16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Jiskra Domažlice - Senco Doubravka 2:2 (1:1)

Jiskra nastoupila k dalšímu domácímu zápasu citelně oslabena o útočníka Tomáše Bahledu, který bude s výronem kotníku trenéru Michálkovi chybět ještě zřejmě tři týdny. Krajské derby dvou sousedů v tabulce slibovalo zajímavý fotbal, ale toto očekávání téměř pěti stovek diváků se nenaplnilo. Fotbalové krásy výrazně ubylo na úkor bojovnosti a taktických prostředků obou mužstev. Na obou stranách bylo pěkných fotbalových momentů poskrovnu a rovněž tak šancí.
Poprvé zahrozili hosté ve 14. minutě, ale Mleziva si s hlavičkou Smíška poradil. O chvíli později se po Bártově centru zleva strhla před Kuncovou brankou mela, ale nebezpečná situace nakonec skončila útočným faulem domácích. Ve 20. minutě se po levé straně prodral hostující Duchek centrem našel nehlídaného Švece, který sám proti Mlezivovi volejem ze 14 metrů otevřel skóre – 0:1. Domácí, kteří byli dosud mírně aktivnější to však nezlomilo. Hned o dvě minuty později totiž zahrál jeden ze soupeřů před svojí šestnáctkou v pádu rukou a Mužík z trestného kopu střelou do vzdálenější šibenice srovnal – 1:1. Hosté poté hru vyrovnali a mohli jít do vedení ve 28. minutě, kdy Štverák vyslal dopředu Došlého, jehož střelu zleva z 15 metrů Mleziva výborně vyrazil a následně míč zachytil. Domácí kontrovali pouze Cihlářovým volejem zleva ze šestnáctky, který však mířil nad plzeňskou branku. Ve 32. minutě nepříliš zajímavého poločasu se po pravé straně probil domácí Černý, ale jeho centr ve slibné pozici zužitkoval u vzdálenější tyče Mašek ve střelu, kterou stačil Kunc vyrazit na roh. Když pak hosté zblokovali střelu Bárty z 18 metrů a Cihlářův volej ze stejné vzdálenosti tečoval jeden ze soupeřů těsně vedle pravé Kuncovy tyče, bylo to v první půli vše a mužstva odcházela do šaten zaslouženě smírně.
Druhé dějství se herně podobalo prvnímu. V 50. minutě měli šanci hosté, ale Krejčího volej stačili domácí zblokovat ke Štverákovi, jehož následný volej mířil nad Mlezivovu branku. V 54. minutě se radovali domácí, když Leitl rozehrál rohový kop zleva a v klubku hráčů se nejlépe zorientoval Bublík, který ze 6 metrů tečoval "patičkou" míč pod břevno – 2:1. Jenom pouhou minutu však vydržela domácím radost, protože hned po rozehrání se Novákovou přihrávkou do brejku po levé straně dostal hostující Švec, využil nedorozumění Bublíka s Mlezivou a střelou nad vybíhajícího gólmana srovnal na 2:2. Poté se obě mužstva snažila strhnout vítězství na svoji stranu, ale na dostřel soupeřových branek se dostávala sporadicky. V 58. minutě vyrazil brankář Kunc volej Cihláře z 25 metrů a o pět minut později se hosté ubránili odkopem po závaru před svojí brankou. Vzápětí si se stříleným centrem Švece zleva poradil na druhé straně Mleziva. Domácí byli přece jen o něco aktivnější, ale Leitl mířil z 18 metrů nad plzeňskou branku a Bártův centr zleva stačili hosté odvrátit kousek vedle pravé Kuncovy tyče na roh stejně, jako v 75. minutě Strejcův centr zprava. O minutu později střílel domažlický Leitl opět nad Kuncovu branku a velkou smůlu měl v 78. minutě domácí Cihlář. Rozehrál tr. kop ze 25 metrů, ale jeho tvrdá střela trefila jen pravou tyč plzeňské svatyně, od ní se míč kutálel podél brankové čáry těsně vedle druhé brankové tyče, kde jej nakonec hosté odkopem uklidili do bezpečí. Tři minuty před koncem zatáhl míč po levé straně domažlický Bárta, centrem našel nabíhajícího Leitla, jehož pohotovou střelu však stačil tělem vyrazit brankář Kunc k Hulinovi, jehož volej ze 12 metrů zblokovali hostující zadáci. Když si pak v nastaveném čase plzeňský brankář poradil se střelou z úhlu, kterou vyslal ze 17 metrů Leitl, bylo to v zápase vše.
Sestava Jiskry: Mleziva – Strejc, Bublík, Tesař, Cihlář – Černý (71. Hulina), Leitl, Šámal, Mužík, Bárta – Mašek (58. Hartl).
Trenér: Zdenek Michálek.
Před 480 diváky řídil Čížek, ŽK: 3:2.