18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Z Rokycanského deníku.

Muži FC skalpovali Rapid

ROKYCANY - Závěr krajského přeboru  se fotbalistům FC Rokycany vydařil.  Už osm zápasů v řadě neprohráli a dobrou formu hodlají prodat  i ve třech posledních vystoupeních!

Tlak na Rapidu
Utkání s ambiciozním Rapidem Plzeň bylo jen potvrzením předchozích vět. Rokycany tu začaly lépe. Dvakrát zahrozil Brož a v šesté minutě Papáček poslal trestný kop do zdi. Třetí celek tabulky měl z hráčů FC viditelný respekt, takže naši vyslanci nadále útočili. Aktivní byl Kučera a v koncovce neuspěli Mochňák ani Mraček. Ve dvacáté minutě zahrály Rokycany už šestý roh a Kučerova rána se mezi tyče nevešla.

Signál při trestném kopu vrcholil Mračkovou dělovkou a gólman Rapidu se vyznamenal. Po půlhodině hry se situace opakovala. Jen s tím rozdílem, že střela Mračka olízla tyč.  Stav 0:0 vydržel , i když  o jeho změnu se snažili Mochňák, Kučera nebo Brož. Až ve 43. minutě udeřilo. Mochňákův centr realizoval hlavou ve vedoucí  branku Tobrman.  Po rozehrání se děly věci. Nejprve se zapotil  Vild a z protiútoku Rýdl orazítkoval hlavou břevno.

Přehled Kučery
Hned po obrátce zaváhal Papáček, ale Vild jeho chybu napravil. V 52. minutě ochránce svatyně FC zabránil ve skórování  Jílkovi, jenže vzápětí se Plzeňané dočkali, když Huclem vystřelený projektil přistál v  šibenici. Rokycany v těchto okamžicích zažehnávaly krizi a signálem pro vysvobození z defenzivy byl další výtečný zákrok Vilda. V 64. minutě zastavil Rýdlovu hlavičku na lajně obránce a v 70. minutě podnikli smrtící brejk Brož s Kučerou, který opět zajistil FC náskok. Pojistit ho mohl dvakrát Abrt (vždy z toho byl roh) a v koncovce soupeř mohutně finišoval.  Otevřená zadní vrátka byla lákadlem pro naše útočníky, ovšem se skóre to už nepohnulo.

Zisk tří bodů lze označit jako naprosto zasloužený a je nejlepší pozvánkou na zítřejší duel s Chrástem!