16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Strakonice v Ondrášovka cupu podlehly Kunicím

Domácí fotbalisté nastoupili v neděli k utkání 1. kola Ondrášovka cupu v posílené sestavě, z loňské jedenáctky nastoupili pouze gólman Švehla a záložník Benedikt.
Na hřišti se objevili také staří známí - Patrik Káník a František Bambule, kteří působili u Otavy v podzimní části divizního ročníku.
Samotné utkání bylo velmi vyrovnané. V 87. minutě, kdy se již blížilo k penaltovému rozuzlení, rozhodl kunický Kopta o postupu nováčka ČFL do 2. pohárového kola. Ambiciózní celek Strakonic, v jehož dresu hráli mimo jiné Peroutka, Vozábal či Mrkvička, tedy pro letošní rok v Ondrášovka cupu již pokračovat nebude.
Úvod utkání byl velmi vyrovnaný, územní převahu měly Strakonice, jejichž hru vzorně dirigoval exligový Martin Vozábal. Jeho přihrávky však domácí nevyužili. První vážnější příležitost přišla ve 20. minutě, kdy naskočil na Šimánkův povedený centr Mrkvička, nicméně balón dopravil do branky pouze rukou, za což inkasoval žlutou kartu. Další neuznaná branka domácích přišla ve 40. minutě, kdy prodloužil Vozábalův centr Benedikt na zadní tyč, kde dorazil míč do branky v ofsajdu stojící Holan. Hosté domácího brankáře Švehlu v úvodní pětačtyřicetiminutovce prakticky neohrozili. Zdálo se, že branka Strakonic bude pouze otázkou času, nicméně pravdou byl pravý opak. První zákrok si připsal gólman Tomáš Švehla, jenž nahradil do Písku vracejícího se Kučeru, až v 52. minutě, kdy zneškodnil příležitost Balšánka. O pět minut později naskakoval na Vozábalův centr Benedikt, avšak Macháčkovu svatyni přestřelil. V 76. minutě vystřelil z dálky Švejda, jenž pochází z Volyně, jeho skákavou střelu Švehla s problémy vyrazil. Branka ale nakonec přece jen padla. V 87. minutě rozhodl nechytatelnou střelou k tyči po chybě střídajícího Cibulky ofenzivně laděný obránce Kopta.

Strakonice - Kunice 0:1 (0:0)
Branka: Kopta. ŽK: 1:0 (Mrkvička). Diváci: 250. Rozhodčí: Bureš - Cupl, Červený.
Strakonice: Švehla - Listopad, Bambule (79. Cibulka), Peroutka, Šimánek - Košík (74. Horejš), Benedikt, Vozábal (79. Křivanec), Káník - Mrkvička, Holan.
Kunice: Macháček - Švejda, Havlíček, Šrámek, Kopta - Kordiak (67. Brabec), Balšánek, Jíša, Marek - Koubek (67. Engelmann), Kounovský.

Hlasy po utkání:

Karel Sládek, trenér Strakonic: „Jediné, co našemu povedenému výkonu chybělo, byla vstřelená branka. Bohužel se prosadil pouze soupeř. Zasloužená by byla dělba bodů, neboť jsme Kunice velmi potrápili. Branka padla po naší individuální chybě, kdy měl přijít místo fotbalového řešení razantní odkop. Diváci museli být spokojeni, předvedli jsme dobrý výkon. Je škoda, že jsme vypadli.“

Zdeněk Hašek, trenér Kunic: „Postoupili jsme v utkání, které bylo velmi kvalitní z obou stran. Pohárový duel jsme brali jako přípravu před soutěží. Jsem pochopitelně rád, že jsme zvítězili, ale Strakonice ukázaly svou kvalitu a prokázaly, že složily mnohem silnější mužstvo než loni, kdy jsme zde slavili postup po výhře 2:0. Překvapily mě především co se týče pohybu, neboť se domnívám, že náš celek je na tom po fyzické stránce velmi dobře. Klobouk dolů před týmem, který hraje divizi a dokáže s námi běhat po celé utkání, navíc byli Strakoničtí neustále nebezpeční v ofenzivě. Naše kombinace ještě nebyla ideální, ale do začátku ročníku nám zbývá ještě 14 dní, proto nejsme v konečné fázi přípravy. Rozdíl mezi duely se Strakonicemi byl především v tom, že před několika týdny jsme museli zvítězit, abychom postoupili. Navíc bylo obrovské vedro a my jsme duelu dominovali. Tentokrát byl náš duel určitě fotbalovější, protože jsme museli útočit po celých 90 minut. “

Jiří Peroutka, obránce Strakonic: „Prohráli jsme, tudíž nemohu hodnotit utkání pozitivně. Je to škoda, nějaké šance jsme měli. Bohužel vstřelil jediný gól soupeř, proto zvítězil. Minimálně do penalt jsme zápas měli dotáhnout, bohužel jsme udělali v 87. minutě individuální chybu.
Když nepočítám přátelský zápas s juniorkou Dynama, odehrál jsem první ostrý zápas za Strakonice, ale s většinou hráčů se již znám. Bude ještě chvíli trvat, než si na sebe zvykneme na hřišti, ale myslím si, že bude vše v pohodě.“

František Bambule, záložník Strakonic: „Utkání bylo velice smolné. Prohráli jsme 1:0, přestože jsem byli lepším mužstvem a měli jsme na to, abychom postoupili. Nepovedlo se to, což je škoda. V podzimní části sezóny, kdy jsem zde působil, jsem nastupoval ve středu zálohy, tentokráte jsem hrál vzadu s Jiřím Peroutkou z toho důvodu, že je zraněný obránce Legdan. Jirka dnes odehrál super zápas a ukázal, že bude oporou letošních Strakonic. Nyní jsme přišli na půlroční hostování a uvidíme, co se stane v zimní pauze. Naším jasným cílem je v tomto složení postup do ČFL. Pokud bychom nepostoupili, bylo by to s těmito hráči špatné. Nic jiného nebereme, nepostup by byl naší osobní porážkou. Naše další působení ve Strakonicích je na dohodě mezi kluby, v současné době tyto věci neřešíme. Na jaře jsem kopal v juniorce Dynama stabilně v základní sestavě, nyní jsme se dohodli se strakonickým vedením, že přijdeme pomoci vykopat třetí ligu.“

Václav Mrkvička, útočník Strakonic: „Prohráli jsme 1:0, proto jsme z pohárových bojů vypadli. V první půli bylo utkání vyrovnané, po přestávce jsme byli lepší. Škoda té branky v závěru, mohly rozhodnout pokutové kopy. V minulém ročníku jsem působil v nižší soutěži v Rakousku, nyní budu hrát ve Strakonicích.“

Lukáš Macháček, brankář Kunic: „Hrálo se klasické pohárové utkání, ve kterých se rozdíly soutěží smazávají. Neřekl bych, že jsme byli lepším týmem, byli jsme spíše šťastnější. Důležité je, že jsme zvítězili a postoupili. V minulosti jsem prošel mnoha kluby - chytal jsem v Liberci, Plzni, Mostě či Synotu. Nyní mi skončila po pěti letech smlouva ve Varnsdorfu, proto jsem rád, že jsem v Kunicích.
Dnes jsem odehrál za Kunice svůj třetí zápas a musím říct, že jsem příjemně překvapený. Mužstvo hraje velmi pěkný technický fotbal. Myslím si, že po pěti letech v ČFL znám soutěž velmi dobře a musím říct, že minimálně na první polovinu tabulky tohle mužstvo určitě má.“