10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jiskra Domažlice - dorost Viktorie Plzeň 6:1 (2:0)

Asi sto fotbalových fandů, ale i trenérů a funkcionářů několika okresních mančaftů, přilákal do Krchleb přípravný duel divizní Jiskry Domažlice s ligovým dorostem Viktorie Plzeň. Konečný výsledek 6:1 po poločasu 2:0 pro Jiskru byl pro hosty z Plzně možná až příliš krutý. Kromě stabilních opor Jiskra nasadila nové posily i hráče, o kterých ještě jedná. Jistotou zadních řad na zemi i ve vzduchu v dresu modrobílých byl s kapitánskou páskou Bauer, dobře zahrál ve středu Braun. Rychlostí, bojovností i přesností přihrávek diváky nadchnul Donko, jehož by Jiskra měla získat stůj co stůj. Znalce zaujali svými výkony i mladí Havlíček s Waldmannem. Do druhé půle otestovala Jiskra také gólmana z Furthu im Wald.

Do zápasu vstoupili lépe Domažličané. V 9. minutě Donko vysunul Bahledu a ten střelou k tyči překonal brankáře Viktorie – 1:0. V zápětí to mohlo být dva nula, ale Bahleda nepřekonal vybíhajícího gólmana po vysunutí Donkem. Hosté potom ve 28. minutě stříleli nad branku Mlezivy. Ve 34. minutě zahrával domažlický Šámal trestný kop, z 35 metrů nachytal nepozorného gólmana Plzně a obloučkem jej přehodil – 2:0. V závěru poločasu nejprve ve 34. minutě neuznali rozhodčí branku Braunovi pro ofsajd. Poté zamkli domažličtí hráči Viktorii před její branku, ale šance Brauna, Donka a Bahledy zůstaly nevyužity.

Do druhého poločasu udělala obě mužstva několik změn v sestavách. V 53. minutě se do šance dostal Petr Mužík, jehož přítomnost na hřišti byla hodně znát, ale brankáře nepřekonal. To se mu povedlo až o dvě minuty později, kdy si pohrál s obranou a střelou k tyči rozjásal potřetí fanoušky Jiskry. Hosté poté Domažličany zatlačili a potrestali jejich ztrátu balónu před šestnáctkou Viktorie kfdyž se rychle dostali do přečíslení a snížili na 3:1. V 62. minutě zatáhl výborně hrající Donko balón po pravé straně, našel Jiřího Hartla a ten zvýšil na 4:1. V závěru utkání ještě Chodové přidali další dvě branky Braunem na 5:1 a osm minut před koncem znovu Hartl zvyšoval na konečných 6:1 po ideálním vysunutí Mužíka.

Zdeněk Michálek, trenér Jiskry Domažlice: „Dnes jsme nastoupili do utkání po prvním tréninku. Ligový dorost Viktorie Plzeň je už v přípravě na novou sezonu dál, má za sebou několik tréninků a zápasů. První poločas se mně vysloveně líbil, naši hráči byli v pohybu a vytvořili si několik brankových příležitostí, z nichž vstřelili dvě branky. Do druhého poločasu soupeř vystřídal několik hráčů, měl mírnou převahu, ale my jsme jej trestali z brejků. Hodně se nám dařilo v produktivitě. Noví hráči, kteří dnes nastoupili, ukázali, že do mužstva patří a budou pro nás posilami. Podali jsme bojovný, kolektivní výkon proti kvalitnímu soupeři a jsme spokojeni.“

Sestava Jiskry Domažlice: 1. poločas: Mleziva - Mašek, Tesař, Bauer, Cihlář - Šámal, Donko, Braun, Leitl, Havlíček - Bahleda. 2. poločas: Bárta, Mužík, Waldmann, Hartl, brankář Huber.