20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

J. Domažlice B - Sj. Stod 5:2 (1:1)

Bočan poslal hattrickem Štefánkův Stod domů

Ve šlágru 23. kola 1 Euroffotbal třídy hostila do posud pátá rezerva Jiskry Domažlice lídra tabulky Slavoj Stod. Mužstvo nabité hráči se zkušenostmi s vyšších soutěží jako například Snášel, Košťál, Bouřa, Čermák (Poběžovice v době kdy hráli krajský přebor), Dlouhý, Kaas, Herman (Staňkov - krajský přebor). Utkání bylo velmi dramatické a nabídlo mnoho pěkných kombinačních akcí.

Na postu sportovního manažera v tomto klubu působí bývalí prezident exdivizní Slávie Vejprnice Václav Štefánek. Domažličtí svého soupeře dokonale zaskočili a připravili mu nečekaně vysokou porážku 5:2. Hosté mohli být rádi že skóre neskončilo vyšším rozdílem.

Domácí začali aktivně a v páté minutě střílel z levé strany z 20 metrů Karel Strejc a trefil spojnici tyče a břevna stodské branky. O minutu později se do zakončení na dvakrát dostal Jaroslav Krakeš gólman jej zasáhl ve vápně, ale penaltu sudí Hájek neodpískal. Ve 22 minutě vystihl Krakeš špatnou rozehrávku hostí a přestřelil Čermákovu branku. Skoré se poprvé měnilo ve 32 minutě když Jiří Hartl krásně přihrál Liboru Bočanovi a domácí vedl 1:0.O minutu později musel Jan Čermák boxovat ostrý roh Jakuba Ferry.Ve 35 minutě si centr do vápna nešťastně srazil do vlastní sítě 1:1. Za chvíli předvedli Hartl s Krakešem krásnou kombinaci a střela Krakeše jen těsně minula pravou tyč stodské branky.Do druhého  poločasu vystřídal zraněného Václava Dufka Josef Rojt, který se vrátil po zranění .Ten pobyl na hřišti pouhých osm  se k první šanci dostali hosté. Volf zahrával trestný kop na něj si naběhl Snášel hlavou mířil nad branku Brataniče.O chvilku později kombinovali hosté Radek Lukáš našel Jakuba Hrušku jeho střela skončila vedle levé tyče domácích.Nedáš dostaneš se potvrdilo o minutu později Jiří Hartl zatáhl balon po pravé straně ideálně našel osamoceného Pavlíčka a bylo to 2:1.V 57 minutě zahrával trestný kop hostující Jiří Bachroň nad branku Adama Brataniče.O devět minut později to bylo 3:1 Libor Bočan vystihl rozehrávku hostů dostal se po pravé straně až před gólmana Čermáka ten čekal přihrávku proto se pohnul a Bočan ho přelstil střelou k bližší tyči a bylo to 3:1. Hned v zápětí byl vysunut  stodský Hruška po levé a parádní střelou s 25 metrů na vzdálenější tyč nedal Brataničovy šanci 3:2.O dvě minuty to bylo 4:2, když se z pokutového kopu po faulu na Hartla trefil Krakeš. V těchto chvílích se hosté snažili o snížení stavu a domácí vyráželi k rychlím kontrům.V 84 minutě fauloval Václav Kaas ve vápně Jiřího Hartla,kterého vysunul Jaroslav Krakeš a byl vyloučen a následnou penaltu proměnil bezpečně Libor Bočan a zkompletoval svůj hattrick 5:2.V 85 minutě byl ještě domácím vyloučen Martin Votruba.
Sestava Jiskra Domažlice B: Adam Bratanič-Václav Dufek(46.Josef Rojt 54.Martin Votruba), Lukáš Neumann, Michal Pavlíček, Karel Strejc-Jakub Brichcín, Martin Vísner,Libor Bočan,Jakub Ferra-Jiří Hartl ( 85. Pavel Červený),Jaroslav Krakeš
Trenér:
Ivan Rybár.
ŽK:3:5, ČK:1:1.
Rozhodčí: Zdeněk Hájek,Václav Pressl,Jiří Velíšek.
Delegát: Karel Kopřiva.

Ivan Rybár řekl k utkání:,,Dnes vyhrálo lepší mužstvo. Naše vítězství je zcela zasloužené. Musím pochválit mančaft za bojovnost konečně tam byla vidět taková vnitřní síla a chuť po vítězství. Je to strašně cenné vítězství, protože mužstvo Stoda já beru, že už je v krajském přeboru. Srovnání s námi pro nás dopadlo velmi dobře. Samozřejmě hattrick Libora Bočana je ,,třešničkou na  dortu“, ale celé mužstvo odvedlo maximální výkon a zaslouží pochvalu. Stod má kvalitní mužstvo. V prvním poločase jsme měli uzemní převahu ve druhé půli měl Stod větší procento v držení míče a to pomohlo našemu mužstvu a z brejků jsme je trestali. Jirka Hartl sice nedal žádnou branku, ale byl u všeho a odehrál vynikající utkání“.