20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Domažlice přivezly bod.

Zdeněk Mifek, Jiří Pojar

S možností zvýšit ná­skok na druhé Město Touškov, které remizovalo v Horní Bří­ze, odjížděli fotbalisté Jiskry Domažlice na hřiště klatovské rezervy. Zvítězit nad soupe­řem posíleným o hráče první­ho týmu nedokázali a soutěž vedou stále "jen“ o bod.
Klatovy B - Domažlice    1:1  (1:1)
Branka Jiskry: 32. Schötterl.
Rozhodčí: Burda - Vondra, Horáček. Diváků: 250.
První vážnou příležitost si vytvořil ve 4. minutě hostující Schötterl, ale jeho nepříjemná střela skončila těsně vedle. Domácí se poprvé osmělili ve 14. minutě, kdy Brejcha střílel těsně nad Mlezivovu branku. O šest minut později domácí Mlezivu překonali. Po centru z pravé strany prostřelil Mlezi­vu Vítovec 1:0.
Ve 25. minutě zahrával trestný kop z 25 metrů, ale ani on nemířil přesně. Pak přišla 32. minuta, kdy domažlický Schötterl po vysunutí Šota pěkným obloučkem přehodil vyběhnuvšího gólmana Her­mana - 1:1. Jiskra měla po vstřelení vyrovnávací branky navrch. Ve 34. minutě před nabíhajícím Váchalem domácí odvrátili a Mifkovu bombu z voleje zblokovali. Stejný hráč se dostal ke střele i o dvě minu­ty později, ale mířil nad. Do­mácí zahrozili až v závěru po­ločasu, ale na Vítovcův centr ve skluzu nedosáhl Beneš. Domažličané však měli ještě jednu šanci po Šámalově ro­hovém kopu. Strejc dokonce hlavou překonal Hermana po­druhé, ale pro útočný faul gól uznán nebyl.
Do druhého poločasu vstou­pili hosté aktivně. V 51. minu­tě zopakovali spolupráci Šot a Schötterl, ale lob domažlické­ho útočníka skončil nad brankou.
O tři minuty později se ke střele dostal Mifek. Jeho po­kus ale brankář vyrazil k Šo­tovi, který nemířil přesně. Domácí se připomněli v 55. minutě, kdy Vonáškův trestný kop prodloužil hlavou Vacov­ský vedle pravé Mezivovy ty­če. V 70. minutě podnikli Strejc se Schötterlem rychlý brejk, ale i tentokrát do­mažlický útočník mířil nad. Tři minuty před koncem měl na kopačkách vedoucí gól Kotlan, ten ale po akci Šámala a Šota trefil jen gólmana. V samotném závěru utkání ve stoprocentní šanci selhal Mach, který zblízka trefil v odkryté brance brankáře.
V nastaveném čase nasadil hostující Janeček k sólu, do­stal se do pokutového území, ale při pokusu o střelu došlo ke střetu s domácími obránci. Hosté se dožadovali penalty, ale rozhodčí Burda nechal po­kračovat ve hře a zápas o něko­lik okamžiků později ukončil.
S bodem byli po utkání více spokojení hosté. „Domažlice potvrdily svoji kvalitu, mají ve svém středu dobré hráče. Jsme rádi za bod, soupeř byl opravdu výborný. Naše mužstvo po­sílili hráči, kteří nehrají pra­videlně za první tým. Někteří měli v nohách divizní zápas, což se projevilo ve druhém po­ločase," řekl po zápase trenér klatovského béčka Lužný.
V příštím kole přivítá Jiskra plzeňský SK ZČE. Funkcionáři domažlického oddílu uvažují o změně začátku utkání, protože  v 16 hodin nastoupí naše re­prezentace proti Walesu. O přesném termínu budeme včas informovat.

Domažlice: Mleziva - Strejc, Tesař, Rejthar, Černý (72. Ko­hout) - Šámal, Mach, Váchal, Mifek (85. Janeček) - Schötterl (82. Kotlan) a Šot. Trenéři: Mi­roslav Moravec a Petr Kužel­ka.