21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Derby vyhrála Jiskra

Jiskra Domažlice B - FK Staňkov  3:0 (2:0)

Fotbalové derby mělo na programu 20. kolo 1. A EUROFOOTBAL TŘÍDY, kdy domácí Jiskra Domažlice B přivítala odvěkého rivala FK Staňkov. Gólově zatížil brankové konto domažlický Jiří Hartl, který se blýskl hattrickem,  Staňkovští  se mohli radovat z jediné šance, když v 52. minutě Jindřichem Hrachem trefili  tyč.
Domácí trenéři nemohli počítat do sestavy s obráncem Josefem Rojtem, který má zraněný kotník. Začátek utkání se odehrával  mezi šestnáctkami obou týmů, protože se jim nedařily finální přihrávky. Ve 23. minutě boxoval ostrý centr Ondřeje Janky gólman Lukáš Frei. O minutu později střílel těsně nad branku domažlický Libor Bočan. Ve 28. minutě po spolupráci Jana Maška s Jiřím Hartlem střílel Hartl vedle levé tyče branky Ladislava Jánského. Ve 36. minutě vysunul Martin Vísner Jakuba Ferru, ten ve vápně v souboji upadl, ale píšťalka rozhodčího Martina Plzáka zůstala němá. Rozhodující  úder domácích přišel ve 42. minutě - to Jan Mašek zatáhl balón, našel Jiřího Hartla - 1:0. Nejkrásnější akci zápasu na jeden dotek předvedla Jiskra ve 45. minutě po ose Michal Pavlíček - Jan Mašek - Jakub Brichcín - Jiří Hartl, který šel sám na  Ladislava Jánského a střelou podél něj zvýšil na 2:0.
Do druhého poločasu vstoupila Jiskra šancí po spolupráci  Brichcína a Maška, ten ale střílel nad branku Staňkova. Největší šanci si hosté vytvořili v 52. minutě, kdy po rohu Ondřeje Janky trefil tyč Freiovi branky nabíhající Jindřich Hrach. Vlastní branku si málem vstřelil o pět minut později staňkovský František Dolejš při špatné rozehrávce. Minutu po této minele zahrával Karel Strejc z pravé strany trestný kop, který tečoval Libor Bočan a Jiří Hartl hlavou překonal bezmocného Ladislava Jánského - 3:0. V závěru utkání stojí za zmínku šance z 88. minuty kdy Hartl vysunul Jaroslava Krakeše a jeho střelu mu Jánský vyrazil na roh.

Krátce po utkání pověděl své dojmy se zápasu trenér Ivan Rybár:"Pro nás to jsou důležité tři body, kterými jsme potvrdili body z Lub. Soupeř nás k ničemu nepřinutil náš výkon nebyl úplně stoprocentní, ale zasloužili jsme si vyhrát. Staňkov si za celé utkání vytvořil šanci nastřelenou tyčí. Nám pomohl střelecky disponovaný Jiří Hartl. Chtěl bych vyzdvihnout výkon Martina Vísnera. Teď nás čeká Zruč. Měli bychom potvrdit body doma, dostat se do klidných vod středu tabulky a uvidíme jestli se dostaneme do baráže.
Za Staňkov zhodnotil utkání člen výboru FK Staňkov Milan Kucharič:"Bylo to ze začátku vyrovnané utkání  od vápna k vápnu bez výraznějších šancí. Rozhodl závěr prvního poločasu utkání ve kterém se podle mě rozhodovalo o tom, komu se podaří vstřelit první branka. Domažlice daly gól do šatny a bohužel v zápětí přidali druhý což bylo rozhodující. Vítězství je zasloužené my jsme moc šancí neměli, ale nemuselo to být 0:3."

Sestava Jiskry B: Lukáš Frei -   Václav Dufek, Lukáš Neumann, Michal Pavlíček, Karel Strejc (80. Martin Votruba) -Jakub Brichcín, Jakub Ferra, Libor Bočan, Martin Vísner - Jan Mašek (60. Jaroslav Krakeš), Jiří Hartl.
Trenéři: Ivan Rybár, Pavel Červený.

Sestava FK Staňkov: Ladislav Jánský - Jindřich Hrach, František Dolejš, Přemysl Šefčík, Tomáš Dostálík - Lukáš Zahoř, Petr Dostálík, Ondřej Janka, Michal Šimandl (70. Vladimír Kukla) - Petr Leider, Libor Forst (76.Radek Mokres).
Trenér: Zdeněk Zahoř.

Rozhodčí: Martin Plzák - Jaroslav Rubáš - Hedvika Mifková.

Delegát: Václav Havlík.