Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALJaké bude fotbalové jaro v Klenčí?

Do jarní sezony I. B třídy vstoupí Spartak První chodská Klenčí z pátého místa. Na podzim šestkrát vyhráli, čtyřikrát remizovali a třikrát odešli ze hřiště poraženi. Do trénování mužstva se zapojil i dlouholetý hráč Klenčí Pavel Smazal.

Kde jste hrál,hrajete nebo trénujete?
"Svoji fotbalovou kariéru jsem začínal jako capart v žácích ve svých 7 letech ve Staňkově, asi rok 1973-74. Zde jsem působil mimo vojenskou zákládní službu v letech 1985-87, kde jsem nakoukl do VTJ České Budějovice. V roce 1992 jsem přestoupil do Klenčí kde jsem hrál až do roku 2002. Myslím, že v roce 2000 jsem byl ještě  na výpomoci v Poběžovicích. Od roku 2002 do 2008 jsem působil v Německu. Po návratu jsem byl na půlročním hostování v sousedním Chodově. No a momentálně pomáhám s trénováním v Klenčí, kde hraji za B tým, občas když je málo hráčů, jdu i za áčko."

Na jaké období nejraději ve své karieře vzpomínáte?
"Asi nelze říci jednoznačně, kde co bylo nejlepší. Ve Staňkově jsem zažil postup z B do A třídy a následně do krajského přeboru. Zde byla vynikající parta a skvělí fotbalisté. V Klenčí se dala dohromady také dobrá parta a mančaft šlapal, vybojovali jsme postup do A třídy. Rád vzpomínám i na působení v Německu, kde jsem sezonu i trénoval. Zde bylo skvělé zázemí a nadšení pro fotbal. To mě mnohé dalo. Tam neexistovalo aby hráči nechodili na tréninky,  potažmo na zápasy. Byla tam ta správná německá disciplína a při zápase plné nasazení. Což mě u nás trochu chybí. Za svoji karieru jsem prošel několika kluby a dá se říci, že všude jsem byl spokojen."

Ohlédnutí za podzimem v Klenčí…
"Podzimní část jsme odehráli a umístili se dle očekávání v horní polovině tabulky na pátém místě. Lepšímu umístění zabránily zbytečné ztráty hlavně v domácím prostředí. Dařilo se nám vozit body z venku ve venkovní tabulce jsme se umístili na druhém místě. Bohužel se nám během podzimu nevyhnula zranění. Kapitán Jaroslav Řezníček je do konce sezony mimo, Pavel Sokol, Zdeněk Housar, Miloš Psutka chyběli v důležitých zápasech. Oporami byly Zdeněk Housar, Vladimír Čech, Jan Sokol, Jindřich Franek, který nastřílel 12 gólů.

Jak vypadala zimní příprava a soustředění?
"Zimní přípravu jsme zahájili uprostřed měsíce ledna, dle počasí jsme kombinovali halu s venkovními  výběhy. Soustředění jsme měli koncem ledna čtyřdenní v Caparticích. V rámci zimní přípravy se naše mužstvo též účastnilo turnaje v Horšovském Týně. Trochu mě zklamala slabá účast na trénincích i  zápasech, což se zřejmě odrazí ve fyzické připravenosti v prvních mistrovských utkáních."

Nastaly změny v kádru?
"Do jarní části nastoupíme zřejmě beze změn v kádru. Pokud bude kádr kompletní není nutno momentálně nějakých změn."

Čeho se chcete vyvarovat na jaře?
"Na jaře hrajeme osmkrát v domácím prostředí čili hlavně plně bodovat v prvních kolech abychom udrželi naději o souboj o druhou, barážovou příčku."

Kdo podle vás postoupí či sestoupí?
"Postup do I. A třídy si už pohlídá Dynamo Horšovský Týn, náskok 14 bodů na Dlouhý Újezd by měl být dostačující. O druhé místo, a tím o možnost baráže, budou hlavně bojovat  Bezdružice a Dlouhý Újezd. Bodové rozdíly na čele tabulky jsou ale minimální. Sestupovým starostem se nevyhnou v Chodově, Kostelci a v Konstantinových Lázních. Černý Petr zbyde dle mého názoru na tým Kostelce. Sestup nepřeji nikomu, sám jsem ho nikdy nezažil, ale dokáži si představit, že to pro oddíl, potažmo pro hráče a funkcionáře není nic příjemného, obzvlášť v současné době, kdy je nedostatek hráčů a financí."

Jiří Pojar