13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Souboj Jisker pro Třeboň: Jiskra Třeboň - Jiskra Domažlice 2:0 (1:0)

Tři kola před koncem divizní skupiny A zajížděla v neděli 6. června ráno Jiskra Domažlice na hřiště svojí jmenovkyně do Třeboně. Domácí potřebovali k zachování divize i pro příští rok vyhrát. Mimo stále zraněného Tomáše Bahledy a distancovaného Luďka Leitla měli trenéři k dispozici kompletní kádr. V základní sestavě se objevil univerzál Vojtěch Mifek, naopak na lavičce zůstal Jiří Šámal.

Do utkání vstoupili lépe hosté a hned ve 4. minutě předvedli rychlou kombinační akci po ose Cihlář – Bárta – Mašek, který však ve vyložené šanci přestřelil branku domácího brankáře Jakuba Skály. O pět minut později na druhé straně po rohovém kopu Jana Pintéra hlavičkoval vedle pravé tyče branky Martina Mlezivy Zdeněk Malý. V desáté minutě musel domácí gólman boxovat ostrý rohový kop Jiřího Bárty. Hostující hráči byli stále aktivní. Ve 21. minutě rozehráli Petr Mužík s Jiřím Bártou rohový kop a Bártovu střelu musel brankář Skála vyrazit na roh. O šest minut později byl faulován Bátra trestný kop rozehrál Mužík do zdi, k odraženému balonu se dostal Patrik Hulina kterému na třikrát domácí jeho pokusy z blokovali na roh. Ve 31. minutě předvedla pěknou kombinaci opět domažlická Jiskra. Jakub Strejc zatáhl balón po pravé straně k nacentroval, na odražený míč si naběhl Mužík a svojí střelou jen těsně minul pravou tyč branky Třeboně. Ve 38. minutě přišla opět šance domažlických, když Bárta zatáhl míč po levé strně našel Černého, ale ten slabou střelou Skálu nepřekvapil. Ve 45. minutě si Petr Mužík udělal z domácích hráčů slalomové tyče, prokličkoval přes půl hřiště, přihrál nabíhajícímu Bártovi, ale následovalo opět nedůrazné zakončení. hřmělo však na druhé straně, když do ofsajdové pozice vysunul domácí Pavel Svoboda Pavla Hačku a ten střelou k pravé tyči překonal Mlezivu 1:0. Vzhledem k jednoznačné převaze Domažlic byl dílčí výsledek nezasloužený.

Ve druhém poločase převzali osud utkání do rukou hlavní rozhodčí Petr Klupák z Litoměřic a jeho asistenti Jan Král z Roudnice a hlavně Jiří Krauskopf z Českých Budějovic. Velmi nepřesnými výroky už domažlické k ničemu vážnějšímu nepustili. Naopak v 63. minutě přehlédli jasný faul na Zbyňka Černého, po němž padl druhý gól znovu z kopačky Pavla Hačky 2:0. Výjimkou byla 78. minuta, kdy musel vyrážet tvrdou Bártovu střelu domácí brankář Skála. O dvě minuty později byl ještě hostům vyloučen po druhé žluté kartě obránce Pavel Cihlář. Po utkání nebylo příliš do řeči trenéru Jiskry Domažlice Pavlu Wolfovi: "Bohužel jsme v prvním poločase neproměnili tři brankové příležitosti. Potom jsme dostali do šatny gól z ofsajdu. Trápí nás neproměňování šancí. Ve druhém poločasu jsme inkasovali po faulu na Černého a potom už to byla jenom nakopávaná. Posílili jsme útok, ale rozhodčí už nás k ničemu nepustili."
V předposledním kole čeká fotbalisty Jiskry derby s FK Tachov v sobotu 12. června od 17:00 hodin. V posledním kole 19. června bude po schválení řídící komisí z největší pravděpodobností hrát Jiskra v Řevnicích už od 14:00 hodin.

Sestava Jiskry Domažlice: Martin Mleziva - Jakub Strejc, Michal Bublík, Michal Tesař (79.Jiří Šámal), Pavel Cihlář - Zbyněk Černý,  Patrik Hulina (61. Jan Havlíček), Vojtěch Mifek, Jiří Bárta, Petr Mužík -  Jan Mašek (66. Jiří Hartl). Treneři: Zdeněk Michálek, Pavel Wolf,Edhardt Breu.

ŽK: 3:6, ČK: 0:1 (80.Pavel Cihlář), Diváků : 200

Trenér Zdeněk Michálek: "V rychlém a bojovném utkání jsme byli v prvním poločase lepším celkem. Měli jsme tři až čtyři dobré střelecké příležitosti, které gólman chytil nebo jsme je špatně řešili. Dostali jsme ale po dlouhém míči a sólu gól do šatny. Po přestávce už trochu úroveň poklesla, ale hrálo se stále bojovně. Po jednom vyhraném osobním souboji Třeboň výhru pojistila. Náš výkon nebyl špatný, ale nedokázali jsme vstřelit gól, přestože jsme měli více střeleckých příležitostí než soupeř."