10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Derby v Holýšově bez vítěze.

Z nedělního očekáva­ného derby, při kterém tým Holýšova hostil Staňkov, vítěz nevzešel. Pro obě mužstva by získání tří bodů za vítězství znamenalo téměř jisté udržení v krajském přeboru.
Holýšov-Staňkov  1:1 (0:1)
Branky: 2. Janka - 77. Tlustý.  Diváků: 350
Již ve 2. minutě fauloval domácí Chalupa Řeháčka a rozhodčí Liškutín nařídil pe­naltu. Tu s jistotou proměnil Janka a Staňkov se tak ujal vedení - 0:1. O šest minut později mohl zvýšit vedení hostů Řeháček, ale mířil těsně vedle Jančovy brány. Holýšovští se do první větší šance dostali až ve 14. minutě, kdy na Jánského brá­nu vystřelil Procházka. Jeho střelu ale staňkovský gólman zlikvidoval. Hosté se dostali do tlaku a v 18. minutě se po rohovém kopu dostal k míči staňkovský kapi­tán Štverka. Jeho hlavička pouze orazítkovala tyč domácí brány. Šanci srovnat stav měli Holýšovští o dvě minuty poz­ději. Dostálíkova rána však mířila těsně vedle branky Ján­ského. Ve 25. minutě se po chybě holýšovské obrany do­stal k míči staňkovský Trhlík, ale jeho střelu Janča spolehli­vě vykryl. O sedm minut poz­ději mohl ještě skórovat Regál, ale ani jeho tvrdá rána ne­skončila v síti domácích. Ve 40. minutě měl Staňkov další vyloženou šanci, když Janča špatně odkopl míč a na­hrál přímo na nohu Štefflovi, který poslal míč Řeháčkovi. Jeho střelu ovšem Janča ještě stihl krýt.
Do druhého poločasu vstou­pili aktivněji holýšovští hráči. Hned ve 47. minutě se k míči dostal Tlustý, ale jeho střela mířila těsně nad. Stejný hráč měl šanci i v 58. minutě, když dorážel ránu Nového. Ani ten­tokrát se mu nepodařilo vy­rovnat. V 73. minutě se k míči dostal staňkovský Plas, jeho střelu mířící k pravé tyči však Janča parádním zákrokem zlikvido­val. O čtyři minuty později se Jánskému podařilo zlikvido­vat ránu Procházky, ale vyra­žený míč pohodlně dopravil do sítě Tlustý - 1:1. V 86. minutě rozhodčí naří­dil druhou penaltu, tentokrát výhodu pokutového kopu za faul na Tlustého dostali domá­cí. Míč si postavil Procházka, který následně branku Staň­kova minul, a tak si okresní rivalové body rozdělili.
„Řekl bych, že jsme si za­sloužili zápas vyhrát. Bohužel se nám nepodařilo některé vy­ložené šance proměnit, a kdy­by Holýšov proměnil pokuto­vý kop, tak jsme odjížděli bez bodu. Remíza ovšem nic neřeší a situace se pouze kompliku­je," řekl po zápase trenér Staňkova Vojtěch Šindler.
Jiný názor má vedoucí týmu Holýšova Josef Zahoř. „Mys­lím si, že to je spravedlivá re­míza, i když musím přiznat, že v prvním poločase jsme nebyli ve své kůži a soupeři tak měli celu řadu šancí. Velký vliv na celý vývoj zápasu měla penal­ta, kterou ve třetí minutě Staňkov proměnil. Řekl bych, že ve druhém poločase jsme hráli aktivněji."
Holýšov: Janča - Nový, Ha­merník, Kraina, Dostálík - Švehla, Procházka, Chalupa, Jeniš - Tlustý a Lukáš. Tým vedl Josef Zahoř.

Staňkov: Jánský - Doležal, Gust, Štverka, Hönig - Janka, Řeháček (90. Russ), Regál, Plas - Šteffl a Trhlík. Trenér: Voj­těch Šindler.