13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

J. Domažlice - FK Baník Sokolov 2:5 (1:3)

V prvním a pro Jiskru bohužel i posledním kole Ondrášovka cupu (nepočítáme-li předkolo) hostili domažličtí celek druhé ligy – FK Baník Sokolov, který byl velkým favoritem utkání. První půlhodina utkání ale překvapivě patřila domácím, kteří byli ofenzivnější, přes inkasovanou branku bojovali dál a podařilo se jim vyrovnat. Teprve přísně nařízená penalta a vedení Baníku 1:2 přivodilo zlom v utkání. Hosté se dostali ke své kombinační hře, Jiskra už se dopředu tak často nedostávala, zkušenější ligisté přidali postupně další tři góly a vítězství pohlídali.
Již ve druhé minutě vystřelil domácí Donko z 18 metrů a brankář Bertelman stěží míč vytlačil na roh. Hosté se dostali ke střele v 8. minutě, ale Pilař minul pravou Mlezivovu šibenici. Ve 12. minutě se předvedl perfektní individuální akcí sokolovský Vaněček, obešel dva domácí obránce a střelou zleva ze 17 metrů ke vzdálenější tyči nedal Mlezivovi šanci – 0:1. Gól domácí nesrazil na kolena, ale Cihlářův pokus ze 22 metrů o chvilku později skončil vedle. Domácí měli štěstí ve 14. minutě, kdy se technicky prosadil Pilař, ale jeho střelu ze 12 metrů reflexivně vyrazil brankář Mleziva. O pět minut později odcentroval zprava domácí Strejc, míč hosté odvrátili k Mužíkovi, který přesnou ranou ze 20 metrů srovnal – 1:1. Ve 20. minutě stačili hosté těsně před nabíhajícím Bahledou odvrátit Leitlův centr zprava a na druhé straně musel Mleziva vytlačit Duchničovu střelu z 18 metrů na roh. Ve 39. minutě se uvolnil sokolovský Podraský a střelou z 25 metrů do vzdálenější šibenice poslal hosty do vedení – 1:2. Čtyři minuty před obrátkou se v pokutovém území Jiskry v souboji o míč přetlačovali domácí Braun a sokolovský Duchnič, soupeř upadl přes nohu domácího zadáka a byla na světě penalta. Tu s přehledem proměnil Šilhan a hosté lacino zvýšili - 1:3.
Po přestávce drželi taktovku zápasu hosté a v 56. minutě přidali další branku, když se nejprve pěkně uvolnil Podraský, našel volného Duchniče, který z 15 metrů k pravé Mlezivově tyči zvýšil na 1:4. V 64. minutě se dvakrát po sobě dostal ke střele sokolovský Pilař, ale oba jeho pokusy stačili domácí zadáci zblokovat a míč následně zachytil Mleziva. O pouhé dvě minuty později si na druhé straně postavil míč k tr. kopu domácí Mužík a rozehrál jej zleva ze 17 metrů přesně k bližší tyči překvapeného Bertelmana – 2:4. Po této brance domácí hráči zvýšili svoji ofenzívní aktivitu, snažili se o vstřelení kontaktního gólu, ale hlavička Bauera skončila v Bertelmanových rukavicích, střely téhož hráče a Brauna, po závaru před sokolovskou brankou zblokovali hostující zadáci. V 79. minutě vrátil Donkův přetažený centr před branku hostů Havlíček, ale Hartl stačil míč patičkou usměrnit jen vedle levé Bertelmanovy tyče. O dvě minuty později si s hlavičkou Bauera poradil sokolovský gólman a Strejcův centr zprava srazili hosté na roh. Baník zahrozil v 86. minutě kdy se do šestnáctky domácích probil Mlika, ale z 10 metrů zleva minul bližší tyč. Poté ještě hosté odvrátili několik centrů domácích hráčů a jeden centr Donka prolétl kolem levé šibenice sokolovské branky. V 90. minutě po rohovém kopu a následném závaru před brankou Jiskry hosté trefili levou Mlezivovu tyč, míč se odrazil k Mlikovi, který jej doklepl do odkryté branky a stanovil tak konečný výsledek na 2:5.
Sestava Jiskry: Mleziva – Strejc, Bauer, Tesař, Cihlář (69. Hartl) – Leitl (55. Havlíček), Braun, Donko, Mužík, Bárta – Bahleda (78. Mašek). Trenér: Zdeněk Michálek.

Trenér FKBaník Sokolov Stanislav Purkart: „Domažlice patří v divizi ke kvalitním celkům, mají dobře poskládaný tým ze zkušených hráčů doplněných o mladíky v čele s nebezpečným Bahledou, zkušeným Šámalem a dobrým gólmanem. Nastoupili jsme v té nejsilnější sestavě s cílem naplno se koncentrovat a vyhrát, abychom přivezli fanouškům do Sokolova Spartu. Domažlice jsou fotbalové město, na zápasy tady chodí hodně diváků. Do budoucna se asi budou pokoušet o třetí ligu. S Michálkem jsem trénoval v Plzni, znám jehofilozofii, asi ho známfotbalově lépe, než on mě. "
Prezident Jiskry Domažlice Jaroslav Ticháček: „Pohárový zápas s Baníkem Sokolov nabídl divákům vše, co k němu patří. Napětí, pěkné fotbalové momenty a hodně gólů. Výsledek je pro nás krutý. Vyjma slabší patnáctiminutovky, kterou hosté potrestali, hráči odvedli kvalitní výkon. Penalta byla dost přísná. Zápas ukázal, kde ještě máme rezervy, ale zklamán nejsem. Nemáme se zač stydět. Mám radost z divácké návštěvy, která bývá v Domažlicích největší v divizi, ale i z toho, že vedení druholigového klubu bylo příjemně překvapeno,jaké zázemí tady máme, jak se to tu za ty tři roky změnilo. Vše děláme s vizí hrát někdy v budoucnu na Střelnici třetí ligu. " (tau)