S Kolovčí trénují Herman, Majlát, Kožíšek


Od úterý se pilně připravují na první divizní sezonu fotbalisté kolovečského Slavoje. V pátek sehrají první přípravné utkání v Kötztingu. V hráčském kádru se už objevily některé nové tváře.

„Trénuje s námi Milan Herman ze Stoda,“ uvedl kolovečský trenér Ivan Kovács. Letos třiatřicetiletý tvořivý záložník je hráčem Zbůchu, ale v uplynulé sezoně nastupoval právě za stodský klub, kterému pomohl k prvenství v 1. A třídě a postupu do Puma krajského přeboru.

Ani další možná posila není fanouškům v regionu neznámá. „Připravuje se s naším kádrem i Vlastimil Kožíšek. Ten hrál naposledy v Horní Bříze a je hráčem Kryr,“ představil ofenzivního borce a další možnou posilu Ivan Kovács.
 
„Působení obou hráčů u nás je v jednání a vypadá nadějně. Navíc se v Kolovči připravují ještě další hráči, ale jejich příchod není ještě dojednán,“ dodal kolovečský kouč Ivan Kovács.
 
Do kádru nováčka už přišel obránce Petr Majlát, získaný na půlroční hostování z Holýšova.
 
V Kolovči jsou ale také odchody. Hostování už ukončili záložník Jaroslav Malý z Tachova a brankář Karel Míčka z Doubravky. A do Německa zamířila hned trojice hráčů, bývalý hrající kouč Slavoje Martin Bittengl, syn trenéra Kovácse Michal a zkušený útočník Jindřich Bittengl.

 

Jiří Pojar