19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

FK Holýšov si poradil s Přešticemi

FK Holýšov - TJ Přeštice 4:1 (2:1)

Krajský puma přebor měl v neděli na programu 20. kolo. Mužstvo FK Holýšov mělo za soupeře nepříjemný celek TJ Přeštice. Těm se zatím na jaře daří a bylo jasné, že holýšovské borce nečeká nic lehkého. Navíc měli hostům co vracet, když z podzimního utkání si odvezli debakl 0:5. V základní sestavě se poprvé po trestu objevil Jan Hamerník. Naopak chyběli stále dlouhodobí marodi Procházka s Panuškou. Očekával se velmi ofenzivní fotbal a to nakonec potvrdil i výsledek, když  holýšovští hráči po velmi dobrém a kolektivním výkonu zvítězili 4:1.
Již od začátku utkání se obě mužstva prezentovala velmi útočnou hrou. Hosté zahrozili poprvé v 15. minutě a hned z toho byl gól. Přeštický Bešta zatáhl míč do středu pole a z 18 metrů vyslal technickou střelu k tyči, po které se Janča marně natahoval - 0:1. Na vyrovnání se ale dlouho nečekalo - o pět minut později zatáhl Lukáš míč po levé straně a poslal centr na hlavu kanonýra Tlustého, který se nemýlil - 1:1. Do další šance se dostal opět  Holýšov, když Schamberger vystihl rozehrávku domácí obrany, zatáhl míč do vápna kde našel přesnou přihrávkou opět Tlustého, ten ale tentokrát sám před brankou přestřelil. O chvíli později už bylo veseleji, aktivně hrající Tlustý si u lajny poradil s protihráčem, přihrál Benešovi, který prošel přes obránce hostů a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Vsítil tak první branku v dresu Holýšova v mistrovském utkání. Hosté do poločasu zahrozili jen z přímého kopu, ale Bešta branku minul a poločas tak skončil 2:1 pro domácí.

Do druhé půle nastoupili hosté se dvěma změnami v sestavě. Domácí mužstvo se soustředilo hlavně na obranu a rychlé brejky. Tato taktika se vyplatila když se v 65. minutě po standartní situaci trefil hlavou opět Beneš - 3:1. Tento gól Přešticemi evidentně otřásl a hosté se dostávali jen těžko do zakončení. Za zmínku stojí snad jen hlavička jednoho z hostů, která skončila vysoko nad domácí brankou. Poté došlo v Holýšovském týmu k několika změnám. Na hřiště se postupně dostali Hrádek, Vrba a Manowetz. Prvně jmenovaný pak přihrál před prázdnou branku Petrovi Jenišovi, který dal konečnou podobu výsledku - 4:1. Holýšovští hráči podali velmi dobrý, týmový výkon, po zaváhání na půdě Kolovče se opět dotáhli na čelo krajského přeboru a v aktuální tabulce jim patří 4. místo s 36 body. Mají však jeden zápas k dobru, když ve středu 21. dubna budou dohrávat utkání 16. kola na hřišti Sokola Město Touškov.

Sestava FK Holýšov: Janča - Hamerník, Levička, Majlát, Lukáš - Jeniš, Multrus (60. Hrádek), Trhlík, Schamberger (73. Vrba) - Beneš, Tlustý (81. Manowetz).
Branky: Beneš 2, Tlustý, Jeniš.

Zhodnocení utkání předsedou FK Holýšov Karlem Králíkem: ,,Myslím si že jsme vyhráli zaslouženě - byli jsme lepším mužstvem. Přeštice mě zklamaly i když začaly dobře a vedly. Měli jsme štěstí, že se nám podařilo hned vyrovnat a vzápětí otočit stav na 2:1 pro nás. Ve druhé půli se projevila naše převaha a zaslouženě jsme vyhráli. A to ještě Tlustý neproměnil několik příležitostí. Toto vítězství nechceme nijak přeceňovat. Příští kolo hrajeme v Rokycanech, což je jeden z favoritů soutěže, i přesto  bychom chtěli také bodovat.“