12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Malše Roudné - J. Domažlice 0:3 (0:2)

V dalším pokračování divize zajížděla v sobotu Jiskra Domažlice na předměstí Českých Budějovic na hřiště sestupem ohroženým mužstvem Malše Roudné. V utkání ke třem dlouhodobě zraněným (Hartlovi, Mifkovi, Bahledovi) nemohl nastoupit ani obránce Jakub Strejc, který se zranil v úvodu domácího zápasu se Strakonicemi. Na jeho post trenéři postavili Zbyňka Černého. Kladem tohoto utkání bylo, že na poslední minuty zasáhl do hry nadějný dorostenec Jan Havlíček. Do Malše nedocestoval trenér Pavel Wolf, který sledoval příštího soupeře Jiskry - Hořovicko, které si doma poradilo s rezervou Dukly 2:0.

Domažličtí měli velmi dobrý vstup do utkání. Ve 4. minutě střílel Petr Mužík z pětadvaceti metrů, gólman jeho střelu k pravé tyči s námahou vyrazil a nehlídaný Patrik Hulina se mohl radovat ze třetího gólu ve dvou utkání 0:1. Hosté byli "na koni" a v 15. minutě zatáhl po pravé straně Luděk Leitl, nacentroval míč na nabíhajícího Petra Mužíka ten svoji střelou těsně minul branku Malše Roudné. O deset minut později rozehrál standardní situaci Jiří Šámal, ideálně přihrál Jiřímu Bártovi a ten umístěnou střelou k levé tyči nedal brankáři šanci - 0:2. Po obdržené brance zklamaný domácí trenér ihned vystřídal dva hráče najednou. Domácí nevybíravými zákroky na hráče Domažlic řádně přitvrdili svoji hru na což později doplatili. Ve 31. minutě zahrozili domácí - po standardní situaci a odraženém míči musel předvést svoje umění Martin Mleziva, který nohama vyrazil střelu ze 17 metrů. Pět minut před přestávkou střílel nebezpečně Patrik Hulina, ale brankář jeho pokus kryl.

Hned v úvodu druhého poločasu byl domácím vyloučen Píša za faul na Bártu. V 56. minutě se domácí obranou protáhl Petr Mužík a jeho střelu z 20 metrů k levé tyči brankář s námahou vyrazil na roh. V 65. minutě vyloučil rozhodčí Jan Dobrý po strkanici před hlavní tribunou domácím Cahynu a hostům Luďka Leitla. Domažličtí  nadále kontrolovali průběh utkání a dostávali se do šancí. V 71. minutě předvedli pěknou kombinační akci po ose Bárta-Černý, ale Maškovu střelu gólman chytil. Pět minut před koncem pálil tvrdou střelu po přihrávce Mužíka Černý. Jeden náznak měli i domácí, ale Mleziva Jiskru podržel. Na druhé straně mohl dát třetí branku Bárta po vysunutí Mužíkem. Třetího úspěchu se Jiskra dočkala v 90. minutě, kdy po úniku Cihláře po levé straně dorážel střídající Ferra na konečných 0:3. Další důležité utkání čeká Jiskru v sobotu 29. května od 17.00 hodin, kdy hostí 13. mužstvo tabulky - FK Hořovicko.

Utkání zhodnotil trenér Zdeněk Michálek: "Myslím si že jsme do utkání vstoupili dobře a první poločas byl podle mých představ. Dobře jsme bránili, hráči si vytvářeli šance a dvě proměnili." Chválil své svěřence Michálek a pokračoval: "Ve druhém poločase se zápas zvrhnul, když domácí neunesli porážku a hrubými fauly narušili průběh utkání. Fotbal se vytratil a zápas už se jenom dohrával. Jsem rád že jsme neinkasovali. Vyloučení Luďka Leitla mě mrzí, ale na jeho obranu musím říct, že bylo těžké udržet nervy, protože co zákrok, to faul. Vydrželi to však ostatní hráči, tak to měl vydržet taky. Bude nám chybět," dodal zklamaně Michálek. Na pocity po prvním zápase v dresu A týmu jsme se zeptali nadějného útočníka Jana Havlíčka: "Když jsme sem jeli tak jsme byli hodně nahecovaní a věřili v úspěch. V úvodu se nám povedlo dát rychlý a důležitý gól, což rozhodlo. Čekal jsem, kdy dostanu šanci si zahrát divizní utkání. Jsem moc rád že jsem si mohl zahrát s klukama z áčka a že se nám podařilo vyhrát."

Sestava Jiskry: Mleziva - Černý, Bublík, Tesař, Cihlář - Leitl, Hulina (89. Ferra), Šámal, Bárta, Mužík - Mašek, (78. Havlíček).
Trenéři: Michálek, Breu.

ŽK: 5:3, ČK: 2:1, Diváků: 100, Rozhodčí: Jan Dobrý.