12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Benfika dala Lubům trojku

Domažlická rezerva hrála v neděli 4. dubna od 16.30 hodin na hřišti v Lubech, kde v rámci 19. kola nastoupila proti místnímu Startu VD.,,Béčku“ se na jaře nedaří - ze tří kol získalo pouhé dva body a k udržení kontaktu se špičkou soutěže a k účasti v baráži o krajský přebor musela nutně bodovat.

Před utkáním musel asistent trenéra Pavel Červený řešit problém,  musel ze sestavy vyřadit dva hráče a to záložníka Jakuba Ferru a brankáře Adama Brataniče za porušení předzápasové životosprávy. Na lavičce mu tak zbyl pouhý jeden  hráč na střídání a to Jaroslav Krakeš, další velká opora - Libor Bočan nemohl přes svoje zranění kolena také nastoupit,  ale byl přítomen jako správný srdcař na lavičce.

Hráče jako by toto vše semklo nastoupili s odhodláním oplatit soupeři podzimní domácí porážku 0:1 z domácího prostředí. S kapitánskou páskou nastoupil Václav Dufek. První větší šanci přinesla 30. minuta kdy střílel Jan Mašek, brankář Kalaš jeho střelu vyrazil a Martin Kubica z dorážky střílel nad Lubskou branku. Hosté působili fotbalovějším dojmem a zaslouženě se ujali vedení po střele Martina Vísnera z rohu šestnáctky, ke vzdálenější tyči Kalašovi branky - 0:1.
 Ve druhém poločase byli hosté hodně aktivní a dočkali se dvoubrankového vedení 51. minutě, kdy střílel nebezpečně Martin Kubica, gólman Kalaš jeho střelu vyrazil, v závaru před brankou se nejlépe orientoval Jan Mašek a bylo to 0:2. V 55. minutě zatrnulo hostům, když jejich stoper Lukáš Neumann chtěl rozehrát s brankářem Lukášem Freiem, jeho úmysl mu vystihl domácí Smolík - šel sám na Freie, ale ten ho vychytal. I přes tuto minelu byla ,,Benfika“  stále ,,na koni“ střely Martina Kubici z 25. minuty a Karla Strejce z 29. minuty změnu stavu nepřinesly. Poslední branku vstřelili hosté v 83. minutě. Středopolař Karel Strejc vystřeli, k odraženému míči se dostal Martin Kubica a nedal Kalašovi šanci - 0:3.

,,Musím říct, že v prvním poločase se nám nedařilo podle mých představ - vázla kombinace a přihrávka, protože jsme poprvé na jaře hráli na travnatém povrchu. Až do tohoto utkání jsme hráli jen na umělce proto jsme si na to museli zvyknout, ale i tak jsme zaslouženě vedli. Ve druhém poločase už jsme si zvykli a nakonec mohli vyhrát i šesti brankovým rozdílem,“ okomentoval utkání spokojený trenér Pavel Červený. Rezervu o tomto víkendu čeká velké prestižní derby se Staňkovem v neděli od 16:30 hodin na Městském stadionu Střelnice.

Sestava Jiskra Domažlice ,,B“: Lukáš Frei - Václav Dufek, Michal Pavlíček, Lukáš Neumann, Josef Rojt - Martin Votruba (65. Jaroslav Krakeš),  Jakub Brichcín, Martin Vísner, Karel Strejc, - Martin Kubica, Jan Mašek.
Trenér: Pavel Červený