16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

J. Domažlice - 1. FK Příbram B 2:1 (0:0)

V zahajovacím podzimním kole hostila domažlická Jiskra velmi kvalitního soupeře – rezervu ligového FK Příbram. Hosté byli sice o něco fotbalovější, ale domácí kteří nastoupili bez zraněného bojovníka Bárty, a nováčka Donka, tento handicap nahradili velkou bojovností. V té vynikal zejména s velkou chutí hrající Leitl, který sklidil za svůj výkon několikrát potlesk diváků. Hrál se oboustranně opatrný fotbal, obě mužstva vsadila především na zajištěnou obranu a čekala na chyby soupeře, proto nebylo hlavně v první půli k vidění příliš šancí, ale Jiskra, která našla nového kanonýra v Petru Mužíkovi byla na konci vyrovnaného duelu šťastnějším celkem.
V 6. minutě vyboxoval míč hostující brankář Krček po tr. kopu Mužíka a hra se poté přesunula do středu hřiště. První vzruch přinesla až střela hostujícího Krupy ve 14. minutě, kterou domácí brankář Mleziva vyrazil. O minutu později na druhé straně poslal Bahleda dopředu Havlíčka, ale jeho střelu ze 20 metrů stačili hosté zblokovat. Nad domácí brankou skončil Mojdlův volej ze 20 metrů a ve 21. minutě předvedl vychýlenou mušku příbramský Kostorek. O tři minuty později stačil sice v pádu z 18 metrů hostující Šorna vystřelit, ale Mlezivu nepřekvapil. Když pak ve 28. minutě srazili hosté Bahledův tvrdý volej ze 20 metrů a na druhé straně Kostorkův pokus zneškodnil Mleziva, přišla ve 34. minutě tutovka Mužíka, kterého vysunul Bahleda. Domácí záložník postupoval téměř od poloviny hřiště proti brankáři Krčkovi, ale nezvolil ideální zakončení, trefil ze 14 metrů jen tělo hostujícího gólmana, míč se odrazil k Bahledovi, ale jeho nedůraznou střelu z 15 metrů Krček kryl. Vzápětí se na druhé straně uvolnil hostující Kostorek, ale jeho střelu z 18 metrů Mleziva zneškodnil. O chvíli později po tr. kopu Pilíka zamířil hlavou vedle Mlezivovy tyče Šlapák. Pět minut před přestávkou rozehrál tr. kop z 18 metrů domácí Mužík, ale míč směřující k pravé tyči stačil Krček výborně vyrazit. Ve 41. minutě se hosté dostali do šance, když Šlapákův centr zleva posunul hlavou Pilík na Kostorka, jehož pohotovou hlavičku ze 7 metrů stačil Mleziva reflexivně vyrazit. Když pak Krupův volej ze střední vzdálenosti zneškodnil Mleziva a Mužík na druhé straně zamířil na příbramskou branku, bylo v prvním dějství všechno.
Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí a hned ve 46. minutě byl těsně před pokutovým územím zezadu faulován pronikající Leitl. Krupa mohl být rád, že viděl jen žlutou kartu, protože faulem zabránil vyložené šanci domácího hráče. Trestný kop si postavil Mužík, jeho střela prošla zdí a míč skončil u vzdálenější tyče překvapeného Krčka, který jej jen refelxivně nohou tečoval – 1:0. Další Mužíkův tr. kop o chvíli později příbramský gólman zneškodnil a na druhé straně po zpětné přihrávce Šlapáka mířil Kostorkův volej ze 17 metrů nad domažlickou branku. Hosté ve snaze o vyrovnání zatlačili na chvíli domácí na jejich polovinu, ale Mojdl hlavou po Kostorkově tr. kopu mířil vedle a s Doležalovou střelou zprava si Mleziva poradil. V 62. minutě minul levou příbramskou tyč hlavou po Bahledově centru Braun. O dvě minuty později vyzkoušel Mlezivovu pozornost zprava Doležal a tlak hostů vyvrcholil v 71. minutě, kdy tvrdou Belánovu střelu zprava stačil Mleziva vyrazit k Mojdlovi, ale na jeho pokus z 15 metrů již nestačil – 1:1. Inkasovaná branka domácí probudila a v 76. minutě stačili hosté srazit Mužíkův volej k Leitlovi, který z 18 metrů o kousek minul levou Krčkovu tyč a vzápětí stačil těsně před nabíhajícím Havlíčkem vyboxovat Leitlův centr zprava příbramský brankář Krček. Deset minut před koncem zatáhl míč po levé straně domácí Bahleda, centrem našel nekrytého Mužíka, který volejem ze 14 metrů nedal Krčkovi šanci – 2:1. Hosté byli blízko vyrovnání v 90. minutě, ale Krupa netrefil na malém vápně u vzdálenější tyče míč po Doležalově centru zprava.
Před 380 diváky řídil rozhodčí Chládek. ŽK: 1:2.
Sestava hostů: Krček – Doležal, Rampa, Kvída, Krupa – Belán, Mojdl, Šorna (76. Kordule), Kostorek (88. Bublík) – Šlapák, Pilík (70. Wágner). Trenér: Václav Černý.
Sestava Jiskry: Mleziva – Strejc, Bauer, Tesař, Cihlář – Leitl (90. Waldmann), Šámal, Braun, Mužík, Havlíček (77. Mašek) – Bahleda (86. Hartl). Trenér: Zdeněk Michálek.