13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

J. Domažlice - FK Kunice 1:3 (1:3)

V sobotu 17. dubna za krásného slunného počasí nastoupili hráči Jiskry Domažlice ke druhému po sobě hranému domácímu zápasu proti aktuálně druhému celku tabulky, kterým se ztrátou pouhého bodu na vedoucí 1. FK Příbram B je mužstvo FK Kunice. Hosté nastoupili v roli favorita, kterou beze zbytku splnili, byli fotbalovější, pohyblivější, přesnější v kombinacích a zaslouženě si odvezli body, neboť bojovnost domácích tentokrát na fotbalovou kvalitu nestačila.
Úvod zápasu se odehrál v režii domácích, ale nejprve zazlobili hosté. Ve 2. minutě musel po rohovém kopu a následné hlavičce Marka vytlačit míč nad svoji branku Mleziva. V 9. minutě stačil přistrčený Leitl usměrnit Mužíkův centr zleva pouze nad Krchovu branku. O tři minuty později stačil hostující gólman Krch vyrazit Bártův centr na roh. Ve 13. minutě se po špatném rozehrání kunického brankáře, který trefil svého spoluhráče, dostal míč k Bártovi, jehož pohotovou střelu však stačil Krch vytlačit na roh. V době domácí aktivity nešel do souboje dost důrazně domácí Cihlář, ztratil po čtvrthodině hry míč a Koubek, postupující po pravé straně zakončil svoji sólovou akci střelou z úhlu ze 14 metrů, která skončila v Mlezivově síti – 0:1. Od této chvíle hosté hru v poli vyrovnali, získali střed pole a postupně získávali více iniciativy na své kopačky. V 18. minutě si Mleziva poradil s tr. kopem Balšánka a o chvíli později na druhé straně přestřelil kunickou branku Cihlář. Ve 26. minutě musel Mleziva zachraňovat před nabíhajícím Koubkem a o dvě minuty později již lovil podruhé míč ze sítě, když Balšánkův střílený centr zleva stačil zblízka ve skrumáži do domažlické branky usměrnit Marek – 0:2. Po půlhodině hry se do šance dostal domácí Bahleda, ale jeho hlavička po Tesařově tr. kopu o kousek minula levou Krchovu tyč. Vzápětí na druhé straně zneškodnil Mleziva Markovu hlavičku po tr. kopu Balšánka. Domácí se dočkali kontaktního gólu ve 36. minutě, kdy Leitl rozehrál zleva rohový kop zpátky na Mužíka, ten si na šestnáctce připravil míč a střelou pod břevno kunické branky snížil na 1:2. Z úspěchu se však domácí nemohli radovat dlouho, protože o tři minuty později našel Koubek Balšánka, ten si na hranici šestnáctky obhodil dva domácí zadáky a střelou k tyči zvýšil na 1:3. Hosté měli navrch, ale s tr. kopem Švejdy si Mleziva poradil a Koubkovu střelu srazili domácí zadáci na roh. Stejně se pak vedlo na druhé straně pokusu Bárty ze 17 metrů.
I úvod druhého dějství byl v režii domácích, hosté ale hru brzy vyrovnali a svoje vedení si do konce zápasu pohlídali. V 53. minutě poslal Bahleda dopředu Leitla, ale ten se dostal moc blízko Krchovi, který jeho střelu ze 12 metrů tělem zblokoval. O minutu později zatáhl míč po pravé straně hostující Kordiak, ale akci zakončil střelou vedle vzdálenější tyče. V 55. minutě stačil těsně před nabíhajícím domácím Bártou míč odvrátit kunický gólman. V 59. minutě se na levé straně uvolnil Bahleda, ale jeho centr nasměroval hlavou nehlídaný Hartl z 8 metrů daleko vedle kunické branky. Po hodině hry nejprve domácí zadáci zblokovali střelu Brabce a vzápětí po Dvořákově centru hlavičkoval Marek vedle Mlezivovy levé tyče. V 65. minutě stačil v pádu Balšánkův tr. kop usměrnit Marek jen nad domažlickou branku a o chvíli později trefil Kounovský ze 20 metrů bránícího soupeře. V 77. minutě rozehrál domácí Mužík tr. kop ze 25 metrů, ale hostující brana míč srazila na roh. Po jeho rozehrání se ke střele volejem z 15 metrů dostal domácí Černý, ale opět trefil jen jednoho z protihráčů. V 82. minutě si se střelou kunického Dvořáka poradil Mleziva a na druhé straně Cihlářův centr zleva hosté odvrátili. Když pak pět minut před koncem nemířil přesně zleva kunický Balšánek a těsně před nabíhajícím Dvořákem stačil Mleziva míč odvrátit, bylo to v zápasu vše a hosté si za svůj vyzrálejší výkon odvezli všechny body.

Sestava Kunic: Krch – Kopta, Švejda, Havlíček, Sirový (90. Jedlička) – Koubek, Brabec (61. Kounovský), Kordiak, Balšánek, Jíša (46. Dvořák) – Marek.
Trenér: Zdeněk Hašek.
Sestava Domažlic: Mleziva – Strejc, Bublík, Tesař, Cihlář – Leitl (74. Černý), Hulina (33. Hartl), Šámal, Mužík, Bárta – Bahleda (74. Mašek).
Trenér: Zdeněk Michálek, asistenti: Pavel Wolf, Erhard Breu.
Řídil: Petr Blažej, ŽK: 2:0, diváků: 320.