10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

J. Domažlice B - B. Stříbro 4:5 (2:3)

Se staronovým trenérem, zato bez Demjana a středního záložníka Pelána, který se v klubu nehlásí, přijel v sobotu k přípravnému utkání s rezervou domažlické Jiskry účastník krajského přeboru Baník Stříbro. V dresu domácích se kvůli nevyřízeným formalitám objevily i posily pro „áčko“ Domažlic, záložník Donko, který s gólmanem Huberem, hrál ve Furthu im Wald. Kolonii hráčů z A – týmu rozšířili proti Baníku i mladý Waldmann, Strejc a Leitl, který kvůli trestu nesměl hrát v předkole Ondrášovka Cupu v Citicích.

Domácí se hned v úvodu ujali vedení, hosté však asi v 10. minutě zápasu srovnali, když Jareš z trestného kopu zatočil míč přes zeď Jiskry k tyči branky Tobiase Hubera – 1:1. O pět minut později napřáhl z dálky stříbrský Dyk a míč se odrazem od tyče ocitl v síti – 1:2. V 17. minutě Donko sklepl balon Krakešovi, ale jeho střela neměla potřebnou razanci. Hosté poté do hry poslali hráče ze střídačky a domácím se zásluhou dvojice Paluch a Leitl podařilo nejprve srovnat, poté se ujali v zápase vedení 3:2, jenže Jareš na druhé straně ještě do konce poločasu využil slabší chvilky domácích a srovnal na 3:3.

V úvodu druhé půle Donko centroval, ale Waldmann z první pálil nad branku Baníku. Vyrovnat mohl Krakeš, když si naskočil na centr po trestném kopu, ale brankář Cipra míč konečky prstů vytěsnil mimo. Poté se v několika vyložených příležitostech ocitl Donko. Centr od Krakeše ale poslal hlavou mimo branku, tam skončila i jeho střela, kterou zakončil průnik po špatně nalíčené ofsajdové pasti. Co všechno lze zahodit, předvedl stejný hráč po průniku Votruby s Krakešem, kdy postupovali tři na jednoho obránce soupeře.

Poté se do dvou šancí dostali Stříbrští, ale Huber dvěma povedenými zákroky tým podržel. Pak ale hosté kopali roh a Zámeček zvýšil na 3:4 pro Baník. V závěru hosté přidali ještě jeden gól, domácí už stačili Leitlem a Votrubou pouze snížit na rozdíl jediné branky.

Trenér Jiskry Domažlice B byl i přes prohru spokojen. „Máme mladý tým, který si zahrál proti silnému soupeři. Scházelo nám pět hráčů, kteří jsou na dovolené, testovali jsme Josefa Ouřadu z dorostu a kdyby Donko proměnil za stavu 2:3 šanci, možná se to mohlo vyvíjet jinak,“ řekl po utkání Pavel Červený.

Rezervu Jiskry čeká před zahájením soutěže ještě přípravné utkání s Mochtínem a pouťový zápas v Postřekově.

Baník Stříbro: Cipra – Ichnatolya, Šaman, Zaoral, Hřebík – Jareš, Zámeček, Dyk, Florus – Pubrdle, Ábel. Střídali: Honzák, Trnka, Balogh, Soukup. Trenér: Milan Tůma.