15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

J. Domažlice - FK Tachov 2:0 (1:0)

Před zahájeném zápasu se domažličtí funkcionáři rozloučili s velkou oporou mužstva a kapitánem, Michalem Bublíkem, který své angažmá v Domažlicích končí, přestupuje do SSC Bolevec, kde chce mužstvu pomáhat v krajském přeboru.

V předposledním, 29. kole divize se Jiskra Domažlice na posledy představila v této sezóně domácím diváků a souboj s posledním celkem tabulky měl být relativně snadnou záležitostí, ale nebyl. Hosté, ačkoli smířeni se sestupem, nepřijeli v roli odevzdaného mužstva, bojovali až do konce zápasu a tak bylo vítězství domácích, kteří měli téměř po celý zápas více ze hry, perně vydřené.
Ve vyrovnaném úvodu zápasu si tachovský brankář Pták poradil s nedůraznou Hartlovou střelou ze 13 metrů, po Hulinově vysunutí a na druhé straně zakončil Viternův centr zleva hlavičkou vedle vzdálenější tyče Machač. V 7. minutě hlavičkoval vedle pravé Ptákovy tyče domácí Bublík a na druhé straně po dalším Viternově centru vyrazil míč těsně před nabíhajícím Hudcem domácí brankář Mleziva. Domácí postupně převzali mírnou iniciativu, ale Strejcův centr srazili hosté na roh, a Bártovu přihrávku stačil těsně před číhajícím Hartlem hlavou odvrátit Kaše. Hosté si vypracovali první šanci v 15. minutě, kdy Kabourek zatáhl míč po pravé straně, centrem našel nehlídaného Brauna, ale ten volejem z 15 metrů těsně minul pravou Mlezivovu šibenici. Poté ještě poslal pozdrav Mlezivovi z hranice šestnáctky Machač, ale domácí gólman byl na místě. Ve 22. minutě se na levé straně pěkně přes dva obránce uvolnil domažlický Hartl, centrem našel nehlídaného Strejce, který tváří v tvář Ptákovi z malého vápna tvrdě vystřelil, ale jen do těla padajícího gólmana a bylo po šanci. O tři minuty později domácí zblokovali Habartovu střelu z šestnáctky po pěkném individuálním uvolnění a v zápětí se k odraženému míči na druhé straně dostal Mifek, ale jeho volej z 18 metrů mířil nad branku Tachova. Ve 36. minutě poslal domácí Mužík míč do uličky nabíhajícímu Strejcovi, ten se dostal mezi dva obránce soupeře, upadl a protože to bylo v šestnáctce nařídil rozhodčí Janoch pokutový kop, což vyvolalo velkou nevoli hostujících hráčů a po druhé žluté kartě musel předčasně do sprch tachovský Hudec. Pokutový kop bezpečně proměnil Mužík a poslal domácí do vedení – 1:0. O tři minuty později odcentroval zleva aktivní Bárta, našel volného Strejce, ale ten z otočky sedm metrů před Ptákovou brankou míč netrefil. Ve 43. minutě stačil brankář Pták míč odkopnout před nabíhajícím Hartlem a vzápětí se do další vyložené šance dostali domácí, když Černý dostal míč do běhu, ocitl se sám proti Ptákovi, ale ze 14 metrů jeho branku přestřelil.
I druhá půle se nesla ve znamení větší aktivity domácích a hned v úvodní minutě musel Pták zneškodnit střelecký pokus Hartla, vyražením míče na roh. Ve 49. minutě napřáhl ze 20 metrů domácí Mifek, ale jeho tečovanou střelu zneškodnil tachovský gólman. Hosté vzápětí kontrovali, ale Hutta mířil ze 20 metrů vedle pravé Mlezivovy tyče a poté stačil domácí brankář míč odkopnout před nabíhajícím Machačem. V 53. minutě měli domácí další šanci, když Hartl postupoval na opuštěného Ptáka, ale na hranici šestnáctky si míč přišlápl, zpomalil a hostující zadáci jej dostihli a nebezpečí odvrátili. Poté Bártovu střelu ze 23 metrů zneškodnil tachovský gólman a o chvilku později vysunul Mužík Bártu, ale hostující brankář včasným vyběhnutím stačil míč odkopnout do bezpečí. Aktivní Bárta v 62. minutě odcentroval a Černý hlavičkoval z malého vápna těsně nad Ptákovu branku. V 64. minutě rozehrál zprava rohový kop Bárta, ale číhající Tesař jej těsně před brankou hlavou netrefil. V 68. minutě rozehrál tr. kop ze 23 metrů domácí Mužík, krásnou střelou trefil levou spojnici břevna s tyčí, odražený míč doťukl do branky Bahleda, ale pro ofsajd gól uznán nebyl. V 73. minutě postupoval Mužík sám od půlky hřiště proti tachovskému brankáři, ale svoji tutovku zakončil střelou ze 12 metrů těsně vedle pravé tachovské tyče. Když pak hostující brankář třikrát vyboxoval míč po rohových kopech domácích a Bártově tr. kopu a na druhé straně prodloužil hlavou Machačův centr Braun vedle Melzivovy branky, přišla 83. minuta, kdy další ártův rohový kop zprava Pták vyboxoval, ale míč se dostal k Bočanovi, který jej hlavou z malého vápna uklidil do tachovské sítě – 2:0. Pět minut před koncem prošel přes dva obránce domácí Bahleda, odcentroval na Bočana, ale ten ve skluzu míč nezasáhl. Těsně před závěrečným hvizdem našlápl s pěknému sólu domažlický Karel Strejc, obešel dva protivníky, našel nehlídaného Bočana, ale jeho střelu z 15 metrů zastavila pravá tyč tachovské branky.
Před 250 diváky řídil rozhodčí Marek Janoch. ŽK: 0:6, ČK: 0:1 (36. Hudec).
Jiskra: Mleziva – J. Strejc, Bublík, Tesař, Mifek (87. K. Strejc) – Černý, Mužík, Hulina (75. Bočan), Šámal, Bárta – Hartl (55. Bahleda).