Kalendář

<< duben 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALKoloveč: "Jdeme do divize!"

Dramatický byl ko­nec fotbalového Puma kraj­ského přeboru. Teprve závě­rečné kolo totiž přineslo ro­zuzlení.

Poslední Klatovy doprovodí do 1. A třídy Horaždovice, které nezvládly duel v Přešti­cích a prohrály 0:2.

„Naplno se projevilo to, co nás trápí celou sezonu, a to je slabá koncovka. Byla opět tragická. Nastřelili jsme dva­krát tyč, břevno, vypracovali jsme si spoustu šancí, ale gól nedali žádný. Naopak jsme dva inkasovali," hořekoval hořažd'ovický trenér Lubomír Vaška. Sám neví, zda muž­stvo povede i v 1. A třídě. „Další moje působení je s otazníkem. Rozhodne se bě­hem týdne."

Souboj pro Přeštice rozhodl dvěma góly Pavlík.

„Bylo to bojovné utkání. Zraněn byl náš hrající trenér Uzlík, který musel dokonce do nemocnice. Skončili jsme na pátém místě, což byl náš cíl," říkal člen přeštického výboru Jiří Kuželík.

Ze sestupové příčky se na poslední chvíli dostal Roz­vadov vysokou výhrou 5:1 nad Městem Touškovem a za­hraje si baráž o udržení.

O tom, že druhým barážis­tou budou Chanovice, přesto­že zvítězily 3:2 v Plzni na Ra­pidu, rozhodla minitabulka mezi Horní Břízou, plzeň­ským SK ZČE a Chanovicemi.

Všichni tři získali čtyřiatři­cet bodů, ale vzájemná utkání poslala právě Chanovice do baráže. Z barážové pasti naopak unikla Horní Bříza, přestože prohrála v Holýšově vysoko 1:6. „Sice jsme vedli od druhé minuty 1:0, ale v desáté minu­tě byl vyloučen náš Šoral a po­tom už to byla jednoznačná záležitost Holýšova. Z naší strany to byl hodně špatný výkon," konstatoval horno­břízský kouč Václav Votípka.

U mužstva bude pravděpo­dobně pokračovat. „Z devíti zápasů, v kterých jsme vedli, jsme prohráli jen dvakrát. Svědčí to o kusu dobře odve­dené práce. Asi zůstanu." Po třech gólech Holýšova vstřelili Tlustý s Hrádkem a Tomáš Tlustý završil rovnou pětadvacítku nastřílených gólů.

Baráži se vyhnul i plzeňský SK ZČE, i když na půdě favo­rizovaných Rokycan neuspěl a prohrál 1:3. Přitom ještě v poločase vyhrával.

„Dlouho jsme vedli 1:0, a mě­li jsme v první půli i víc šancí. Po přestávce však byly Roky­cany lepší, dostaly nás pod tlak a v závěru nám nastřílely tři góly," viděl utkání plzeň­ský trenér Petr Kural.

Bude prý pokračovat i v dal­ší sezoně. „Ještě jsme se o tom konkrétně nebavili, ale muž­stvo bych měl vést dál."

V páteční předehrávce ko­lovečský Slavoj rozdrtil 6:1 Bolevec a definitivně rozhodl nejen o prvenství v přeboru, ale i o postupu do divize.

Vyšší soutěž budou v Ko­lovči hrát, ačkoliv původně zástupci klubu naznačovali, že postup nevyužijí.

„Je to už jasné, do divize pů­jdeme. V sobotu jede náš zá­stupce na losování do Prahy," potvrdil kolovečský trenér Ivan Kovács.

Toho teď ale čeká o to víc práce.                              '

„Někteří kluci se musí vyjá­dřit, zda budou pokračovat, protože divize pro ně bude podstatně časově náročnější než přebor. O Milotu se třeba zajímají v Přešticích, kde byd­lí a má tam i zaměstnání," uvedl Kovács. „Vůbec hráč­ský kádr se musí početně roz­šířit. Je totiž přílíš úzký a po­třebuje zkvalitnit i vzhledem k úrovni divize," vyslovil tre­nér svá přání.

kanonýři

27gólů- Kovařík(Chrást), 25­-Tlustý (Holýšov), 20-Šperl (Ko­loveč), Beránek (Chanovice),15­Pavlík (Přeštice), J. Bittengl (Ko­loveč),14- Hucl (Rapid),13- Šiml (Bolevec), Královec (Město Touškov), 12 - Karbusický (Město Touškov), Lambor (Přeštice), 11-­Löwy (Chrást), Ábel (Střbro), Zí­tek (Bolevec), 10 - Parlásek (Ko­loveč), Turek (Přeštice).

Pavel Hochman