Kalendář

<< duben 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALStaronovým trenérem Motorletu je Salem Hebousse

 

Dlouhých šest let strávil mimo brány fotbalového klubu Motorlet Praha trenér Salem Hebousse. Teď je bývalý kouč dorostu Dukly zpátky a povede tým, který po roce účinkování v třetí lize sestoupil zpátky do divize. „Ale žádnou poraženeckou náladu z mužstva necítím. Naopak, mám dobrý pocit,“ tvrdí Hebousse. 

Jak se to seběhlo, že jste se zase vrátil na Motorlet?
Dostal jsem z Motorletu nabídku a zvažoval jí, protože jsem toho měl hodně v práci. Do toho umřel Vilda Rys, kterému jsem už dřív sliboval, že se jednou vrátím. Takže jsem se rozhoupal už kvůli Vildovi. Dá se říct, že to byl i takový můj dluh vůči němu.


Ale jen kvůli tomu asi v Motorletu nejste, ne?
Důležité pro mě samozřejmě bylo také to, že jsem viděl mančaft hrát v zápase třetí ligy proti Písku a moc se mi ten výkon líbil. Taky jsem se chtěl vrátit k trénování v mužské kategorii a přišla nabídka z klubu, kde to dobře znám. Když jsem si dal všechno dohromady, nebylo co řešit.


Tým do soutěže povedete společně s Jaroslavem Šturmou a Pavlem Novotným. Jak máte rozdělené role? Předpokládám, že vy budete takový „šéftrenér“. Je to tak?
Ne, žádný šéftrenér nejsem. Jsme trenérský tým, i když já asi budu vystupovat jako hlavní kouč. Budeme všechno dělat v součinnosti. Už jsem mluvil o tom, že mám velké pracovní vytížení, takže kdybych náhodou někdy nebyl, kolegové budou přítomní. Oni navíc v závěru sezony Motorlet vedli, kluky znají víc než já.


Ale někdo musí mít konečné slovo o sestavě. Budete to vy?
Budeme se o tom radit, měla by to být shoda nás všech. Chceme, aby to mělo v Motorletu kontinuitu, až kluci vyjdou z dorostu. Proto se mnou budou spolupracovat trenéři dorostu (Novotný) a béčka (Šturma).


Vy jste dlouho působil u dorostu Dukly. Budete tedy sázet na mladé hráče více? 
Já nerozlišuji, jestli je někdo mladý nebo starý. Důležité je to, na co kdo má. Všichni musí poctivě makat, to je základ. A hrát budou ti nejlepší, bez ohledu na rok narození.


Mluvil jste o tom, že se vám tým proti Písku líbil. Odešel z něj někdo?
Většina kluků zůstala, základní kostra je stejná, z toho mám radost. Plus zkoušíme nějaké nové kluky, ale o tom bych ještě nechtěl mluvit.


Na webu fotbalnews.cz se už ale objevila zpráva o tom, že zkoušíte střelce Bičaníka, který hrál přebor na Hájích. Je to pravda? 
Zkouší to u nás, to je pravda. Do přípravy nastoupil, teď záleží na něm.

 
Motorlet v minulé sezoně moc nevyhrával. Podepsal se nějak na týmu sestup? 
Nepřipadá mi, že by na mančaftu ležela nějaká deka. Spíš naopak. Jsou tady mladí kluci, vyzkoušeli si vyšší soutěž, nasbírali zkušenosti, jen jim to pomohlo. Nevšiml jsem si, že by byl někdo z hráčů dole. Hráli jsme proti Ovčárům výborný zápas, prohráli jsme 0:1, ale soupeř má tým na špičku třetí ligy. I z toho vyplývá, že žádná špatná nálada na Motorletu po sestupu není.


Jaké další výsledky jste měli v přípravě?
Po prvním tréninku jsme hned hráli s Bohemkou B, která se vrátila ze soustředění a měla velmi silný tým. Prohráli jsme 1:3, ale soupeř byl lepší. Každopádně to bylo slušné utkání, líbilo se mi to. O Ovčárech už byla řeč, pak jsme porazili 2:0 Meteor, ale na obou stranách nastoupili hráči ze širšího kádru. Meteor třeba přijel bez Fíčka.


Jaké vůbec máte s Motorletem v divizi ambice?
Uvidíme, jak se vyvine situace, ale každý chce hrát na předních příčkách tabulky. Skončit do šestého místa, byli bychom spokojení, abychom se vyhnuli nějakým nesmyslům se záchranou (usmívá se). Zatím to v přípravě vypadá slušně, ale až soutěž naplno ukáže, jak se s tím naši mladí hráči poperou. Já si myslím, že to bude dobré.

zdroj: www.fotbalpraha.cz