12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Jiskra prohrála v Benešově - ohlasy po zápase

Bez bodu a velmi zklamáni se v neděli večer vrátili divizní fotbalisté Jiskry Domažlice, když v rámci 24. kola odehráli důležité utkání v Benešově s místním Spotovním Klubem. O zisku tří bodů pro Benešov rozhodla jediná akce ze 48. minuty utkání a úspěšná hlavička  Žáka. Naopak velkou smůlu měl Zbyněk Černý, když neproměnil dvě velké šance.

SK Benešov – Jiskra Domažlice 1:0  (0:0)

Úvod utkání patřil Jiskře. Hned v první minutě se do šance dostal Zbyněk Černý a jeho sólo z pravé strany přes půlku hřiště zakončil střelou s velkého vápna na bližší tyč se  kterou si  brankář  Benešova  Capouch poradil. Obrovskou šanci měla Jiskra v 15. minutě, kdy Jiří Bárta nacentroval z levé strany, v závaru před Capouchem střílel opět z malého vápna Zbyněk Černý, ale na brankové čáře musel již překonaného brankáře zastoupit stoper Doseděl, který vykopl střelu na roh. Hosté měli více ze hry a ve 21. minutě se do šestnáctky probil Petr Mužík, který byl faulován, ale píšťalka rozhodčího Haleše zůstala němá. O šest minut později přišla další velká šance  Jiskry. Jiří Bárta šel sám na stopera Doseděla, udělal mu kličku a místo pohotové střely šel na gólmana Capoucha, ten mu však včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a jeho pokus vyrazil. Statistika utkání v počtu střel na branku za první poločas hovořila jasně: domácí nula a hosté devět! Začátek druhé půle patřil domácím. Ve 48. minutě přišel rozhodující moment utkání. Domácí Křivohlavý nacentroval z pravé strany a Žák hlavou překonal bezmocného Mlezivu - 1:0. Ve druhém poločase se už nic zajímavého nestalo. Domažlice sice měly územní převahu, ale bez vážnější šance.
Sestava Jiskry: Mleziva - Strejc, Tesař, Bublík, Cihlář - Černý, Mužík ,Leitl, Bárta, Šámal - Mašek.
Střídali: Hulina, Ferra,Neumann.
Trenéři: Michálek, Wolf, Breu.

Tabulkoví sousedé, domácí SK Benešov a hostující Jiskra Domažlice, byli před utkáním 24. kola divizní skupiny A  ve stejné situaci. Případné vítězství by jednoho posunulo směrem ke klidnějším vodám středu tabulky. Naopak poražený se dostal do vážné situace a boj o udržení soutěže.
,,V tomto zápase se hrálo se o šest bodů. Těžké utkání, především po psychické stránce. První půle byla úplně tragická, asi nejhorší poločas, který jsem tady v Benešově zažil. Ještě, že jsme nedostali gól, protože soupeř měl vyložené šance. V kritických chvílích nás podržel Capouch a Dosedělova zkušenost při střele, kterou stačil na brankové čáře vykopnout. To nás udrželo ve hře. Jak bychom inkasovali, tak bylo po nás. Úvod druhé půle nám vyšel, začali jsme být aktivní. Soupeř byl kvalitní se silnou přechodovou fází,“ uznal soupeřovu kvalitu kouč Benešova Jaroslav Tesař.
Jeho mužstvo se posunulo v tabulce na klidnější 8. místo a v dalším kole jej čeká rezerva Bohemians 1905. To Jiskra Domažlice bude muset v závěrečných kolech zabrat, protože sestupové vody už jsou pro ni na dohled. Na prozatím klidném 12. místě  má "náskok" na patnáctou Duklu B pouhé tři body.
K zápasu se nám vyjádřil trenér Jiskry Domažlice Pavel Wolf, který byl hodně zklamaný: "V prvním poločase jsme hráli velmi dobře, bojovali, ale chybí nám štěstí. Nejsme mužstvo, kterému je nakloněno štěstí. Dostaneme se do šancí, ale v rozhodujícím momentu buďto zbrklostí nebo další zbytečnou kličkou to chceme řešit a gól prostě nedáme. Soupeř z minima vytěžil maximum. Když to shrnu tak Benešov dvakrát za celé utkání vystřelil na bránu a dal jeden gól. Je to špatné" lamentoval Wolf.
Jiskru trápí i zranění a úzký kádr. Na marodce jsou dva útočníci - Tomáš Bahleda (zranil se v utkání na Bohemians), Jiří Hartl (zranil se v utkání Béčka se Stodem) a univerzál Vojtěch Mifek (zranil se v utkání Béčka se Zručí).
"Máme nedostatek útočníků a ještě v posledních utkáních doplácíme na individuální chyby v obraně. Na  trénincích se na tyto nedostatky zaměřujeme, ale nedaří se nám jich vyvarovat. Nepodařilo se nám zacelit odchody klíčových hráčů - stopera Josefa Šáchy, který organizoval hru a útočníka Petra Dochtora, ten se u nás rozehrával po zranění, když odcházel měl výbornou formu a střílel branky, což nám teď hodně chybí,"dodal Wolf.
Domažlické fotbalisty čeká netradičně v neděli od 14:00 hodin (sobotní atletické závody na Střelnici) těžký soupeř v podobě  mužstva SK Strakonice 1908. Na podzim Jiskra ve Strakonicích v nervózním utkání prohrála 1:0. Soupeř je na velmi pěkném šestém místě s 35 body a v tomto kole porazil doma Duklu B 2:0 brankami z 89. a 90. minuty Legdana respektivě Hanzlíka.