila Jiskra s cílem být stále aktivní a hrozit z nebezpečných brejků. Strakonice měly stále optickou převahu. V 53. minutě po autu Patrika Káníka střílel Mrkvička k pravé tyči, ale Mleziva byl na místě. Další smrtící brejk a rozhodující úder, jak se později ukázalo, zasadili domažličané po hodině hry. K míči se dostal Tomáš Bahleda, okamžitě vysunul Jana Havlíčka, ten přiťukl na Luďka Leitla, který střelou do pravého dolního rohu zvýšil na 0:2. V závěru vyvinuli domácí velký tlak a rozhodčí, na hosty velmi přísný, Strakonickým daroval několik standartních situací. Když je však nechytil skvělý Mleziva, tak je zastavilo dvakrát břevno a jednou tyč po střelách Martina Vozábala, Patrika Káníka a Václava Mrkvičky.

Po utkání jsme požádali o zhodnocení bývalého hráče Jiskry nyní ve Strakonických službách Josefa Šáchu: "Měli jsme dneska trochu víc ze hry, víc nebezpečných standartních situací, ale Domažlice hrály organizovaně, správně ze zadu a spoléhali jste na rychlé brejky - to co je pro vás typické. Z vašich čtyřech brejků jste tři proměnili a padly z toho tři branky." 
Trenér Zdeněk Michálek byl po utkání spokojen: "Dneska musím hráče pochválit za bojovnost. Soupeř měl častěji balón na kopačkách, ale gólových šancí moc neměl - až ve druhém poločase domácí hrozili a měli šance ze standardek. Nám se vedly rychlé brejky, vytěžili jsme z nich obě branky a ještě nám jednu rozhodčí neuznali, ale s výkonem hráčů jsem spokojen. Pro nás bylo dobře, že Strakonice nehrály v prvním kole a nebyly tak rozehrané. V tomto zápase jsme se zaměřili na obranou činnost a v závěru jsme měli štěstí, ale to k fotbalu patří."
Za vedení Strakonických se k utkání vyjádřil sportovní ředitel Luděk Cimrhanzl: "Jsem hodně zklamaný naše ambice jsou hrát minimálně na špici. Před zápasem jsme byli všichni optimističtí, včetně vedení. Bohužel se dneska ukázalo, že se musí hrát fotbal srdcem. Dneska byl přístup našich hráčů špatný. Možná fakt, že to přišlo na začátku, nás 'nakopne.' Měli jsme problémy už v minulém přípravném zápase, kdy naši hráči předvedli profesorský fotbal bez nasazení a dneska se prokázalo, že v divizi každý kdo sem přijede bude bojovat, bude hrát defenzivně, bude hrát v zadu v bloku a nakopávat míče. Dnešní utkání poznamenala smolná branka, to je pravda, ale na ukazateli byla nula takže je chyba v nás. Domažlice hrály dobře, bránily a uhrály si zaslouženě tři body."

Do zápasu měl Jiří Šámal velmi těžkou úlohu a to střežit největší hvězdu Strakonic Martina Vozábala. S tímto úkolem si Šámal poradil na výbornou a exligistu k ničemu vážnému nepustil. Zápas okomentoval: "Bylo to bojovné utkání, soupeř měl trošku víc ze hry, my jsme to nahradili bojovností, hráli jsme ze zabezpečené obrany a zvládli jsme to. Vycházely nám brejky. Jsme rádi - teď nás čeká Hořovicko a musíme tyto výborné výsledky potvrdit."

Řekl po utkání: sportovní manažer Jiskry Jiří Pojar: "Musím pochválit naše hráče, kteří dneska ve Strakonicích podali taktický, skvělý výkon. Naši trenéři dobře věděli, že proti mužstvu nabitým hvězdami musíme zodpovědně bránit a spoléhat na brejky. Proto jsme hráli ve speciálním rozestavění, pouze na toto důležité utkání. Jsem opět velmi zklamán výkonem trojice rozhodčích, kteří neměli pro oba celky stejný metr, to viděl každý přítomný na tomto utkání, ale i přesto jsme vyhráli zcela zaslouženě. Neusínáme na vavřínech, v pondělí dostali hráči volno. V sobotu nás čeká těžký zápas s mužstvem našeho bývalého hráče a kamaráda Jaromíra Myslivečka - FK Hořovicko. Byli bychom moc rádi, aby nás naši věrní fanoušci přišli co možná v nejhojnějším počtu povzbudit, abychom potvrdili naší výbornou formu ziskem tří bodů."

Rozhodčí: Tebera Daniel - Kalenda Jan - Hrubeš Pavel.

Delegát: Kroch Josef

ŽK: 0:1, Diváci: 305.

poj