Kalendář

<< srpen 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Novinky

1. kolo soutěží

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALRozhovor s trenérem Slavoje Koloveč Ivanem Kovácsem

 


1) Ohlédnutí: Trenére jak by jste ohodnotil uplynulý ročník ?

"Hodnocení uplynulého ročníku je určitě příjemné. Slavoj poprvé vyhrál oblastní přebor a postoupil do republikové soutěže, byť to bylo hodně napínavé a rozhodovalo se až v posledním kole. Je to úspěch, který bude možná doceněn až v budoucnu. Nastříleli jsme 86 branek, což je průměr skoro 3 branky na utkání, v domácích návštěvách jsme daleko vpředu. Za to patří dík především vedení klubu, které vytvořilo hráčům nadstandardní podmínky pro zimní přípravu i během soutěže, dále určitě hráčům za přístup, a to i v době, kdy se nám přestalo dařit a přišla na nás krize. A samozřejmě divákům, kteří chodili na naše domácí zápasy a i v rámci možností na zápasy venku. Naopak mrzí dvě věci, nepodařilo se získat tzv.duble, to znamená vyhrát i pohár,a nedokázali jsme porazit ani v jednom ze dvou utkáních Rokycany. Přebor byl v letošním ročníku hodně vyrovnaný,na obou koncích tabulky se rozhodovalo až v posledních zápasech a favorité prohrávali i zdánlivě "papírově" jasná utkání." 

2) Jaké máte s mužstvem plány v nastávajícím ročníku 2010/2011 ?

"V první divizní sezóně snad ani nemůže být jiný plán než záchrana. Nováčkové, kteří postoupí z oblastních přeborů, to mají hodně těžké a většinou se pohybují ve spodních patrech nebo se po roce vrací zpět o třídu níž. Výkonnostní skok mezi oběma soutěžemi je obrovský a bude především na hráčích, jak se s ním vyrovnají. Hodně napoví už první dvě domácí utkání, ve kterých přivítáme FK Tábor a vítěze Pražského přeboru FC Zličín." 

3) Otázka odchodů a příchodů ?

"V současné době jsme oslovili řadu hráčů, se kterými jednáme a snažíme se je přivést do Kolovče. Jakmile bude něco vyřešeno, určitě dáme vědět všem fandům a příznivcům. Hostování ukončili brankář Karel Míčka z Doubravky a Jarda Malý z Tachova. Oba se vrátili do svých mateřských oddílů."

4) Jak a kdy začne probíhat příprava na divizní sezónu ?

"Příprava na novou sezónu začíná prvním tréninkem 13.července a je ve srovnání se zimní podstatně kratší. Hned o víkendu 18.-19. července bychom měli sehrát předkolo Ondrášovka cupu-pohár ČMFS. Soupeř ještě není znám, protože losování proběhne v pondělí 28.6. Následují další přípravná utkání a 8.srpna začína prvním kolem soutěžní ročník 2010/2011." 


Palis

Převzato z webu Slavoje Koloveč