Kalendář

<< duben 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALNa turnaji partnerských měst ve Furt im Waldu žáci Jiskry vyhráli

O tomto víkendu se v sobotu zúčastnili žáci U 15 Jiskry Domažlice a mladší dorost U 17 Sokola Postřekov tradičního turnaj čtyř měst, který letos premiérově odehráli žáci a dorostenci. V uplynulých létech se turnaje zúčastňovala vždy mužská mužstva všech partnerských měst. Domažličtí vyhráli svoji kategorii U 15. Putovní pohár si odvezli hráči francouského Ludres , kteří v kategoriích U15 a U 17 obsadili druhé respektivě první místo.

V prvním zápase nastoupili žáci Jiskry proti pořádajícímu Furt im Waldu.
"V  tomto utkání jsme remizovali 0:0. Hrálo se jednou 20. minut čas byl tedy krátký. Utkání ovlivnil rozhodčí, který nám neuznal gól. Soupeře jsme nepustili za půlku a vytvořili si několik ,,tutovek", ale neproměnili je," uvedl k zápasu trenér Václav Sladký.

Ve druhém utkání mladí fotbalisté Jiskry uposlechli výzvy starosty města Domažlice Miroslava Macha, aby stříleli branky. Konto rakouského Furt/Göttweigu tak  zatížili čtyřmi brankami.
"Musím říct že jsme zlepšili kombinaci a přestavěli mužstvo ofenzivnější sestavou, abychom se dostávali do více šancí což se nám dařilo po levé straně Leškem," řekl Sladký k zápasu.
Třetí závěrečném zápase nastoupili svěřenci trenérů Sladkého a Neumanna proti francouskému Ludres, kteří do té doby dvakrát vyhráli a měli 6 bodů. Domažlickým borcům pokud chtěli zvítězit v celém turnaji nezbývalo nic jiného než vyhrát. "Ludres jsme sledovali a věděli jsme že disponují dvěma kvalitními útočníky, na ty jsme se zaměřili a oni se do žádné šance nedostali. Hráli jsme dobře uprostřed pole a v obraně  a podnikali rychlé protiútoky," uvedl k utkání Václav Sladký a dodal: "Chtěli bychom touto cestou poděkovat Sokolu Postřekov, že nám pomohl obsadit kategorii U17. A pořadatelům za  předvedení starého  draka, který se používal při Furtských oslavách jeho skolení."

Jiří Pojar