11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Koloveč vypadl z poháru

Třetiligový soupeř z Králova Dvora s několika ex - ligovými hráči v kádru byl nad síly sehrávajícího se divizního nováčka z Kolovče.
Slavoj Koloveč nastoupil v sobotu k pohárovému utkání s třetiligovým FK Králův Dvůr. Stoper Petr Majlát, nová posila Slavoje, sledoval duel kvůli pochroumanému kotníku z přípravného zápasu s týnským Dynamem pouze z lavičky. Do obrany k Černému, Milotovi a Baxovi proto musel nastoupit střelec hattricku proti poslednímu soupeři v přeboru Bolevci Duchoň. Za hosty nenastoupil klenečský Vejmelka, jenž prý v klubu skončil, ani Dochtor, předminulou sezonu jeden z nejlepších hráčů Jiskry. Ten prý coby učitel nemá na přípravu potřebnou pro ligový fotbal čas...

Slavoj Koloveč – FK Králův Dvůr 1:4 (1:2)
Už v 1. minutě poslal hostující Novák do šance Kyklhorna, jeho přízemní střela z hranice velkého vápna těsně minula tyč branky Slavoje. Domácí se pak sérií krátkých přihrávek před Protivínským často sami dostávali pod tlak, z něhož se vymanili až Parláskovou střelou na branku hostí, kterou rodák z Kvíčovic Čaba bez potíží chytil.

Hra se poté opticky vyrovnala, přesto byla na hostech v sestavě s dlouholetou oporou prvoligové Viktorky a Teplic Sabouem, Američanem Juckemem, Burešem z reprezentační jedenadvacítky a synem budějovického kouče Šilhavým znát kvalita. Ze středu i po straně se do zakončení několikrát dostal kanonýr hostí Novák. Jednou jej Milota zastavil za cenu faulu, podruhé jej sice Baxa stíhal marně, ale míč skončil v zámezí.

V 16. minutě se už ale Protivínský po jeho střele k tyči natahoval marně – 0:1. Fotbalisty Slavoje obdržená branka nesrazila, ba naopak. Ve 25. minutě útočníka Došlého zastavil Frydrych jen za cenu faulu, Kolovečtí zahráli trestný kop nacvičeným signálem zakončeným prudkou střelou, kterou Čaba vyrazil nad sebe a nikterak vysoký Černohorský hlavou dorazil míč do sítě – 1:1.

Od 30. minuty byli domácí znovu pod tlakem, který gradoval ve 37. minutě, kdy hosté zamkli Slavoj na jeho polovině. Protivínký ale tým podržel, jednou se vrhl Novákovi pod nohy, podruhé před ním míč zakopl do bezpečí. Minutu před koncem poločasu hosté korunovali tlak gólem. Na centr Frydrycha si naběhl Machovec a poslal Cábelíky do vedení – 1:2.

Po návratu z kabiny mohl rozjásat 260 diváků kolovečský Pavlík, když zadáci soupeře vyrobili na hranici pokutového území chybu a nové posile v útoku Kolovče darovali míč. Jenže z toho branka nebyla. V 51. minutě mazácky zvýšil na 1:3 Sabou, jehož kuriozní „střelalob“ zapadla pod břevno branky Slavoje. Domácí se pak snažili, ale jejich útoky končily hluboko před pokutovým územím Králova Dvora. Když už se dostali dál, byl Došlý zastaven pro ofjsad a Parláskovu střelu mířící do branky na poslední chvíli vykopli hráči soupeře. Několikrtá zabránil vstřelení branky gólman Čaba. V 87. minutě zvýšil hostující Frydrych na 1:4. V poslední minutě střídající Tlustý na malém vápně překopl branku Slavoje.

FK Králův Dvůr: Čaba – Šilhavý, Bureš, Novák – Frydrych, Petr, Sabou, Machovec – Kyklhorn, Juckern – Novák. Trenér: Miloslav Kučera.

Slavoj Koloveč: Protivínský – Milota, Černý, Baxa, Duchoň – Šperl, Černohorský, Parlásek, Herman, – Došlý, Pavlík. Trenér: Ivan Kovács.