Kalendář

<< duben 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALCo můžeme čekat od nadcházejícího kola krajského přeboru?

Od konce této fotbalové sezóny nás dělí pouhá tři kola, ve kterých se ale bude rozhodovat téměř o všem. Jediná jistota je, že sestoupí Tatran Chodov. Kdo jej bude následovat, zatím nikdo neví stejně, jako to, kdo postoupí do divize. Podívejme se na možnosti, které skýtají jednotlivé zápasy 28. kola.
Město Touškov hostí nevyzpytatelný celek z Manětína. Pokud manětínští hrají v plné sestavě, je těžké tipnout vývoj utkání. Faktem je, že jim v podstatě o nic nejde a mohou zápas odehrát v psychické pohodě, zatímco domácí si nemohou dovolit ztátu bodů, protože by to mohlo být v boji o pastup osudné. Město Touškov však je třetím nejúspěšnějším mužstvem na domácím hřišti, zatímco Manětín přivezl z trávníků soupeřů pouze 19 bodů a je v úspěšnosti venku na 7. místě. Dalším faktem je, že Manětín dokázal ve 24. kole vyhrát v Holýšově 6:2 a o dva týdny později v Přešticích 6:3, mezitím doma remizovat s výborně hrajícími Rokycany 2:2 a v minulém kole doma porazit Chanovice 3:0, takže se dá mluvi rovněž o dobré formě. Touškov naproti tomu ve 24. kole doma pouze remizoval s Přešticemi 2:2, o dva týdny později doma porazil Chanovice 1:0 a mezitím remizoval na ZČE 0:0 a v minulém kole v H. Bříze rovněž 0:0. Pokud nedojde k nějaké účelové dohodě mezi oddíly a Manětín bude hrát v plné sestavě, myslím, že by zápas mohl dozrát k remíze.

Chanovice si již nemohou dělat zálusk na postup a jejich poslední výsledky nejsou nijak povzbudivé: V Rokycanech 0:0, doma s Přešticemi 2:0, v Touškovš 0:1, v Manětíně 0:3. Přesto hrají doma a tento tým má z domácích zápasů výrazně nejlepší bilanci, když nasbíral celkem 32 bodů na domácím trávníku, pouze dvakrát remizoval a jednou prohrál (s Jiskrou). Zajímavostí je, že Tachov, který bude práve v Chanovicích hrát je nejúspěšnějším mužstvem na hřištích soupeřů, odkud si přivezl celkem 24 bodů. Tachov ve 24. kole vyhrál v Sušici 3:1, o dva týdny později dostal výprask v Rokycanech 0:5, mezitím doma remizoval s Holýšovem 2:2 a v minulém kole doma prohrál s Přešticemi 0:1. Žádné z mužstev není bezprostředně ohroženo sestupem, ale tachovských 37 bodů přece jen ještě není definitiva... Mylsím, že domácí asi své fanoušky nezarmoutí a vyhrají.

Přeštice zoufale potřebují body, aby se odpotaly z předposledního místa a kde jinde by je měly získat, když ne doma?  Ve 24. kole sice remizovaly v Touškově 2:2, ale o týden později prohrály v Chanovicích 0:2, pak doma s Manětínem 3:6 a v minulém kole překvapivě vyhrály v Tachově 1:0. Soupřem jim bude třetí tým tabulky - Plzeňský Rapid. Ten již také nemá velké ambice na postup a z posledních čtyř zápasů získal pouhé dva body za dvě remízy, ale pokud se kluby nedohodnou jinak, myslím, že to budou mít domácí těžké. Přesto myslím, že bez bodu nezůstanou.

Rokycany vzhledem ke své současné výkonnosti na domácím hřišti svého soupeře z Chrástu porazí. Oběma mužstvům bezprostřední nebezpečí nehrozí a v tabulce je od sebe dělí pohé dva body - Rokycany 40, Chrást 38.

Holýšov který na jaře herně propadl, hostí v nedělním derby Staňkov. Oba celky jsou poměrně blízko nebezpečnému pásmu sestupu, od předposledních Přeštic dělí Staňkov 4 body a Holýšov 5 bodů, takže v klidu nemůže hrát ani jeden ze soupeřů. Ve 24. kole doma Holýšov prohrál s Manětínem 2:6, o dva týdny později jen remizoval s Rapidem 0:0, mezitím přivezl bod z tachova za remízu 2:2 a v minulém kole podlehl na hřišti Chrástu 0:3. Staňkov ve 24. kole prohrál v H. Bříze 1:5, o dva týdny později v Domažlicích 1:2, mezitím doma porazil Chodov 3:1 a v minulém kole remizoval se Sušicí 1:1. Zatímco Holýšov je v tabulce domácích zápasů na 6. místě, když uhrál 24 bodů (většinu však na podzim), Staňkov je v tabulce zápasů venku na 13. místě, se ziskem 12 bodů. Myslím, že se bude hrát buď nerozhodně nebo Holýšov vyhraje.

Sušice, která je jen o bod před Přešticemi na 14. místě a Klatovy B o další bod na místě 13. bojují o holý život v krajském přeboru. Bude to myslím velmi dramatické derby dvou celků klatovského okresu. Ve 24. kole Sušice doma prohrála s Tachovem 1:3, o dva týdny později porazila Chrást 2:1, mezitím dokázala remizovat na Rapidu 1:1 a v minulém kole stejný výsledk uhrála ve Sťaňkově. Rezerva Klatov ve 24. kole prohrála na ZČE 1:2, o dva týdny později vyhrála v Chodově 1:0, mezi tím doma prohrála s H. Břízou 0:5 a v minulém kole remizovala s Domažlicemi 1:1. Bude velmi záležet na tom, jakou sestavu dají klatovští dohromady, protože pokud je tým posílen hráči z áčka, má velkou herní sílu. Myslím, že by zápas mohl skončit remízou.

Domažlice bojující o pstup se v závěru sezóny dostaly do dobré formy, přesto se nevyhnuly několika bodovým ztrátám, které je nyní mohou mrzet. Ve 24. kole doma porazily Rapid 4:2, o dva týdny později Staňkov 2:1, mezitím s notnou dávkou štěstí vyhráli v Chrástu 3:1 a v minulém kole remizovali s posíleným celkem Klatov B, na jeho hřišti 1:1. SK ZČE Plzeň v podstatě nemá výraznější motivaci k maximálnímu výkonu, protože je mimo ohrožené pásmo i mimo možnost postupu. Ve 24. kole doma plzeňští hráči porazili rezervu Klatov 1:0, poté doma remizovali s Touškovem 0:0, ve 26. kole prohráli v H. Bříze 0:4 a v minulém kole doma porazili Chodov 1:0. Je zajímavé, že Domažlice jsou v tabulce domácích zápasů na 2. místě, se ziskem 28 bodů a na 2. místě v tabulce zápasů venku je i ZČE, když na hřiších soupěřů nasbíralo 24 bodů. Za normálních okolností by Domažlice neměly doma zaváhat a připsat si tři body.

Chodov je již jasný sestupujícím a doma se mu herně nedaří stejně, jako na hřištích soupeřů. Doma získal pouze 10 bodů, z toho většinu na podzim. H. Bříza venku získala 14 bodů a v tabulce zápasů venku je na 10. příčce. Myslím, že ani tentokrát domácí, smíření se sestupem, na tři body nedosáhnou a H.Bříza, která je v klidných vodách - se ziskem 40 bodů na 7. místě tabulky, v Chodově neprohraje.

Vše toto berte jako obyčejné fantazírování nad výsledky jednotlivých mužstev, protože všichni známe Pospíchalovo motto: "Fotbal nemá logiku..." Já to osobně zcela respektuji a nedělám si iluze o tom, že se mé domněnky na hřiších potvrdí.                                 Vok

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.