10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jiskra Domažlice - SK Strakonice 1908 3:1 (0:0)

Jiskra se dostala do situace, kdy nutně potřebuje získávat body, aby se vyhnula sestupovým starostem, ke kterým už má hodně blízko, ale se dvěma útočníky na marodce to před nedělním zápasem nevypadalo pro domácí dobře. Hráči však na hřišti bojovali a tato aktivita se jim ve druhém poločase po dvou trefách Huliny a jednom zásahu Maška vyplatila.
Ve vyrovnaném úvodu zápasu se do první slibné příležitosti dostal domácí Leitl, který se probil po levé straně do šestnáctky, ale jeho střelu z úhlu stačil strakonický brankář Kučera vytlačit na roh. Na druhé straně stačil ostrý Křivancův centr srazit na roh Tesař. Po jeho rozehrání míč vyboxoval do bezpečí domácí gólman Mleziva. V 9. minutě prošel po prvé straně hostující Křivanec, na jeho centr si naskočil nejvýše Horejš, ale jeho hlavičku ze 12 metrů Mleziva vyrazil. O pět minut později odcentroval domácí Leitl zprava, brankář Kučera míč vyrazil k Cihlářovi, ale ten volejem ze 17 metrů branku hostů přestřelil. Domácí zlehka přebírali iniciativu, ale Bártův centr zprava hosté stačili srazit na roh. Ten rozehrál zleva Leitl, před Kučerovou brankou vznikl závar, míč se odrazil k Bublíkovi, jeho pohotovou střelu ze 12 metrů stačil hostující gólman vyrazit a strakoničtí se ubránili odkopem. Ve 21. minutě stačili soupeřovi obránci srazit Mužíkův volej ze 20 metrů a o tři minuty později poslal Leitl dopředu Hulinu, ten se ocitl sám proti Kučerovi, ale ze 14 metrů zprava, přes padajícího brankáře, zamířil vedle vzdálenější tyče. Jiskra sice míč za záda strakonického brankáře ve 26. minutě dopravila, ale Mašek byl po vysunutí Hulinou v ofsajdu a tak se domácí radost opět nekonala. Hosté zahrozili ve 28. minutě, kdy se ke střele zpoza šestnáctky dostal nehlídaný Kotrba, ale trochu zbrkle vystřelil nad Mlezivovu branku. Domácí byli stále v útočné aktivitě o krok před soupeřem, ale Mašek mířil hlavou z 10 metrů po Černého centru vedle, o chvíli později centr téhož hráče zleva vyrazil Kučera. Když těsně před obrátkou mířil Mužík z 20 metrů vedle strakonické branky a technická střela volejem téhož domácího hráče skončila nad břevnem, bylo to v prvním poločase všechno.
Mírná aktivita domácích se přenesla i do druhého poločasu, kdy si nejprve s Černého centrem poradil Kučera, ale v 50. minutě se konečně domácí dočkali. Mužík rozehrál tr. kop zleva z 25 metrů, míč se v chumlu odrazil k Hulinovi, který pohotovou střelou zleva ze 14 metrů ke vzdálenější tyči nedal Kučerovi šanci – 1:0. V 58. minutě se probil po levé straně domácí Mužík, obešel dva obránce, ale jeho střelu z úhlu vyrazil Kučera na roh. Po hodině hry napřáhl Mužík z 25 metrů, ale minul pravou strakonickou tyč. V 63. minutě stačili hosté srazit Maškův centr na roh, který rozehrál zprava Leitl a Hulina se volejem položil do polovysokého míče, který efektně poslal zleva ze 14 metrů ke vzdálenější tyči – 2:0. O pět minut později mohlo být pro domácí ještě veseleji, ale Leitlův centr, který zleva vrátil před branku hlavou Tesař stačil v pádu Hulina nasměrovat ze 4 metrů pouze vedle levé tyče Kučerovy svatyně. V 72. minutě rozehrál domažlický mužík tr. kop zleva ze 23 metrů, ale míč směřující přesně ke vzdálenější tyči, výborným zákrokem vyrazil Kučera. Hosté se do nebezpečných situací před Mlezivou dostávali sporadicky. V 74. minutě po Káníkově tr. kopu zleva hlavičkoval Červenka vedle pravé domažlické tyče. O dvě minuty později předvedl pěknou individuální akci domácí Leitl, obešel dva obránce, jeho centr zprava stačil ve skluzu ze čtyř metrů usměrnit za Kučerova záda Mašek – 3:0. V 85. minutě se hostující Vosyka probil po levé sraně do šestnáctky domácích, kde byl faulován a z nařízené penalty snížil brankář Kučera – 3:1. V závěru zápasu sice hosté zvýšili svou útočnou aktivitu, ale s tr. kopem a o chvíli později se střelou Komárka si domácí zadáci poradili a tři body si ohlídali.
Před 300 diváky řídil rozhodčí Melichar. ŽK: 0:2.
Sestava Jiskry: Mleziva – Strejc (11. Hulina), Bublík, Tesař, Cihlář – Černý, Mužík, Šámal, Leitl, Bárta – Mašek.
Trenér: Zdeněk Michálek.