15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

FK Holýšov porazil nepříjemný Rozvadov

V neděli začala pro holýšovské A mužstvo jarní část sezony krajského přeboru. Prvním soupeřem pro vedený novým trenérem V. Lešetickým bylo nepříjemné mužstvo Rozvadova. V podzimním střetnutí se na hřišti Rozvadova oba soupeři rozešli smírně, a tak naše mužstvo nečekal rozhodně lehký začátek jara. Do utkání jsme nastoupili s několika vynucenými změnami v sestavě. Velkými ztrátami byla zejména absence dlouhodobě zraněného Procházky a Hamerníka, který nemohl do zápasu zasáhnout z důvodu karetního trestu. Naopak poprvé se v mistrovském utkání představili posily Josef Schamberger z Chrástu, Jakub Hrádek z Merklína a Zdeněk Beneš, který hrál naposledy v Německu. První dva jmenovaní se dokonce objevili v základní sestavě.

FK Holýšov - TJ Rozvadov 3:1 (2:1)

Již od úvodních minut zápasu se hrál pohledný fotbal. V 7. minutě se domácí Petr Jeniš odhodlal k drzému průniku, který zastavil až na hranici vápna jeden z hráčů Rozvadova a byl oceněn první žlutou kartou zápasu. Následný přímý kop zahrával domácí Tlustý a orazítkoval břevno. Dobře kombinačně vybavení hosté se poté snažili o odpověď rychlým brejkem, který ale na poslední chvíli zastavil obránce Levička. Ve 13. minutě se ve vápně dostal k míči opět dobře hrající Jeniš obhodil si jednoho z obránců Rozvadova, kterému již nezbývalo nic jiného než zastavit akci faulem a kopala se penalta. K míči se postavil Panuška a střelou k tyči se nemýlil - 1:0. Hráči Rozvadova přišli s hodně rychlou odpovědí, když ihned po rozehrávce se krásnou akcí zasloužil o vyrovnání Chada - 1:1. Ve 21. minutě mohl domácí dostat do vedení Hrádek, který se zbavil jednoho z obránců a v situaci sám před brankou jen nastřelil golmana hostí. Ve 24. minutě se hráči Holýšova radovali, když po krásném průniku Schambergera a následné přihrávce před prázdnou branku přehoupl vedení opět na stranu domácích Multrus - 2:1. O pár minut později mohl vedení navýšit Hrádek, ale jeho střela skončila jen těsně mimo rozvadovské branky. Poté musel ze hry s bolavým kotníkem odstoupit domácí Panuška a nahradil ho Juráš. Hra se trochu zklidnila a domácí chtěli hlavně udržet vedení do poločasu. To se podařilo a v prvním poločase se už nic vážnějšího nestalo.
Ani jedno z mužstev nevyužilo přestávku ke střídání, a tak obě mužstva nastoupili do druhého poločasu beze změn. V 50. minutě unikl po straně Jeniš, dostal se až do vápna, kde byl nedovoleně sražen hostujícím Roháčem a kopala se penalta. Jelikož v té době na hřišti už nebyl Panuška, míč si vzal Tlustý a s přehledem navýšil vedení - 3:1. Hostě hráli dobře kombinačně, ale většina jejich akcí končila už před vápnem našeho týmu a do zakončení se dostávali jen zřídka. O chvíli později navíc přišel ohromný liják, který pohlednému fotbalu příliš nepřál. V 70. minutě přišla pro náš tým nepříjemná situace, když se při odkopu od branky zranil brankář Heidtke a musel ho nahradit zkušený Petr Třeštík. Hráči Rozvadova poté otevřeli hru a v obraně se dopustili několika chyb. V závěru zápasu se po jedné z nich téměř od půlky hřiště řítil sám na branku Tlustý, ale brankář hostů ho zastavil nedovoleným způsobem, byl oceněn červenou kartou a kopala se další penalta. Jelikož hosté v tu chvíli už nemohli střídat, musel do branky jeden z hráčů z pole a proti penaltě zahrávané z kopačky Tlustého si připsal úspěšný zákrok. Do konce zápasu se už skóre nezměnilo, a tak si Holýšovští hráči v prvním jarním zápase připsali vítězství a dotáhli se na špičku tabulky krajského přeboru.

Sestava: Heidtke (70. min Třeštík) - Levička, Trhlík, Majlát, Lukáš - Jeniš (82. Šmrha), Multrus, Panuška (40. min Juráš), Schamberger - Tlustý, Hrádek (75. min Beneš).
Branky: 17. Panuška, 24. Multrus, 50. Tlsutý - 18. Chada.
Rozhodčí: Čermák Vladimír, asistenti Homr Michal, Kohout Miroslav.