Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALTýmu Strakonic rozhodně věřím, svoji sílu má

Trenér divizních fotbalistů Strakonic Přemysl Šroub ve dvojici s Karlem Sládkem povede mužstvo zkušených hráčů, za úkol má postup do ČFL.

„Trénuju dva roky a takovýhle mančaft jsem si ani nepředstavoval, že tady jednou povedu,“ říká trenér Přemysl Šroub.

Trenérskému řemeslu se kouč fotbalistů Strakonic Přemysl Šroub stále učí. V minulém ročníku nevedl tým jako hlavní trenér ani celou sezonu.

Nadcházející ročník divize, který tým od Otavy odstartuje v sobotu 7. srpna zápasem v Benešově, pro něj bude zkouškou, vedení vyhlásilo jako cíl postup do ČFL. Podaří se mu jej s posíleným mužstvem a s hráči jako Martin Vozábal, Václav Mrkvička či Jiří Peroutka naplnit?

Takový kádr, jaký máte v současnosti na soutěž, jako je divize, to je asi přáním každého trenéra...
Určitě. Je to výborný kádr, který tady ještě nebyl; nebo je to jeden z těch nejlepších týmů, jaké tady kdy byly. Je to sen každého trenéra. Trénuju dva roky a takovýhle mančaft jsem si ani nepředstavoval, že tady jednou povedu.

Klub má za cíl postoupit do ČFL. Cítíte zvýšený tlak? S tímto mužstvem vedení určitě nic jiného než postup nebere, a asi oprávněně.
Tlak na mě a Karla Sládka (druhý trenér – pozn. redakce) určitě bude. S takovými hráči se nemůžeme pohybovat ve středu tabulky. Musí se dařit pořád, musíme hrát nahoře. Pokud se nebude dařit, bude ten tlak určitě větší.

Zmínil jste, že nejste trenérem dlouho. Jak to zatím snášíte? Je to pro vás vlastně nová situace.
Zatím dobře, necítím se teď pod nějakým extra tlakem. Uvidíme po prvních zápasech, ty určitě napoví. Soutěž začíná. Já mužstvu rozhodně věřím, protože svoji sílu má. Myslím si, že i výsledkově by se to mělo projevit.

Jak jste byl tedy spokojený s průběhem přípravy?
Hráči chodili postupně a je škoda, že jsme měli málo času tým sehrát. Ale jinak se trénovalo v dobrém počtu hráčů, takže spokojenost je.

V generálce jste rozstříleli Město Touškov 7:1. Ale váš trenérský kolega Karel Sládek říkal, že mužstvu chyběly bojovnost a důraz...
Nebyl jsem na tom utkání, měl jsem dovolenou. Ale mluvili jsme spolu o tom a Karel říkal, že hlavně první půle byla hodně špatná. Bylo to také dáno tím, že soupeř nebyl tak kvalitní, takže jestli tam bylo uspokojení z toho, že ten zápas bude jasný, jednoznačný... Byla to generálka, kluci se měli asi víc „hecnout“.

Byla pro vás letošní příprava tím, že jste pracoval s kvalitními a hotovými hráči, jiná?
Přišli zkušení hráči, ale také mladí, kteří potřebují stále trénovat. Trénujeme pořád stejně. Měli jsme za úkol vypracovat tréninkový plán už před začátkem přípravy na celý měsíc. Byl připraven, aniž bychom věděli, jací hráči dorazí, a jedeme podle něj.

Máte už jasno o základní sestavě? Jak na tom budete v prvním utkání v Benešově?
Sestava by měla být na devadesát osm procent jasná. Otazník visí nad Šimánkem, který měl angínu, bral antibiotika. Uvidíme, jak na tom bude. Není jasno ani u Listopada, který v úterním modelovém duelu s béčkem utrpěl koňara. Také se uvidí.

Jaké soupeře vidíte jako hlavního konkurenta v boji o postup?
Myslím, že to bude Příbram B. I Benešov bude podle mě hrát výše než v minulé sezoně. Velkými neznámými jsou nováčci. Uvidí se po prvních kolech, kdo na tom jak je.

Majitel klubu Michal Káník na úterní tiskové konferenci na tuto otázku odpověděl: „Největším soupeřem budeme my sami sobě. Je tady hodně osobností.“ Vidíte to podobně?
Určitě každý nás bude podle těch příchodů pasovat na největšího favorita. S tím se kluci budou muset určitě poprat, aby šlapali jako tým. Když tomu tak bude, tak podle mě přijdou i výsledky. Fotbalová kvalita je tady opravdu velká.

Spoléhat budete hlavně na osu Peroutka – Vozábal – Mrkvička?
Určitě. Mají dohromady 322 nebo kolik ligových startů, je to cítit. „Pery“ drží celou obranu, nedělá skoro vůbec žádné chyby. Martin Vozábal je jednoznačně tahounem mužstva, přes kterého jdou všechny naše útoky. A Václav Mrkvička by měl být tím, kdo je bude zakončovat. Je to střelec. Toto je osa, po které chceme jít.

Je něco, co přece jen není podle vašich představ?
Zatím nic. Akorát, jak jsem říkal, bylo málo času a zápasů, ve kterých základní sestava hrála spolu. Jedině z toho můžeme mít trochu obavy, že to ještě nebude šlapat. Ale myslím, že takhle zkušený mančaft by to měl zvládnout a hrát na vítězství v každém utkání.

Co si naopak myslíte, že by měla být vaše největší přednost?
Myslím, že budeme hodně silní v útočné fázi. Ta síla tam je, měli bychom dávat víc gólů než jsme dávali doposud.

Když se podíváte na složení divizní skupiny, je z vašeho pohledu slabší, stejně silná nebo silnější než byla ta v minulé sezoně?
Těžko říci. Opravdu týmy jako Zličín nebo Litol jsem neviděl, těžko porovnávat, jestli bude silnější. Určitě bude opět hodně vyrovnaná a jak o postup, tak o sestup se bude bojovat do posledních kol, jako tomu bylo teď.

Jako trenér jste si zatím příliš neužil diváků, návštěvy byly na divizi hodně mizerné. Věříte, že se to zlepší, že se lidé přijdou podívat na osobnosti, které v týmu máte? Navíc když se klub vrátil k tradičnímu nedělnímu termínu zápasů s výkopem v úřední hodinu?
Věřím tomu, přál bych si to. Pamatuji si, když já jsem hrál naposledy divizi ve Strakonicích a postupovalo se do třetí ligy, tak chodilo 600 lidí na divizi. Chceme hrát o postup a jsou tady kvalitní hráči. Takže co jiného by mělo diváky přitáhnout na fotbal. Věřím, že budou chodit a že nás povzbudí.


Soupiska SK Strakonice 1908

BRANKÁŘI: Marek Kučera (1), Tomáš Švehla (19)
OBRÁNCI: Ladislav Černý (2), Jiří Peroutka (3), Josef Šimánek (4), Stanislav Legdan (5), Libor Horejš (6), Josef Šácha (8)
ZÁLOŽNÍCI: Patrik Káník (10), Ondřej Křivanec (13), Petr Listopad (14), Jiří Benedikt (15), František Bambule (17), Martin Vozábal (18), Libor Košík (20), Karel Cibulka (7)
ÚTOČNÍCI: Václav Mrkvička (12), Vlastimil Holan (11), Jan Novák (9), Jakub Říský (16)

TRENÉŘI: Přemysl Šroub, Karel Sládek
VEDOUCÍ MUŽSTVA: David Faja
MASÉR: Martin Šobor

Autor:
Miloš Vrátný