23 24 25 26 27 28 29
30 31

Strakonice nadělily M. Touškov sedmičku

Sokol Město Touškov – SK Strakonice 1908 1:7 (1:3)

K závěrečné generálce cestovaly divizní Strakonice, které v letní přestávce výrazně posílily, na západ Čech. Touškov, hrající krajský přebor Plzeňského kraje, stačil sice vyrovnat Svobodou, ale před přestávkou dvakrát inkasoval a ve druhé půli měly hru ve své moci jasně Strakonice, které ještě navíc zahodily dvě penalty.

Jihočeši, kteří poprvé nastoupili s Novákem (juniorka Dynama) a píseckým Šáchou, který minulý podzim hrál v Domažlicích, šli do vedení v 15. minutě, kdy se poprvé od návratu trefil Václav Mrkvička – 0:1. O sedm minut později ovšem domácí vyrovnali: Kučera nejdříve bravurně vytáhl na tyč Bártovu dělovku, ale na dorážku Svobody už nestačil – 1:1.

Ve 35. minutě hosté podnikli další útok, při kterém byl v pokutovém území faulován Vozábal. Nařízenou penaltu ale Mrkvička zahodil, nechal vyniknout domácího gólmana Tománka. O šest minut později se Strakoničtí přece jen dočkali. Vozábal nacentroval přesně na hlavu Peroutky a ten s přehledem rozvlnil síť za Tománkem – 1:2. Třetí zásah na sebe nechal čekat jen necelou minutu, to se z dálky trefil k tyči Martin Vozábal – 1:3.

Po změně stran vládly na hřišti jen Strakonice. V 53. minutě se blýskly pohlednou akcí – Novák unikl po levé straně, předložil míč Káníkovi a ten přesně nalezl střelce Mrkvičku – 1:4. O chvíli později Mrkvička vybídl Vozábala a ten tváří tvář Tománkovi nezaváhal – 1:5. Poté se ještě trefili novic Jan Novák a Mrkvička. Káník navíc v 75. minutě nedal pokutový kop.

Branky: 22. Svoboda – 15., 53. a 88. Mrkvička, 42. a 55. Vozábal, 41. Peroutka,
77. Novák. Rozhodčí: Kříž – Cvrk, Šebek. Diváků: 100.

M. Touškov: Tománek – Kluc, Varga, Mižar – Vrba, Svoboda, Královec, Bárta – Nosek,