14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Sokol Mrákov - Sparta Sulkov 2:2 (2:0)

Ve svém prvním jarním zápase přivítal Sokol Mrákov v rámci čtrnáctého kola 1. ROYAL B třídy poslední celek tabulky Spartu Sulkov. Domácí od prvních minut zápasu byli aktivnější a v 10. minutě si vytvořili první velkou brankovou příležitost, když si na povedený centr Bandžucha naskočil Rybár a hlavou zblízka přestřelil. V 16. minutě se už ale skoré měnilo, po křídelní akci Růžka střílel podél hostujícího brankáře Stýskal - 1:0. Za 8 minut se prosadil i sám Růžek, když opět z křídla unikl hostující obraně a z těžkého úhlu překvapil golman Sulkova 2:0. Hosté se jen těžce bránili a po dalších tutovkách domácích fotbalistů (2x Kopecký, 1x Růžek) se do přestávky skoré už neměnilo. Zahozené šance domácích musely Mrákov mrzet, protože do druhé půle nastoupili hosté s větším nasazením a hra se vyrovnala. V 70. minutě udeřil i Sulkov, po závaru před domácí brankou z hranice šestnáctky vystřelil jeden z hostujících záložníků a překvapil Jirátka v brance Mrákova 2:1. Domácí hodně znervózněli, začali chybovat a z jasného zápasu se stalo drama, které vyvrcholilo pět minut před koncem, když hostujího ůtočníka falouval ve vlastním vápně Rybár a kopala se penalta. Tu hosté s přehledem proměnili a vezou si nečekaný bod za remízu 2:2. Domácím se, v závěrečném tlaku a z několika slibných šancí, hlavně Tomáše Duffka, který šel sám na brankáře, už skórovat nepodařilo. Mrákovu v aktuální tabulce patří osmá příčka s 15 body a má "náskok" na poslední Chodov pouhých 6 bodů. Teď je čeká velmi těžký soupeř a druhé mužstvo tabulky - Sparta Dlouhý Újezd. Zápas se haje v sobotu 3. dubna od 16:30 hodin v Dlouhém Újezdě.

Sekretář Sokola Mrákov Petr Konop hodnotil utkání takto:"Je to velká škoda, že jsme ten zápas měli výborně rozehrané vedli 2:0 aktivně hráli v prvním poločase a vytvářeli si další šance. Jenomže totálně shořeli v koncovce a na hostujícím gólmanovi, který nás vychytal a zneškodnil pět stoprocetních našich šancí. Kdybychom přidali třetí gól, tak bychom tři body urvali. Jak říkám - nejhorší je vést 2:0 po poločase a myslet si, že už je to vyhrané. Toto utkání nám ukázalo, že to tak není," uvedl velmi zklamaný Konop.

Sestava  Sokol Mrákov: Jirátko - Bundžuch, Němec, Mlynár, Hofman - Stýskal, Kopecký, Konopík, Rybár - Zahrádka, Růžek. Střídali: Duffek, Švajner.
Trenér: Palovič Jiří.