12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Bohemians 1905 B – Domažlice 3:1(2:1)

Bez bodu se vrátili fotbalisté divizní Jiskry Do­mažlice z pražských Vršovic, kde se v neděli utkali s rezer­vou Bohemians 1905 B. Tre­nér domácích Václav Hra­decký mohl do zápasu počítat s šesticí hráčů z širšího kádru A-mužstva „klokanů".

Jiskra s jedním hráčem na hrotu začala utkání aktivně. Už ve 2. minutě vysunul Mu­žík Leitla, jehož střelu musel ligový gólman domácích Ma­rek vyrážet. Na druhé straně střílel nepřesně záložník rezervy Bohemians Dian a jeho pokus skončil vedle tyče Mle­zivovy branky. Stovka diváků se dočkala první branky v 17. minutě. Po špatné rozehrávce hostů ve středu pole a násled­né kombinaci Hauera s Kav­kou z pravé strany zakončo­val přes vyběhnuvšího gól­mana Domažlic domácí Bau­bín. Na brankové čáře ještě zasáhl jeden z obránců, ale dobíhající Kavka do odkryté branky otevřel skóre -1:0.

Střelec první branky měl o sedm minut později další šan­ci, když se z levé strany dostal do zakončení, ale skóre se neměnilo. Ve 21. minutě za­hrál Mužík standardní situaci po faulu na Bártu, ale gólman Bohemians Marek byl na mís­tě. Ve 34. minutě se prosadil útočník domácích Nešpor, který prošel středem hřiště přes několik hráčů Jiskry a zakončil Mlezivovi mezi no­hama - 2:0. Snížení nepřízni­vého stavu přinesla 38. minu­ta, kdy kombinovali Bahleda se Strejcem, který byl na rohu šestnáctky faulován Nešpo­rem. Domácí se sice zlobili, že k tomu mělo dojít před váp­nem, ale sudí Garaja ukázal na penaltu. Leitl pak propálil gólmana Marka, který si na míč sáhl - 2:1.

Ve druhém poločase se ob­raz hry nezměnil, Jiskra byla aktivní, zahrávala řadu ro­hových kopů a standardních situací, domácí spoléhali na nebezpečné brejky. Hostům se podařilo gólově zakončit po ponechané výhodě, ale v okamžiku gólové střely roz­hodčí zpětně odpískal faul na polovině hřiště. Blízko vy­rovnání byla Jiskra dvanáct minut před koncem zápasu. Tesař vysunul po levé straně nejlepšího hráče v dresu Do­mažlic Leitla, ten však střílel jen vedle tyče brány Bohemi­ans. O dvě minuty později domácí potrestali špatnou ro­zehrávku obrany hostů. For­máček posunul do vápna Gróblovi, jehož zakončení napoprvé zblokoval Mleziva s obráncem, ale na dorážku pod břevno byli oba krátcí. - 3:1.

Rezerva Bohemky poprvé na jaře naplno bodovala a za­stavila svůj propad v tabulce. Větší starosti má Jiskra (27 bodů), které aktuálně patří dvanáctá příčka. V sobotu od 17.00 hodin proto Domažliča­ny čeká Na Střelnici utkání pravdy s devátou Doubrav­kou (29 bodů).              (tau, poj)

Jiskra Domažlice: Mleziva - Strejc, Tesař, Šámal, Cihlář (76. Hartl) - Hulina (60. Černý), Bublík, Mužík, Leitl - Bahleda (75. Mašek). Trenéři: Michálek, Wolf, Breu.

Bohemians 1905 B: Marek - Baubín, Brhlík, Vdovjak, Hauer - Moravec, Dian, Barros, Kavka (58. Grbbl) - Nešpor (77. Pavlík), Slezák (46. Formáček). Trenér: Hradecký.

Branky: 17. Kavka, 34. Nešpor, 80. Grbbl - 39. Leitl (pen.). Roz­hodčí: Garaja - Vnuk, Haltauf.. ŽK: 5:2 (Slezák, Barros, Nešpor, Brhlík, Pavlík-Cihlář, Bárta. Diváků: 100.