Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALJak do jarní části vstoupí S. Mrákov?

Před zahájením bojů o body v I. B třídě jsme vyzpovídali sekretáře Sokola Mrákov Petra Konopa, jednoho z okresních zástupců v této krajské soutěži. Po podzimu patří Mrákovu devátá příčka se ziskem 14 bodů za čtyři výhry, dvě remízy a sedm proher.

Jaká byla vaše hráčská a funkcionářská kariera?
"Celý fotbalový život jsem spojil se Sokolem Mrákov. Začínal jsem v 7 letech (rok 1977) jako žák a zahrál jsem si přes dorost, B-mužstvo mužů i v A-čku Mrákova. V současnosti nastupuji za starou gardu a v případě nouze bych mohl zaskočit i v B-mužstvu mužů. Jako funkcionář pracuji ve výboru fotbalového oddílu od roku 1991, kde momentálně již sedmým rokem dělám sekretáře a zároveň asistenta trenéra dorostu."

Na jaké období nejraději vzpomínáš?
"Nejraději vzpomínám na dvě období, která jsou od sebe dost vzdálená... to první byla poslední moje sezona za žáky (1984/85), kdy jsme pod vedením trenéra Vaclava Řeháka vykopali okresního přeborníka a já se stal nejlepším střelcem soutěže a druhé, pro mne příjemné období byla sezona 1995/96 v A-čku, kde byla skvělá parta kolem Míry Duffka, Jirky Pejsara, Jardy Stýskal, Pavla Rybára a bojovali jsme o postup do I. B třídy."

O hlédnutí za podzimní částí?
"A mužstvo působilo 2. sezonu v 1. B třídě, čekali jsme, že se budeme pohybovat kolem středu tabulky. To se však nepodařilo, protože jsme nevozili body ze soupeřových hřišt. Tam jsme získali pouze 1 bod za remízu."

Jak vypadala zimní příprava soustředění?
"A-tým má zasebou už tradiční kondiční soustředění, které proběhlo v únoru v Nýrsku a zatím tři odehrané přáteláky na umělce s domažlickým dorostem 0:4, se Startem Tlumačov 2:1 a s Nýrskem 3:5."

Nastaly změny v kádru?
"Kádr se přes zimu prakticky nezměnil. Pouze se vrací z hostování ve Kdyni Martin Bandžuch a hostování Antonína Kopeckého z Janovic jsme proměnili v přestup."

Čeho byste se měli po podzimu vyvarovat?
"Zásadně vozit body i ze hřišť soupeřů, což se nám na podzim vůbec nedařilo..."

Kdo je favorit na postup a sestup a vaše umístění?
"Vítěz skupiny je po pozimní čási skoro jasný - Dynamo Horšovský Týn. Věřím, že si trochu polepšíme dostředu tabulky a co se týče sestupu – ten samozřejmě nikomu nepřeji, neodhaduji."

Jiří Pojar