16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

SKP Ok. Nýrsko - J. Domažlice B 2:2 (1:1)

Domažlická rezerva, která nastoupila v sobotu 22. května k dalšímu 26. kolu 1. A Eurofootbal třídy se na hřišti v Nýrsku utkala s místní Okulou. Vzhledem k omlu-venkám v základní sestavě nastoupil hrající trenér Pavel Červený a společně s dalším matadorem Liborem Bočanem utvořil stopérskou dvojici. Dále se v základní sestavě objevili dva dorostenci Jan Minařík a Lukáš Waldmann, kteří měli v nohou těžké vítězné divizní utkání proti FK Příbram ,,B“ (zvítězili 4:2). Jiskra nastoupila s defenzivní taktikou se snahou o rychlý přechod do útoku.
Úvod patřil domácím, ale první branky se dočkali hosté.V šesté minutě si Jaroslav Krakeš zpracoval balon a křížnou přihrávkou ideálně našel Martina Votrubu, který šel sám na gólmana a prostřelil jej - 0:1. O pět minut na to měl další možnost ke skórování Jaroslav Krakeš, ale brankář Nýrska ho vychytal.Ve 26. minutě Jan Minařík nacentroval z levé strany na malé vápno na volného Krakeše, ten bohužel zbrkle přestřelil domácí svatyni. Ve 29. minutě se domácím ze standardní situace podařilo Polákem vyrovnat - 1:1. Ve 40. minutě byl ve vápně faulován Jakub Brichcín, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá.
Do druhého poločasu vstoupili aktivně hosté - Libor Bočan vysunul Martina Votrubu, ale jeho zakončení bylo nepřesné. Z následné situace padla vedoucí branka. V závaru před domácí brankou se na malém vápně k odraženému míči dostal Krakeš, byl faulován a kopala se penalta, kterou sám postižený bezpečně proměnil - 1:2. Soupeř na chvilku převzal iniciativu, která vedla k vyrovnávacímu gólu. Potrestal špatnou rozehrávku ve středu hřiště a Polák pak šel sám na vybíhajícího Adama Brataniče, obloučkem ho přehodil - 2:2. Jiskra mohla rozhodnout v 75. minutě, když se Bočan probil a vybídl ke skórování Jana Minaříka, ale neúspěšně. V 87. minutě byl za stažení vyloučen Karel Strejc. V poslední minutě mohl rozhodnout Krakeš, který se po dlouhém výkopu Brataniče dostal z levé strany ke střele, tu však bravurně nýrský gólman vyrazil před sebe a střídající Rudolf Špoták nestačil zakončit. Utkání zhodnotil Libor Bočan: ,,Snažili jsme se v Nýrsku vyhrát, ale nepřálo nám štěstí. Hráči, kteří nastoupili plnohodnotně nahradili zraněné nebo omluvené hráče a ze strany dorosteneckých posil je to příznivý příslib do budoucna“.
V dalším kole čeká v neděli béčko pátý tým tabulky Kovo Strážov, se kterým na podzim vyhrálo na jeho hřišti 1:4, když se hattrickem blýskl Bočan a jednu branku vsítil Krakeš. Případné vítězství by rezervu posunulo na 5. místo, kde by vystřídalo právě Strážov. ŽK: 4:3 , ČK: 0:1.
Jiskra B: Adam Bratanič - Václav Dufek, Pavel Červený (85. Rudolf Špoták), Libor Bočan, Michal Pavlíček - Karel Strejc, Lukáš Waldmann, Martin Votruba, Jakub Brichcín - Jan Minařík, Jaroslav Krakeš.
Trenér: Martin Kubica.